مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟

مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟

Protein Shake 720x340 مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟

شیک پروتئین، یکی از رایج‌ترین مکمل‌های فیتنس می باشد. در صورتی که درست مصرف می شود، مانع از اضافه وزن شده و همچنین کالری‌های اضافی را حذف می‌کند همچنین به فرد کمک می‌کند تا به اهدافش در تغذیه برسد، توده عضلانی را افزایش داده و همچنین چربی ذخیره شده در بدن را کاهش می‌دهد. زیرا به‌عنوان یک مکمل، مواد مغذی مهمی را جهت سالم ماندن ضروری می باشد تأمین می‌کند. ولی باید توجه داشت مقادیر بیش از مقدار و اندازه یک چیز خوب هم می‌تواند به ضرر سلامتی باشد که شامل محصولات پُرمصرف در فیتنس مانند شیک پروتئین‌ها می‌می شود. در آن مطلب مجله علم ورزش نگاهی عمیق‌تر به تأثیرات منفی مصرف زیاد شیک پروتئین دارد.

468 60 1 مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟

تغذیه ناکافی

بعضی از اشخاص، جهت متناسب ماندن، زیاد به شیک پروتئین‌ وابستگی پیدا می‌کنند، آن هم‌ها فراموش می‌کنند که آن تنها قسمت و بخش کوچکی از یک رژیم غذایی سالم می باشد. مصرف شیک پروتئین جهت تأمین تمام مواد مغذی مورد مستلزم و نیاز بدن، کافی نیست و همچنین نباید به‌عنوان جایگزین یک وعده غذایی کامل، مورد بهره بری و استفاده قرار گیرد.

آن محصول جهت افزایش مصرف پروتئین با کیفیت در فرد طراحی شده می باشد. بله، شیک پروتئین در رده مکمل‌های غذایی می باشد ولی باید توجه داشت تمام مواد مغذی را که منابع غذایی خالص ارائه می‌دهند، تأمین نمی‌کند. ضمناً غذاهای طبیعی، کمتر فرآوری شده‌اند و همچنین حاوی مواد مغذی اکثرا و بیشتر و همچنین نگهدارنده‌های کمتری خواهند بود. بنابراین، دائما به شیک پروتئین‌ها برتری دارند. به مرور زمان، مصرف زیاد آن محصول، می‌تواند منجر به کمبودهایی در مواد مغذی و همچنین مقوی می شود.

telegram elmevarzesh1 مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟

احساس سیری کمتر

سیری به احساس ِ پُربودن و همچنین رضایت بعد از خوردن غذا یا نوشیدنی برمی‌گردد. به‌روش طبیعی، غذاهای مقوی، بیشترین احساس سیری را در بردارند و همچنین همچنین از نظر کالری، در پایین‌ترین رده قرار می‌گیرند. پروتئین، سیرکننده‌تر از چربی‌ها و همچنین کربوهیدرات‌ها محسوب می‌می شود، ولی باید توجه داشت آن ویژگی شامل پروتئین‌های مایع  نمی‌می شود.

مطالعه‌ای که در سال شمسی ۲۰۱۲ در the Obesity journal نشر یافته شده شد، اعلام کرد در میان شرکت‌کننده‌ها در آن پژوهش، فرایند جویدن غذاها، به مقدار و اندازه و میزان رضایت و همچنین سیری در آن اشخاص مرتبط بوده می باشد. همچنین جویدن پروتئین، احتمال مصرف کالری اکثرا و بیشتر را به حداقل می‌رساند. نتایج مطالعه‌ای مشابه می‌گوید، شرکت‌کننده‌هایی که به‌جای نوشیدن پروتئین، آن هم را جویده بودند، ۲۰ قسمت و بخش کالری کمتری مصرف کرده بودند. در صورتی که تو با یک وعده سیر نشوید، مایلید اکثرا و بیشتر بخورید و همچنین آن منجر به پرخوری و همچنین اضافه وزن می‌می شود.

مطلب مرتبط: به چه مقدار و اندازه و میزان پروتئین بعد از تمرینات اسپورت و ورزشی مستلزم و نیاز دارید؟

اضافه وزن

اکثرا و بیشتر غذاهای غنی از پروتئین، کم کالری خواهند بود. پروتئین مایع یک استثناست. جهت بهبود طعم و همچنین مزه شیک پروتئین‌ به آن هم‌ها مواد نگهدارنده، شیرین‌کننده و همچنین سایر افزودنی‌های خوراکی را اضافه می‌کنند. تمام آن مواد، باعث افزایش ظرفیت کالری در آن محصولات می‌شوند. در صورتی که اکثرا و بیشتر از مقدار و اندازه و میزان توصیه شده از آن پروتئین مصرف کنید، روند افزایش وزن را در پیش خواهید گرفت و همچنین هدف اصلی از مصرف شیک پروتئین برباد خواهد رفت.

شیک پروتئین‌ها، به‌غیراز احساس سیری کمتر و همچنین همچنین مواد مغذی کمتر، مقدار و اندازه و میزان قندشان خیلی زیاد بالاست. قند زیاد موجب تسریع فرایند پیری و همچنین چاق شدن می‌می شود، همچنین سیستم ایمنی را تضعیف کرده و همچنین مقدار و اندازه و میزان انسولین را افزایش می‌دهد. بنابراین هرگز شیک پروتئین را جایگزین یک وعده نکنید تا منتهی به گرفتن کالری زیاد نشود.

حاوی پروتئین فراوان بودن

شیک پروتئین‌ اکثرا و بیشتر از مستلزم و نیاز بدن پروتئین دارند. بنا به گزارشی که در the Physicians Committee for Responsible Medicine نشر یافته شده شده، آمریکایی‌ها دو برابر مقدار مورد نیازشان، پروتئین مصرف می‌کنند. با نوشیدن شیک پروتئین اکثرا و بیشتر، میل‌تان به نوشیدن آن هم اکثرا و بیشتر هم خواهد شد. پروتئین زیاد هم ریسک معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی را بالا می‌برد و همچنین منجر به بیماری‌های کلیوی و همچنین پوکی استخوان می‌می شود.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: healthydietbase

مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟ در تاریخ ۷ December 2015 | 8:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مصرف بیش از مقدار و اندازه شیک پروتئین چه اثر منفی دارد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک