تغییر شرکت ایرانی به شرکت خارجی

تبدیل کمپانی ایرانی به کمپانی خارجی (ثبت شرکت در خارج از ایران)

1 3 تغییر شرکت ایرانی به شرکت خارجی
ثبت شرکت ها

در پی درخواست های زیاد خیلی شرکـت های داخل ایران بر آن شدیم تا بسته ای ایجاد کنیم تا اشویِژگزینشه حقوقی حقوقی داخل ایران و کشورهای اطراف ایران بتوانند شعبه یا نمایندگی را در قالب فرد مستقل در خارج از ایران داشته باشند.

با مصرف از بسته توصیه ی امکانات زیر را خواهید داشت.

تاسیس مجموعه در خارج از ایران عینا مانند مجموعه داخل ایران (نام و موضوع).
اختصاص دامنه اینترنتی، هاست ایمیل اختصاصی در کشور مورد نظر که آن مجموعه به ثبت رسیده است.
امکان تخصیص تلفن اختصاصی بدون نرخ جابجایی (دریافت و ارسال ارتباط با شماره مورد نظر تخصیص یافته)
امکان استفاده از آدرس محل مجموعه جهت دریافت مرسولات، نامه ها و دیگر موارد (اسال مرسولات و نامه ها کمتر از ۲۴ ساعت کاری در تهران امکان ارسال آن به شهرستانها).
امکان استفاده از آدرس محل شرکت جهت وریفای کردن حضوری و اینترنتی.
امکان استفاده از آی پی اختصاصی اینترنتی محل مجموعه جهت انجام پرداخت های آنلاین، وریفای کردن دیگر موارد مورد نیاز بصورت ریموت دسکتاپ و یا شبکه خصوصی قابل مصرف با اینترنت ایران بدون محدودیت.
امکان پاسخگویی تلفن ایمیل به زبان های (انگلیسی، روسی، ارمنی، فارسی عربی)
امکان همموزیک ی برگزاری جلسه های کاری، تخصیص مترجم وکیل کارشناس امور ایرانی خارجی. این نوع سرویس امکان ارائه همموزیک ی های رفت و آمد مهمانان از ایران و خارج از ایران به کشور مورد نظر امکانپذیر است.
امکان برگزاری کلاس های آموزش ی یکروزه در محل شرکت (همموزیک ی، ترانسفر ، هتل، آپارت مان، ۰ تا ۱۰۰ کلیه خدمات امکانپذیر است )
امکان اخذ اقامت موقت و دائم جهت اعضای کمپانی ثبت شده در هر مورد نیاز امکانپذیر است.
امکان افتتاح حساب بانکی شرکـت با واحدهای یورو، دلار، روبل درام امکانپذیر است. این حساب اینترنت بانک امکان انتقال مبالغ به دیگر حساب ها در کشور های دیگر را دارد.
امکان انجام تشریفات گمرکی با معین ات مجموعه بوسیله ترخیص کار با تجربه امکانپذیر است .
در صورتی که در آینده نیاز به دفتر اختصاصی، استخـدام کارمند و راه اندازی ۰ تا ۱۰۰ کمپانی در این کشور را داشته باشید ما می توانید در کوتاهترین وقت ممکن کمترین تعرفه کلیه فرایندهای کاری را انجام دهیم. ما می توانیم سیـستم یکپارچه ویپ (تلفن بین المللی بدون هزینه )، دوربین های مداربسته، اینترنت پرسرعت بدون محدودیت و کلیه امکانات مورد نیاز یک شرکت را برای تان فراهم سازیم.
فرایند تبدیل شرکـت ایرانی به خارجی (ثبت مجموعه خارج از ایران) و دریافت خدمات

اسکن پاسپورت اعضاء کمپانی
اعلام موضوع کار مجموعه
معرفی اعضای شرکـت + میزان سهام هر یک (امکان ثبت شرکت با ۱ نفر نیز امکانپذیر است. در این صورت مدیرعلت مالک ۱۰۰ درصد کمپانی سهام است)
معرفی حداقل ۳ نام جهت نام مجموعه
معرفی معین ات ارتباط آدرس، تلفن، پست الکترونیکی اعضاء شرکـت در ایران
توضیح ات تکمیلی در خصوص ثبت کمپانی خارج از ایران

چنانچه تنها نیاز دارید تا ارتباط های ورودی روی خط کمپانی داشته باشید می توانید از شماره مرکزی ما استفاده بکنید و شماره داخلی اختصاصی به شما تخصیص داده می شود. برای مثال +۳۷۴-۶۰-۴۱۵۱۵ داخلی ۱۲۴
اگر نیاز دارید شماره اختصاصی داشته باشید و هم ارتباط های ورودی خروجی با آن خط در ایران بگیرید، می بایست مبلغی به عنوان مبلغ دپوزیت به شرکت تحویل دهید هر ماه صورتحساب بصورت تلفن های رایج برای شما صادر خواهد شد. هزینه نصب و راه اندازی این سیـستم کمی بیشتر خواهد بود.

ثبت شرکـت در ایران – ثبت شرکت در تهران

موارد و مشکلات بسياري همواره پیش روی افرادی است که قصد راه اندازی کسب و کار را دارند. به پیچیده زیاد بودن فرایند ثبت کمپانی ، راهنمای دقیق از فرایند ثبت شرکـت ، مدارک لازم ، تعرفه ها دیگر قوانین جهت افرادی که قصد دارند ثبت شرکت کنند زیاد مفید ضروری است . همين طور اتمام ثبت شرکت انتها فرایند نیست بلکه اقدامات ضروری بعد از ثبت مجموعه بسیار زیاد با اهمیت تر بوده ما تلاش کرده ایم بصورت خیلی آسان از آخرین قوانین مقررات امور ثبت کمپانی ها موکلی محترم را آگاه سازیم.

جهت سهولت شما هموطنان عزیز قصد بر آن شد که تمام مراحل مورد نیاز جهت ثبت کمپانی را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید بدون نیاز به وکیل خودتان اقدام برای ثبت شرکـت نمائید.

شرکت مسئولیت محدود چیست

شرکت با مسئولیت محدود کمپانی ی است که بین دو یا چند نفر جهت امور تجارتی تشکیل شده هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات مجموعه است(م۹۴ ق ت) در اسم شرکت بایستی جمله (با مسئولیت محدود) قید شود همچنین اسم کمپانی نمی بایست متضمن نام هیچ از شرکاء باشد و الا شریکی که اسم او در اسم کمپانی قید شده و در مقابل اشویِژگزینشه ثالث حکم شریک ضامن را در شرکـت تضامنی خواهد داشت(م۹۵ ق ت ).

مراحل ثبت کمپانی با مسولیت محدود

تکمیل مدارک

کپی شناسنامه کارت ملی مساوی اصل شده حداقل دونفر اعضا
گواهی عدم سوقبلی ه برای کلیه اعضاء (از پلیس +۱۰)
اطلاعات جهت تنظیم مدارک شرکـت از قبیل مورد کار ،آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهم الشرکه بین اعضا سمت اعضا و حق امضاداران کمپانی .
بعد از کسب اطلاعات ضروری اسناد تنظیم می شود (اساسنامه ،تقاضانامه ،مجموعه نامه،صورتجلسه )
فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت کمپانی ها :

ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
در سمت چپ صفحه به بخش سامانه پذیرش تاسیس ثبت تغییرات مراجعه نمائید.
اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمائید در این خصوص میتوانید به از فیلـم آموزش ی مصرف بکنید .
مراحل ثبت نام

کلیه اطلاعات متقاضی وکیل پرونده وارد می شود.
اسامی در خواستی ( پنج نام انتخاب ی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی گزینش شود (از سه بخش تشکیل شده کمتر نباشد ).
سرمایه شرکـت را با گزینش مورد “سرمایه نقدی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ريال است ).
اعضاء کمپانی را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای سهام مورد نظر وارد می کنیم .رئیس هیات مدیره ، مدیرعلت ، عضو هیات مدیره .
سمت افراد و حق امضاداران معین می شود.
نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” انتخاب می شود.
کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب ،صورتجلسه ،اساسنامه کمپانی نامه تقاضانامه مجموعه .
و بعد از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه” پذیرش نهایی ” را گزینش کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم.(تذکر :در صورت انتخاب مورد “پذیرش نهایی” هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده ناست ).
ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد ارزیابی قرار گرفته یکی از اسامی انتخاب می گردد .در صورت رد نام می بایست با موکل ارتباط گرفته جهت ارائه اسامی كار نمایند.
بعد از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا توسط اعضاء کمپانی است .دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضا مجموعه با امضا تایید نمایند.
تکمیل مدارک جهت ارسال از طریق پست :

دو ورژن از مدارک امضا شده بوسیله کلیه اعضاء
کپی مدارک شناسایی مساوی اصل شده افراد
گواهی عدم سو قبلی ه افراد
یک برگه از تایید نام برگه ارجاع اینترنتی
کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده بوسیله کارشناس ارسال پستی انجام می شود.بعد از ارسال پستی شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود.
بعد از ۱۰ روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری نتیجه را پیگیری می کنیم در صورت صدور پیش اگهی ،یک ورژن از پیش اطلاعیه رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده ومراجعه به اداره ثبت شرکـت ها ، اصل اگهی و اسناد تایید شده را درخواست می کنند.
در صورت ظهور هر نوع نقص یا درخواست مجددی بعد از تایید نام ،مد نظر داشته باشید می بایست در حین درخواست شماره پیگیری و تاریخ تایید نام قبلی را با نام تایید شده را وارد بکنید تا تغییرات با تایید نام سابق انجام پذیرد.(مدت زمان انجام هر نوع رفع نقص ۱۰ الی ۱۲ روز کاری ).

بعد از دریافت اگهی ثبت اسناد تایید شده کمپانی بوسیله وکیل ،كار برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق سایت (اینترنتی)و دریافت روزنامه رسمی شرکـت طی ۵ الی ۷ روز کاری است .مدارک ثبت شرکت با مسولیت محدود با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل است .

شرکت سهامی ویِژگزینشه چیست

بر طبق ماده یک لایحه بازبینی ی قانون تجارت ، مجموعه سهامی شرکت ی که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است . لذا مسئولیت دارندگان سهام تنها محدود به سهام آنهاست . سهام جزء حقوق مالی محسوب می شود در حکم مال منقول است هم به صورت قهری و هم به صورت قراردادی قابلیت نقل و انتقال دارد (مواد ۲۴، ۳۹و ۴۱ ل.ا.ق.ت) . لذا تشریفات نقل و انتقال سهام از موارد با اهمیت مربوط به کمپانی ها تلقی می گردد.ازلحاظ نوع مالکیت سهام به دو دسته سهام بانام وسهام بی نام تقسیم می شود . انتقال سهام با نام می بایست در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد.

وجوه افتراق و اشتراک بین شرکـت های سهامی خاص و بامسئولیت محدود

۱ـ در مجموعه با مسئولیت محدود تعداد شرکاء حداقل ۲ نفر و در مجموعه سهامی ویِژگزینشه تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر هستند .

۲ـ حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود سهامی ویِژگزینشه یک میلیون ریال است .

۳ـ درکمپانی سهامی ویِژگزینشه حداقل ۳۵% سرمایه می بایست نقدا دریکی از شعب بانکها تودیع گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% درتعهد سهامداران باشد . در مجموعه با مسئولیت محدود بایستی کل سرمایه تحویل مدیر علت مجموعه شده مدیر علت اقراربه دریافت نماید و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد.

۴ـ گزینش بازرس اصلی علی البدل درشرکت سهامی ویِژگزینشه اجباری ولی در شرکـت با مسئولیت محدود اختیاری است .

۵ـ مدت مدیریت در مجموعه سهامی ویِژگزینشه حداکثر دو سال است که قابل تمدید است و در شرکت با مسئولیت محدود مدیران شرکـت برای مدت نامحدود انتخاب می شوند همچنین مخیر خواهند بود که مدتی جهت مدیران در اساسنامه مجموعه مقرر دارند .

۶ـ گزینش روزنامه کثیر الانتشار درکمپانی سهامی ویِژگزینشه برای درج اگهی های دعوت مجموعه درسهامی ویِژگزینشه الزامی و در شرکـت با مسئولیت محدود اختیاری است .

۷ـ شرایط احراز حدنصاب درمکامل عمومی درشرکـت سهامی ویِژگزینشه سهل تر ودر مجموعه در مسئولیت محدود با توجه به نوع شرکـت مساله تر است .

۸ـ مکامل عمومی درکمپانی سهامی ویِژگزینشه توسط هیئت رئیسه ای مرکب از نفر رئیس دو نفر ناظر یک نفر منشی که از بین سهامداران انتخاب می شوند اداره می گردد .در مجموعه با مسئولیت محدود مکامل عمومی شرکـت بوسیله هیئت نظاردرصورتی خواهند بود.که تعداد شرکا ء آن از ۱۲نفر بیشتر باشد .

۹ـ در کمپانی سهامی خاص بامسئولیت محدود مجموعه در ارتقا سرمایه اختیاری است.

۱۰ـ سرمایه در کمپانی با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود و شرکاء تنها تا میزان سرمایه در کمپانی مسئول قروض تعهدات می باشند .

۱۱ـ مدیران در شرکت سهامی ویِژگزینشه الزاما بایستی سهامدار بوده یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه وبه صندوق شرکت بسپارند . مدیران در شرکت با مسئولیت محدود بصورت موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج گزینش می شوند انجام وظیفه خواهند نمود .

۱۲ـ تقسیم سود در مجموعه سهامی ویِژگزینشه به نسبت تعداد سهام و در کمپانی با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه شرکاء تقسیم خواهد شد در مجموعه با مسئولیت محدود می توانند در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود مقرر دارند .

۱۳ـ حق رای در شرکت سهامی ویِژگزینشه به تعداد سهام در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه خواهد بود .

۱۴ـ تقویم سهم الشرکه غیر نقدی در شرکـت با مسئولیت محدود بوسیله شرکاء صورت می گیرد شرکاء دراین خصوص مسئولیت هستند . تقویم آورده غیر نقدی در کمپانی سهامی ویِژگزینشه با متخصصین رسمی دادگستری خواهد بود .

مراحل ثبت شرکـت سهامی خاص

تکمیل مدارک

کپی شناسنامه و کارت ملی مساوی اصل شده حداقل ۳ نفر اعضا ۲ نفر بازرس
گواهی عدم سوقبلی ه برای کلیه اعضاء و بازرسین (از پلیس +۱۰)
اطلاعات جهت تنظیم مدارک کمپانی از قبیل مساله کار ،آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهام بین اعضا سمت اعضا و حق امضاداران مجموعه .
گواهی افتتاح حساب بانکی ۳۵% درصدی بنام مجموعه در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران.
پس ازکسب اطلاعات لازم شماره حساب جاری اسناد تنظیم می شود (اساسنامه،اظهارنامه ،صورتجلسه )
فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت شرکت ها :

ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
در سمت چپ صفحه به پارت سامانه پذیرش تاسیس ثبت تغییرات مراجعه نمائید.
اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمائید و در این خصوص میتوانید به از فیلم جالب آموزش ی مصرف بکنید .
مراحل ثبت نام

کلیه اطلاعات متقاضی وکیل پرونده وارد کرده و نوع مجموعه ” سهامی ویِژگزینشه ” انتخاب می کنیم.
اسامی در خواستی ( پنج نام انتخاب ی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی انتخاب شود (از سه پارت تشکیل شده و کمتر نباشد ).
سرمایه مجموعه را با انتخاب مورد “با نام عادی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ريال است ).
اعضاء مجموعه وبازرسین را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای و سهام مورد نظر وارد می کنیم .رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره ، مدیرعلت عضو هیات مدیره .
سمت افراد حق امضاداران معین می شود( رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره ، مدیرعلت عضو هیات مدیره و بازرس اصلی بازرس علی البدل).
نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” گزینش می شود.
کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب ،صورتجلسه ،اساسنامه اظهارنامه شرکت .
بعد از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه” پذیرش نهایی ” را انتخاب کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم.(تذکر :در صورت انتخاب مورد “پذیرش نهایی” هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده ناست ).ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد نقد قرار گرفته و یکی از اسامی گزینش می گردد .در صورت رد نام بایستی با موکل ارتباط گرفته برای ارائه اسامی جدید اقدام نمایند..بعد از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا بوسیله اعضاء بازرسین کمپانی است .دو ورژن کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضاو بازرسین و سهامداران شرکـت با امضا تایید نمایند.

تکمیل مدارک جهت ارسال از طریق پست :

دو نسخه از مدارک امضا شده بوسیله کلیه اعضاء بازرسین (اظهارنامه ، اساسنامه ،صورتجلسه )
کپی مدارک شناسایی مساوی اصل شده کلیه سهامداران بازرسین
گواهی عدم سو قبلی ه کلیه سهامداران بازرسین
اصل گواهی افتتاح حساب بانکی بنام مجموعه
یک برگه از تایید نام و برگه ارجاع اینترنتی
اقرارنامه به تعداد کلیه اعضا بازرسین یک نسخه
کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده بوسیله کارشناس ارسال پستی انجام می شود.
بعد از ارسال پستی شماره مرسوله می بایست از طریق سامانه وارد پرونده شود.

بعد از ۱۰ روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری نتیجه را پیگیری می کنیم در صورت صدور پیش آگهی ،یک ورژن از پیش آگهی رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده ومراجعه به اداره ثبت شرکت ها اصل اطلاعیه اسناد تایید شده را درخواست می کنند .در صورت ظهور هر نوع نقص یا درخواست مجددی بعد از تایید نام ،مد نظر داشته باشید بایستی در حین درخواست شماره پیگیری تاریخ تایید نام قبلی را با نام تایید شده را وارد بکنید تا تغییرات با تایید نام سابق انجام پذیرد.(مدت زمان انجام هر نوع رفع نقص ۱۰ الی ۱۲ روز کاری ).

بعد از دریافت اگهی ثبت اسناد تایید شده شرکـت بوسیله وکیل ،اقدام جهت واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق وب سایت (اینترنتی)و دریافت روزنامه رسمی مجموعه طی ۵ الی ۷ روز کاری است مدارک ثبت شرکـت با مسولیت محدود با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل است .

چند نکته ضروری حقوقی قبل از ثبت کمپانی

در گروه وکلای یاسا، کلیه امور حقوقی ثبت کمپانی ها توسط وکیل کارشناس امور ثبتی انجام می شود
فرایند ثبت شرکـت کاملا معین است ، قبل از ثبت کمپانی از همه مراحل آن بدانید .
تعرفه ثبت شرکـت را در ابتدای قرارداد خود با موسسه مربوطه بصورت قطعی معین بکنید ، موارد زیاد ی پیش آمده است که تعرفه ها وسط یا انتهای کار به ۵ تا ۱۰ مساوی تعرفه اولیه اعلامی پشت تلفن منجر شده است. هر خدمتی تعرفه را دارد و اعلام نرخ های پایینتر نشانه کیفیت آن مجموعه ناست .
کمپانی را توسط وکیل ثبت بکنید ، وکیل کلیه فرایند ثبت کمپانی ها را بصورت قانونی انجام می دهد، ممکن است کمپانی شما بوسیله غیر وکلا ثبت شود اما اقطعا ل اینکه بعدا دچار موارد جدی شوید وجود دارد. (بیشتر بدانید )
تبلیغات زیاد اعلام سابقه چندین ساله یک موسسه نشانه کیفیت کار ناست . گواهی های حسن انجام کار موسسه مربوطه را طلب بکنید .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تغییر شرکت ایرانی به شرکت خارجی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک