حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار

حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار

stretching at the worker 720x340 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار

آیا تو زمان بسیاری را پشت میز کسب و کار خود می گذرانید؟ جهت جلوگیری از بروز ناراحتی و همچنین خستگی، هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، زمان کوتاهی را به حرکات کششی پیشگیرانه اختصاص دهید. بعد از انجام آن حرکات و همچنین رسیدن به آرامش و همچنین تمرکز می توانید کسب و کار خود را سریع تر و همچنین با حداقل اشتباه انجام دهید. دقت کنید که از کشش بیش از حد اجتناب کنید. با انجام آن حرکات نباید احساس درد کنید بلکه آن حرکات آرام بایستی و حتما در تو احساس خوبی ساخته یا ایجاد نمایند.

468 60 1 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار

کشش انگشتانStretching حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
در صورتی که در اداره زمان بسیاری را به نوشتن و همچنین یا تایپ کردن می گذرانید، از کشش انگشتان دست شروع کنید.در حالی که دست خود را در راستای مچ نگاه داشته اید، انگشتان دست را تا زمانی که در آنها احساس کشش کنید ، از یکدیگر جدا کرده و همچنین صاف نگه دارید. آن اوضاع را به مدت ۱۰ ثانیه حفظ کنید.سپس انگشتان خود را خم نموده و همچنین دست و همچنین مچ خود را در همین حالت به مدت ۱۰ ثانیه نگاه دارید.عضلات خود را شل کرده و همچنین تمرین را دوباره انجام دهید.
 

 

کشش عضلات پشت بازوStretching1 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
یک دست را بالا برده و همچنین آن هم را پشت بدن قرار دهید به طوری که بازو در کنار گوش قرار گیرد.آرنج را به آرامی با دست مخالف نگاه داشته و همچنین آن هم را به سمت پشت سر بکشید .دست خود را به عضلات میانی پشت بدن برسانید، تا زمانی که کشش آرامی را احساس کنید.آن اوضاع را به مدت ۱۰ ثانیه حفظ کنید. عضلات خود را شل نموده و همچنین تمرین را با دست مخالف تکرار نمایید.

telegram elmevarzesh1 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار

 

 

کشش بازوها و همچنین شانه هاStretching2 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
دست ها را از بدن دور کنید تا شانه ها و همچنین بازوها کشیده شوند.انگشتان را به هم بچسبانید و همچنین کف دست را به سمت بیرون بچرخانید.بازوها را به سمت جلو صاف نگه دارید. آن اوضاع را به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه حفظ کنید.عضلات خود را شل نموده و همچنین تمرین را ۲ تا ۳ بار دیگر انجام دهید.

 

 

تو دادن چانهStretching3 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
تو دادن چانه، عضلات سفت گردن و همچنین شانه را از حالت خشکی درمی آورد.
ابتدا صاف بنشینید. در حالی که پشت خود را صاف نگاه داشته اید. چانه را سمت قفسه سینه بکشید تا در پشت گردن کششی احساس نمایید. 5 تا ۱۰ ثانیه آن اوضاع را حفظ نمایید.عضلات را شل کرده و همچنین به حالت اول بازگردید. 2 تا ۳ بار آن تمرین را انجام دهید.

 

 

بالا انداختن شانه هاStretching4 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
بالا انداختن شانه ها با هدف تقویت عضلات گردن ، شانه ها و همچنین نیز عضلات بالایی پشت انجام می می شود. به آرامی شانه ها را به سمت گوش ها بالا بیاورید. 3 تا ۵ ثانیه آن اوضاع را حفظ کنید، سپس شانه ها را به سمت عقب و همچنین پایین بچرخانید. عضلات خود را شل کنید و همچنین تمرین را ۵ تا ۱۰ بار تکرار نمایید.

 

 

کشش عضلات پشتStretching5 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
آن کشش جهت عضلات میانی و همچنین پایینی پشت می باشد .روی یک صندلی، به صورت صاف بنشینید به طوری که فاصله اندکی میان پشت تو و همچنین صندلی وجود داشته باشد.  در حالی که صورت رو به جلو می باشد، پای راست را روی پای چپ قرار دهید.
دست چپ را روی زانوی راست قرار دهید و همچنین در حالی که به آرامی سر و همچنین شانه های خود را به سمت راست می چرخانید، به آهستگی پای راست را به سمت چپ بکشید.آن چرخش را ادامه دهید تا عضله پشتی شانه راست خود را ببینید. از وارد کردن فشار یا چرخش اضافی اجتناب کنید.چرخش را تا زمانی ادامه دهید که کشش خوب و همچنین ملایمی را در پشت خود احساس کنید. آن اوضاع را ۱۰ تا ۱۵ ثانیه حفظ کنید. عضلات را شل کرده و همچنین تمرین را جهت طرف دیگر بدن انجام دهید.

 

 

کشش عضلات قفسه سینهStretching6 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار

آن تمرین باعث کشش عضلات قفسه سینه، عضلات بالایی پشت و همچنین همچنین عضلات پشت گردن می می شود.انگشتان را به یکدیگر قفل کرده و همچنین دستها را پشت سر قرار دهید . آرنج ها را تا حد قدرت به سمت پشت بکشید. به استخوان های کتف فشار وارد کنید تا در عضلات خود احساس کشش کنید. آن اوضاع را به مدت ۲۰ ثانیه حفظ کنید. عضلات را شل کرده و همچنین تمرین را دوباره را انجام دهید.

 

 

کشش عضلات اطراف گردنStretching7 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
جهت کشش عضلات جانبی گردن، صاف نشسته و همچنین مستقیم به روبه رو نگاه کنید. سرخود را به یک طرف خم کنید در حالی که گوش را تا جای ممکن و همچنین به آرامی به سمت شانه نزدیک می کنید. آن اوضاع را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه حفظ کنید. سپس سر را به اوضاع عادی و همچنین موقعیت مستقیم بازگردانید.آن تمرین را ۳ تا ۵ بار جهت هر طرف انجام دهید.
 

 

چرخش سرStretching8 حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار
جهت کشش عضلات جانبی و همچنین عضلات پشت گردن و همچنین نیز عضلات بالایی پشت، ابتدا صاف بنشینید و همچنین به آرامی سر را چرخانده، به یک طرف نگاه کنید تا زمانی که چانه به موازات شانه قرار گیرد.دقت کنید که شانه ها صاف باشند.آن اوضاع را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه حفظ کنید.به اوضاع اول باز گردید و همچنین عضلات را شل کنید. آن تمرین را ۲ بار جهت هر طرف گردن انجام دهید.

ترجمه: زهرا بهمن پور
منبع: www.mayoclinic.com

حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار در تاریخ ۲ January 2013 | 7:34 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حرکات کششی پیشگیرانه در محل کار”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک