آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟

شرکت های ساعت ساز برندهای ساعت را جهت عمر سرویس رسانی دقیق بدون عیب ساخته اند. با این وجود هر دو یا سه سال یا وقتی که باطری ساعت را عوض میکنید باید به مغازه ساعت فروشی یا مرکز خدمات بعد از فروش تایید شده برند مراجعه بکنید . آنها ساعت شما را بازرسی میکنند تا چنانچه پارت ی از ساعت دچار مساله باشد آن را تعمیر و یا تعویض کنند. این مراکز ساعت شما را حتی جهت روانکاری کالیبره کردن ضد آب و غبار بودن نیز مورد تحلیل قرار میدهند.

1422761235 42446 8 آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟
خرید ساعت مچی مردانه اصل
فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

چگونگی مراقبت از قاب بند ساعت:
بند های فلزی باید به دقت در آب شسته شوند. چنانچه کثیفی آنها زیاد بود از یم میواک زیاد نرم مصرف بکنید . آن را به صابون و آب به پارت کثیفی بمالید تا تمیز شود. در نهایت آن را با آب شستشو دهید آن را با دستمال نرم با دقت خشک بکنید . اگر ساعت شما ضد آب نیست دقت زیاد داشته باشید که آب به قاب ساعت وارد نشود. قاب ساعت می بایست به نرمی توسط پارچه نرم مرطوبی تمیز شود پس به دقت خشک شود.
بند های چرمی در تابستان میزان شل می شوند، در این حالت ممکن است که بندهای چرمی عرق دست شما را به جذب کنند. یک بند تنگ چرمی نه فقط به هوای مجوز ی رد شدن از زیر بند را نمیدهد بلکه این امکان را به عرق مچ دست میدهد که به پوست شما آسیب برساند، مثل جوش زدن …
چنانچه بند چرمی ساعت شما بوسیله عرق دست شما خیس شد آن را از دست خود باز بکنید به آرامی و با پارچه ای نرم آن را تمیز بکنید .
زمان ی ساعتتان را از مچ دست باز میکنید آن را در مکانی قرار دهید که تهویه هوا صورت بگیرد. هیچ ساعتی که بند آن بوسیله عرق دست خیس است را در جعبه و یا محفظه ی در بسته قرار ندهید.
از قرار گرفتن ساعت در معرض آفتاب داری بکنید . در غیر این صورت رنگ بند ساعت کم رنگ می شود بتدریج از بین میرود.
تاثیرات عوامل خارجی مغناطیسی بر روی ساعت:
مغناطیس به روی ساعت های دیجیتال تاثیر آن چنانی و قابل توجه ندارد ولی بر روی ساعت های مکانیکی و باطری دار (که بوسیله موتور کوچک الکتریکی یا کوکی عقربه ها را به چرخ در می آورند) ممکن است تاثیرات قابل تذکر ی بتواند بگذارد. مغناطیس قوی بر عملکرد این ساعت ها تاثیر میگذارد.
خبر بهتر ی که برای این نوع ساعت ها است این است که اگرچه آنها تحت تاثیر این تاثیر مغناطیسی عقب می افتند یا خوب کار نمیکنند اما ی که ساعت را از منبع مغناطیسی دور میکنیم دوباره ساعت به بهتر ی قدیم شروع به کار می نماید . (اما معین است که می بایست آن را دوباره تنظیم بکنید )
ساعت خود را در نزدیکی هدفون، بلندگوهای قوی، یا آهن رباها و … قرار ندهید. مخلوط کننده های برقی همه وسایل برقی ممکن است بتوانند مغناطیسی قابل توجه ی جهت اثرگذاشتن بر ساعت تولید کنند.
مراقبت های ویژه ای که بایستی در قبال ساعتتان انجام دهید:
ضربه: ساعت شما وسائل اندازه گیری دقیق است . با آن با دقت رفتار بکنید ، در این صورت ساعت نیز به شما به خوب ی هر چه تمام خدمت می نماید . از ضربه های اقطعا لی به ساعت پیشگیری بکنید (مثل افتادن به روی سطوح محکم و سخت). ضربه هایی که در اثر ورزش به وقوع میپیوندد مثل تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی جهت ساعت بوجود نمی آورد اما برخي از ساعت ها با این نوع حرکت ها هم به مساله بر میخورند. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت خود در ایران ارتباط بگیرید.
عرق بدن: از برخورد ساعت با عرق زیاد خودداری بکنید اگر این اتفاق افتاد سریع ان را پاک و تمیز بکنید.
تاثیرات دما بر روی ساعت: ساعت هایی که دارای باطری هستند . (کوارتز) زیاد کمتر از ساعت های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار میگیرند. ساعت های کوکی اتوماتیک اگر هر هشت ساعت بهتر کوک یا شارژ بشوند آن گاه به خوب ی ساعت را نشان میدهند. دمای محیط بین ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفرتا دمای ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر جهت ساعت ها مناسب است. اگر در طول زمستان ساعت خود را از مچ دستان باز بکنید دقت نشان دادن زمان را از دست میدهد. چنانچه ساعت در بیرون قرار بگیر در دمای کمتر از منهای ۱۰ درجه سانتیگراد یا بالای ۶۰ درجه سانتیگراد، در این صورت ساعت دیگر نمیتواند کار بکند.
در ساعت های دیجیتال از کریستال مایع جهت صفحه نمایش مصرف می شود که این مایع در دمای زیر نقطه انجماد به خوب ی پاسخگو نیست و در دماهای بالا نیز تاریک میشوند.
عمر باطری در دمای بالا کاهش چشم گیری پیدا می نماید (بالای ۴۰ درجه سانتیگراد)، و حتی ممکن است از باطری مایعی به بیرون ترشح نماید .
عوامل شیمیایی: مواد شیمیایی، گازها، جیوه و غیره ممکن است رنگ قاب و بدنه و بند و قسمت های فلزی ساعت را عوض کنند.
ساعت را از عوامل ذکر شده حفاظت بکنید .
رنگ قاب یا بند ساعت: جهت رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی مفرق با کیفیتهای مختلف استفاده می شود (آبکاری رنگ پی وی دی PVD) جهت ماندگاری بیشتر از برخورد مواد شیمیایی، مواد شوینده، عطر و ادکلان کلیه حلالها دور مراقبت د در صورت برخورد با این مواد سریعا با آب بشویید (اما بند چرمی را باید سریعا خوشک بکنید که آسیب کمتر ببیند) در این نوع آبکاریها رنگ مسی یا روزگلد زودتر آسیب میبیند در مورد این رنگ بیشتر باید دقت صورت گیرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک