دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF %D8%AA%D9%86%D8%A8%D9%84 دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

موفقيت

تهم اکنون دقت کرده اید که پژوهشگران بزرگی همچون نیوتن و انیشتین جز افراد تنبل مدرسه بودند اما موفق یت های بزرگ آنها باعث تحول بزرگی در جهان شده است.تنبلی هم می تواند علت موفق یت باشد،اما چگونه ؟

چرا افراد تنبل موفق یت کسب می کنند؟

برای آدم خیلی آسان است در همین وضعیت موجود بماند، دهانش را ببندد به همانراهنمای همیشگی پیش برود تا اینکه تغییراتی در زندگی ایجاد یا حرف هایش را بازگو نماید . ی با حساب می کنیم تغییرات در زندگی تا چه اندازه می تواند ما را آسیب پذیر کنند یا سبب شکست شوند، به طور داتی گرایش داریم در همین وضعیت باقی بمانیم.

تنبلی چیزی ست که هرکسی تا حدودی دارد. ما اکثرا این ویژگی را بد تلقی می کنیم. اما اگر بد نباشد چگونه ؟ چنانچه به خوب یت کمک کند؟ مطمئنا خیلی از شما به همین دلیل یکرد خوشتان می آید. در واقع ، خیلی از افراد تنبل به خوب یت های بزرگی دست یافته اند. تاریخ نمونه های بسياري در اختیار ما قرار می دهد. بعنوان مثال، چارلز داروین بسیار زیاد تنبل بود. معلمان والدینش از آموختن ریاضی و دستور زبان به او رنج می بردند. برخي وقتها بین ساعات کلاس می خوابید. حتی وقت ی به علوم تجربی طرفدار شد، عجله نمی کرد سال ها طول کشید تا کارهایش را چاپ نماید .

مثال دیگر وینستون چرچیل است. او در مدرسه کمترین نمره ها را در کلاس می آورد و حتی به کالج نرفت. نسبت به ورزش کاملا بی میل بود و کار مورد علاقه اش نشستن روی صندلی گهواره ای بود. او بعدها تبدیل به یک سیاست مدار خوب شد.

بسياري از مردان بزرگ دیگر همچون انیشتین، نیوتون، پیکاسو و مندلیف افراد خیلی تنبلی بودند. بااین اوصاف، به موفق یت های غیرقابل باوری دست پیدا کردن د در تمام جهان شناخته شدند. این مورد ثابت می نماید که افراد تنبل هم می توانند به خوب یت های بزرگ دست یابند. تنبلی ممکن است مزیت بزرگی باشد. در ادامه دلایلی مبنی بر اینکه اقطعا ل موفق یت افراد تنبل کم نیست، ارائه شده است.


افراد تنل کوتاهترین راه را انتخاب می کنند

کارآفرینی می کنند

افراد تنبل ابتکار عمل دارند. ایده ها پروژه های خیلی ی در سر دارند جهت چه که ذهنشان از افکار مسئولیت های بیش از میزان پر نشده است. برای شان خیلی مهم است که فرایند کاریشان خسته کننده نباشد قطعا نتیجه بدهد.

مبتکر هستند

افراد تنبل در سازماندهی کارهایشان خیلی خلاقند. آنها زمانشان را روی جزییات غیرضروری هدر نمی دهند و مستقیم به هدف می پردازند. یک کارمند تنبل همواره جهت seo و اتوماتیک کردن تمام فرایندهای تکرار ی در شغلش راهی پیدا می نماید . براي چه که برای یک فرد تنبل هیچ چیز آزاردهنده تر از یک کار خسته کننده دوباره تکرار ی نیست. افراد تنبل همواره سعی دارند زندگی را آسان تر کنند. آدم ها برای خاکبرداری تنبلی می کردند، پس اتومبیل حفاری اختراع کردند. جهت تمیزکاری بسیار زیاد تنبل بودند، جاروبرقی ساختند. چه کسی می داند، ممکن است افراد تنبل مخترع تمام اختراعات جهان بوده اند!

می دانند چه موقع استآسان کنند

خیلی مهم ترین چیز این است که بدانید چه موقع استآسان کنید. افرادی که به خودشان فشار می آورند و خودشان را خسته می کنند زودتر پیر می شوند و حافظه ی خود را از دست می دهند.

آرام تر هستند

افراد تنبل در هیچ کاری عجله نمی کنند و از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. بلکه از وقت خود استفاده کرده و کارها را یکی بعد از دیگری انجام می دهند. درحالیکه گاهي وحشت کرده ، حواسشان پرت می شود و کامل به وظایف رسیدگی نمی کنند. تنبل ها استرس کمتری دارند با خونسردی کار را انجام می دهند.

افراد تنبل ابتکار عمل دارند

اهداف خود را می دانند

افراد تنبل می دانند چگونه اهداف را اولویت بندی کرده روی آنها تمرکز کنند. آنها جهت توجه به اولویت های دیگران بیش از اندازه تنبل هستند پس روی اهداف می گذارند.

مجبورند باهوش باشند

تنبل بودن در محل کار ذهن بزرگی می خواهد. بایستی روش هایی را پیدا بکنید تا بتوانید مدتی بیکار باشید در عین حال بتوانید در کوتاهی کارها را به موقع تحویل دهید. کارمندان اکثرا ٌ یا باهوش هستند یا نماید ذهن، تنبل می باشند یا زحمت کش. چنانچه باهوش تنبلید، اقطعا لا کارآمدترین کارمند کمپانی تان خواهید بود.

از تکنولوژی هایی مصرف می کنند که امکان تنبلی را برای شان فراهم نماید

در زمان حاضر، پروگرام ها، نرم افزار ها و گجت های زیاد بسیار زیاد ی وجود دارد که به مردم یاری می نماید سرعت عمل داشته باشند. افراد تنبل آنها را می شناسند جهت انجام دو مساوی کار بیشتر، از آنها استفاده می کنند. بعنوان مثال، اگر روی اسناد مدارکی کار می کنند، صرفا آن را یادداشت نمی کنند برای وکیل، ویرایشگر یا مدیر بفرستند، جهت چه که وقت بر است. بلکه یک google doc درست کرده ، به افراد دیگر امکان دسترس ی می دهند تا همزمان اصلاح ات لازم را انجام داده یا آن را تایید کنند. این کار کل فرایند را آسان تر خواهد کرد، زمان زیاد ی را ذخیره کرده و مجوز می دهد جهت مدت زمان تنبل باشند.

آرنولد لودویگ، پروفسور آمریکایی، هزار نفر از افرادی را که به موفق یت های بزرگ دست یافته اند، تحلیل کرد. او به این نتیجه رسید که جدا از استعدادهای ذاتی، هر آدم ی نیاز دارد اتلاف کند. قطعا این امر با عصر حاضر و سبک زندگی ما تناقض دارد، اما حتی انیشتین می گوید خستگی وسائل ی مناسب برای گسترش خلاقیت و تخیل شماست.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک