فواید و همچنین محاسن بازی کودکان

فواید و همچنین محاسن بازی کودکان

اهمیت بازی و همچنین فعالیت بدنی به عنوان قسمت و بخش مکمل یک زندگی سالم گسترش یافته می باشد ، به همچنین و علاوه شواهد علمی از فواید سلامت قسمت و بخش بازی و همچنین  ورزش در حال افزایش می است و خواهد بود.بررسی کردن ها نشان می دهند که فعالیت بدنی با تکرار ، شدت ، مدت مناسب بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب های منظم مزایای معنی داری دارد.

468 60 1 فواید و همچنین محاسن بازی کودکان

محاسن بازی کودکان

بسیاری از بازی ها به وسایل چندانی مستلزم و نیاز ندارند ،بازی ها عامل توسعه  و همچنین شناخت توانایی ها و همچنین ویژگی های کودک می باشد. باعث شناخت ضعف ها وآمادگی جهت مقابله با معظلات و مسائل و مشکلات می شوند همچنین بازی ها باعث هماهنگی رشد آزاد کودک در جنبه های جسمانی ، عاطفی ،ذهنی ،فرهنگی و اجتماعی وروانی می می شود.( فروبل).

kids playing 1 elmevarzesh فواید و همچنین محاسن بازی کودکان

telegram elmevarzesh1 فواید و همچنین محاسن بازی کودکان

بازی و همچنین نقش آن هم در رشد جسمانی

هماهنگی در رشد سیستم بدنی انسان با مقدار و اندازه و میزان فعالیت او ارتباط دارد. بازی باعث افزایش اقتدار و قدرت عضلات پهناور و بزرگ در کودکان می می شود. همچنین باعث توسعه سیستم ارگانیکی مانند تنفس ، گردش خون ، گوارش ، غدد و همچنین اعصاب می می شود. بازی انرژی اضافی کودکان را در جهت نشاط آور شدن زندگی بکار می گیرد.

بازی و همچنین نقش آن هم در رشد فرهنگی و اجتماعی

کودکان بعد از گذر از بازی های فردی بدلیل نیازهای فرهنگی و اجتماعی به عضویت درگروه درمی آیند. بازی باعث ساخته یا ایجاد مراوده و همچنین ارتباط متقابل کودکان و همچنین اطاعت از قانون می می شود. بازی  جهت  حفظ  الگوهای  فرهنگی و اجتماعی ،  موجودیت  نظام فرهنگی و اجتماعی و همچنین تحقق اهداف تیمی ضرورت دارد. ( گروس). بهترین راه جهت آموزش رعایت اصول و همچنین مقررات شرکت کودک در بازی می باشد.

بازی و همچنین نقش آن هم در رشد عاطفی

بازی وسیله ای جهت دیدن کردن و نمایش خواسته های درونی کودک می باشد. در بازی کودک به صورت آگاهانه یا نا آگاهانه نقطه نظرات خود را ارائه می دهد. بازی باعث کاهش تنش های عاطفی – روانی کودکان می می شود و همچنین  باره  برقراری ارتباط عاطفی باهمسالان وایجاد خوشنودی در ارتباط و رابطه با انگیزه ها و همچنین خواسته هایی که  در دنیای  واقعی سرکوب شده اند می باشد.

بازی و همچنین نقش آن هم در رشد جنبه ذهنی

کودک با شرکت در بازی با محیط واشیای موجود آشنا شده و همچنین اطلاعات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را کسب می نماید. بازی امکان شناخت و همچنین  کنترل محیط را به کودک می دهد و همچنین با دستکاری اطراف خود به دانش خود می افزاید. بازی بانمایان ساختن نقاط ضعف و همچنین نیرو کودک او را از حالت تخیلی خارج و همچنین در جهت تقویت قوای ذهنی هدایت می کند. آگاهی از تاثیرات مثبت بازی فرد را از گرایش به انحرافات مصون می دارد.

فواید و همچنین محاسن بازی کودکان در تاریخ ۲۷ December 2012 | 9:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فواید و همچنین محاسن بازی کودکان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک