بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

gymnastics12 720x340 بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

زمان بسیاری به شروع فصل تابستان نمانده و همچنین با فرا رسیدن تعطیلی مدارس، اکثرا و بیشتر خانواده ها دغدغه بیکاری فرزندان خود را دارند. معمولا" هر کودکی بنابر علاقه و همچنین یا تشخیص خانواده او جهت پر کردن زمان بیکاری و اوقات تفریح در فصل تابستان در فعالیت های مرتبط با تحصیل یا هنری و همچنین اسپورت و ورزشی شرکت می کند. در آن میان ژیمناستیک یکی از پرطرفدارترین رشته های اسپورت و ورزشی می باشد که مورد استقبال قرار می گیرد.

468 60 1 بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

ولی باید توجه داشت همزمان با آن حضور سوالات بسیاری در ذهن والدین مرور می می شود. بعضی حتی با توجه به علاقه شدید کودکشان، مانع حضور او در رشته ژیمناستیک می شوند! چرا که بر آن باورند که آن رشته اسپورت و ورزشی می  تواند باعث کوتاهی قد فرزندشان می شود. یا حتی بعضی انتظار دارند فرزندشان در عرض ۳ ماه بتواند یک ژیمناست خوب می شود.

جهت پاسخ به آن سوالات علم ورزش سراغ یکی از مربیان مطرح رشته ژیمناستیک رفته می باشد. امید شیخ احمدی، کارشناس ارشد تربیت بدنی می باشد و همچنین سابقه ۲۸ سال شمسی حضور در آن رشته را دارد. او همچنین در سال شمسی ۸۹-۹۰ مربی تیم ملی رده سنی جوانان و نوجوانان بوده و همچنین در سال شمسی ۹۰-۹۱ نیز به عنوان مربی تیم ملی در مسابقاتی که با میزبانی کشور چین انجام شد، حضور داشته می باشد. شیخ احمدی همچنین به عنوان مربی و همچنین آنالیزور تیم ملی دانش آموزی در تمام رده های سنی فعالیت دارد. او همچنین یکی از برترین داوران بین المللی کشور نیز می باشد.

بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

telegram elmevarzesh1 بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

خیلی از خانواده ها معمولا" دائما آن سوال را مطرح می کنند که بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟ آیا کودک در هر سنی می تواند به ژیمناستیک روی آورد و همچنین در آن رشته موفق می شود؟ در پاسخ بایستی و حتما گفت در کشورهای مطرح و همچنین مدال آور ژیمناستیک مانند چین، کودکان از سنین ۳ الی ۴ سالگی به ژیمناستیک روی می آورند که البته بهترین سن جهت شروع نیز همین سن می باشد. زیرا کودک در آن سن خیلی راحت آموزش داده می می شود و همچنین اکثرا و بیشتر آموزش ها در قالب بازی و همچنین فعالیت های آمادگی جسمانی می باشد تا آن کودک بتواند جهت مراحل بعدی آماده می شود.

یعنی کودکانی که سن بالاتری دارند، شانس حضور در ژیمناستیک را ندارند؟

هر کودک یا نوجوانی می تواند در ژیمناستیک حضور پیدا کند ولی باید توجه داشت بایستی و حتما دید که هدف از آن حضور چیست؟ یعنی هدف همگانی می باشد یا قهرمانی.

در بحث همگانی کودک یا ورزشکار  جهت کسب آمادگی جهت وارد شدن به دیگر رشته های اسپورت و ورزشی جهت مدتی در ژیمناستیک حضور پیدا می کند ولی باید توجه داشت در بحث قهرمانی ژیمناست می خواهد به صورت حرفه ای آن رشته را دنبال کند.

در صورتی که یک کودک کلاس پنجم ابتدایی بخواهد در ژیمناستیک فعالیت کند مانعی ندارد، ولی باید توجه داشت در صورتی که هدف او موفقیت در آن رشته باشد، بعید به نظر می رسد. زیرا  همانطور که گفتم کودکانی که با هدف قهرمانی به ژیمناستیک روی می آورند از سن حداکثر ۴ سالگی در آن رشته حضور پیدا می کنند و همچنین می توانند در ۶ سالگی به اولین مقام قهرمانی دست پیدا کنند. ولی باید توجه داشت جهت آن کودک کلاس پنجم ابتدایی حداقل ۲ تا ۳ سال شمسی زمان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد تا بتواند تجربه و مهارت بالا های ابتدایی و اولیه را یاد بگیرد. بعد از آن هم نیز با توجه به تنوع حرکات در ژیمناستیک و همچنین زیرا و به درستی که آن رشته ۶ وسیله دارد.

حتی در صورتی که  آن کودک از فیزیک بدنی و همچنین استعداد خوبی هم برخوردار باشد ولی باید توجه داشت آن فاصله باعث می می شود حضور او حتی در صورتی که موفق هم باشد، نمی تواند  به سایر ژیمناست های که از سن ۴ سالگی پا به آن رشته گذاشته اند برسد و همچنین نتواند جاگاهی کسب کند. هر چند که استثناء دائما وجود دارد، ولی باید توجه داشت در اینجا ما یک قاعده کلی مطرح می باشد. حتی تا سن ۷ سالگی نیز می قدرت روی آن کودک سرمایه گذاری کرد ولی همانطور که عرض شد، بهترین سن ۴ سالگی می باشد.

یک کودک بر اساس چه فاکتورهای می تواند یک ژیمناست موفق می شود؟

در کشورهای پیشرفته روش استعداد یابی و همچنین فاکتورهای آن هم سیستمایک می باشد ولی در کشور ما آن استعدادیابی تجربی می باشد، یعنی یک مربی بر اساس تجربه ای که دارد می تواند تشخیص دهد آن کودک می تواند موفق می شود یا نه؟ ولی در مجموع می قدرت گفت ما در ابتدا به آن موارد توجه می کنیم که کودک سر (جمجمه) کوچکی داشته باشد، مچ دست و همچنین پای کودک ضخیم نباشد. شامل اقتدار و قدرت، هماهنگی عصب و همچنین عضله و همچنین انعطاف پذیری مناسبی باشد همچنین والدین قد بلندی نداشته باشد.

زیرا بارها شاهد آن پیشامد جدید بوده ایم که یک مربی چند سال شمسی با ژیمناست کار می کند ولی باید توجه داشت در سن بلوغ رشد قد او از حد نصابی که ما در نظر داریم بالاتر می رود و همچنین تمام زحمات بی پس نتیجه آن می شود که می ماند. البته فرایند استعدادیابی حتی تجربی، اکثرا و بیشتر از آن مواردی می باشد که اشاره شده ولی جهت اطلاع خانواده از اوضاع جسمانی کودک موارد قابل درک و همچنین تشخیص را مطرح کردم.

gymnastics بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟

آیا هر کودکی می تواند یک ژیمناست موفق می شود؟

خیر، هر کودکی که در آن رشته حضور پیدا کند، نمی تواند موفق می شود. به عنوان مثال در فصل تابستان و همچنین جهت پر کردن زمان بیکاری و اوقات تفریح، کودکان بسیاری به باشگاه های ژیمناستیک روی می آورند ولی باید توجه داشت در نهایت به ندرت می قدرت ۱۰ ژیمناست را انتخاب کرد که بتواند بعدی خوبی در ژیمناستیک داشته باشد.

 یک کودک حتی با وجود آنکه از فاکتورهای جسمانی خوبی برخوردار باشد، زمانی می تواند یک ژیمناست خوب می شود و همچنین بعدی خوبی داشته باشد که جسارت و همچنین توانایی حضور در آن رشته و همچنین انجام حرکات آن هم را داشته باشد. قبل از خود کودک، خانواده او نیز یکی از مهمترین مسائل در رشد و همچنین موفقیت یک ژیمناست خواهند بود. پیگیری فعالیت های کودکشان، اهمیت به تغذیه صحیح و همچنین حتی خواب کودک و همچنین توجه به نکاتی که مربی از خانواده کودک می خواهد شامل مهمترین مواردی می باشد که بر عهده خانواده ها می باشد.

ژیمناستیک می تواند رشته مناسبی جهت پر کردن زمان بیکاری و اوقات تفریح کودکان در فصل تابستان باشد؟

به عنوان یک مربی که چند سال شمسی در آن رشته فعالیت دارم، به خانواده ها توصیه نمی کنم که صرفا" جهت ۳ ماه فصل تابستان کودکشان را به آن رشته بفرستند. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد اجازه دهند آن کودک حداقل یک سال شمسی در ژیمناستیک حضور داشته باشد تا بتواند از مزایای جسمانی آن هم مانند هماهنگی، اقتدار و قدرت، سرعت و همچنین موارد دیگر بهره مند می شود.

به عنوان سوال آخر، آیا ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می می شود؟

متأسفانه بارها شنیده ایم که ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می می شود. ولی باید توجه داشت آن باور صحیح نیست. شاید زیرا و به درستی که ورزشکاران و همچنین قهرمان آن رشته از قد کوتاهی برخوردارند چنین باوری در ذهن عموم شکل گرفته باشد، در حالی که یکی از فاکتورهای اصلی جهت موفقیت در آن رشته قد کوتاه یا متوسط می باشد. ولی باید توجه داشت در مجموع بایستی و حتما گفت در صورتی که آن ورزش تحت نظر مهندسین و متخصصین صورت بگیرد که به صفحات رشد و همچنین اپی فیز فشار بسیاری وارد نشود، فرد از نظر قدی رشد طبیعی خود را خواهد داشت در غیر آن صورت می‌تواند مانعی جهت افزایش قد باشد، نه تنها آن رشته بلکه آن یک قاعده کلی جهت تمام رشته های اسپورت و ورزشی می باشد.

تهیه و همچنین تدوین: اختصاصی elmevarzesh.com

بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟ در تاریخ ۱۳ June 2014 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بهترین سن جهت شروع ژیمناستیک چه سنی می باشد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک