مناسب ترین کفش بارداری

مناسب ترین کفش بارداری

Shoes Pregnancy elmevarzesh 720x340 مناسب ترین کفش بارداری

در دوران بارداری تغییرات بسیاری در بدن یک زن روی می‌دهد و همچنین بسیاری از خانم‌ها در آن دوران با مشکلاتی در اندام‌های متنوع و گوناگون و مختلف ازجمله پاها روبرو خواهند بود. آن هم ها ممکن می باشد ورم پاها، درد و همچنین خستگی، گرفتگی ساق پا و همچنین کمردرد را تجربه کنند. در آن مقاله ابتدا به روش خلاصه معظلات و مسائل و مشکلات شایع پا در زنان باردار و همچنین سپس ویژگی‌های یک کفش مناسب در دوران حاملگی بررسی کردن می‌شوند.

468 60 1 مناسب ترین کفش بارداری

دو تغییر شایع در پای یک خانم حامله صاف شدن کف پا و همچنین تورم می‌باشد.صافی کف پا به علت فشار ناشی از اضافه وزن همراه با شلی رباط‌هاست که منجر به کاهش ارتفاع قوس کف پا می‌می شود. در آن حالت مقدار و اندازه پا پهناور و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و همچنین انگشتان پا از هم فاصله می‌گیرند. البته در نظر داشته باشید آن یک پدیده طبیعی دوران بارداری می باشد.تغییر دیگر، ادم یا ورم پاهاست که معمولا" به روش طبیعی در قسمتهای آخر حاملگی و همچنین در پس نتیجه آن می شود که تجمع خون در اندام تحتانی ساخته یا ایجاد می‌می شود. با توجه به تغییرات ذکرشده، درد پا یک مشکل شایع در خانم‌های باردار می باشد و همچنین آن هم ها معمولا" از درد و همچنین احساس خستگی در پاشنه و همچنین قوس پا شکایت دارند. به همین دلیل در انتخاب کفش در دوران بارداری دقت کنند.

مناسب ترین کفش بارداری

همانطور که قبلا اشاره شد، در طی حاملگی شلی بافت ناشی از تأثیر هورمون‌ها منجر به پهناور و بزرگ‌تر شدن پا می‌می شود. از آن‌رو به زنان باردار توصیه می‌می شود سایز کفش خود را پهناور و بزرگ‌تر انتخاب کنند؛ همچنین قسمت جلوی کفش که انگشتان در آن هم قرار می‌گیرند، بایستی و حتما عمیق تر و همچنین شامل فضای بیشتری باشد؛ به خصوص در صورتی که پاها ورم دارند، رعایت آن نقطه در انتخاب کفش الزامی می باشد. در آن دوران مقدار و اندازه کفش اکثرا و بیشتر خانم‌ها حدود یک شماره پهناور و بزرگ‌تر می‌می شود و همچنین بعد از زایمان و همچنین برگشت به وزن و همچنین سایز قبلی نیز پای آ نها به سایز قبل برنمی‌گردد و همچنین معمولا یک دوم تا یک شماره به سایز آن هم اضافه می‌می شود.

telegram elmevarzesh1 مناسب ترین کفش بارداری

۱-به دلیل افزایش وزن در دوران بارداری و همچنین احساس عدم تعادل، احتمال زمین خوردن افزایش می‌یابد؛ بنابراین بایستی و حتما از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند اجتناب می شود. همچنین آن نوع کفش‌ها باعث تشدید قوس کمری و همچنین کمردرد می‌شوند. در صورتی که جهت موارد خاص تمایل به پوشیدن کفش پاشنه بلند وجود دارد، حداکثر مقدار و اندازه پاشنه نباید بیش از ۵/۲ سانتی متر باشد.

۲-یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کفش خانم باردار آن می باشد که حداکثر توانایی جذب شوک را داشته باشد؛ یعنی لایه درونی کفش و همچنین به خصوص پاشنه آن هم، به مقدار و اندازه کافی نرم باشد تا هنگام راه رفتن، ضربه وارد به پا را بگیرد.

۳-با نزدیک شدن به ماه‌های آخر حاملگی، به خصوص در صورتی که پاها متورم باشند، خم شدن جهت بستن بند کفش مشکل خواهد بود؛ بنابراین بهتر می باشد از کفش‌های شامل چسبک بهره بری و استفاده می شود تا پوشیدن و همچنین درآوردن آن هم ها راحت باشد. همچنین می‌قدرت تا حدودی با تغییر تورم مقدار و اندازه آن هم ها را تنظیم نمود. کفش‌های اسپورت و ورزشی در آن دوره کفش‌های مناسبی خواهند بود.

۴-جنس کفش بهتر می باشد از چرم باشد تا پاها کاملاً بتوانند تنفس کنند. کف کفش (لایه بیرونی) نیز بایستی و حتما از جنس لاستیک باشد تا احتمال سرخوردن کاهش یابد.

۵-در صورتی که به دلیل تغییرات ذکرشده قوس کف پا کاهش یافته می باشد (در زنانی که از قبل کف پای صاف داشته اند و همچنین یا در اشخاص چاق، آن مسأله اکثرا و بیشتر مشهود می باشد)، حتما بایستی و حتما با تجویز پزشک و همچنین بهره بری و استفاده از کفی مناسب آن حالت را تصحیح کرد تا از بروز معظلات و مسائل و مشکلات بعدی، مانند درد انگشتان، التهاب فاسیای کف پا و همچنین… جلوگیری می شود.

۶-به دلیل تورم پاها، بایستی و حتما از پوشیدن کفش‌های خیلی تنگ و همچنین باریک اجتناب نمود؛ زیرا باعث اختلال در گردش خون می‌شوند. جهت کاهش تورم بایستی و حتما پاها تا حد امکان بالا نگه داشته شوند و همچنین در نشستن طولانی مدت یک چهارپایه کوچک در زیر پاها قرار گیرد.

نقطه:در صورت وجود معظلات و مسائل و مشکلات دیگر مثل خار پاشنه، میخچه دردناک و همچنین … حتما با پزشک جهت تجویز کفش مناسب مشورت می شود.

دکتر مهسا عاشقان
بورد تخصصی طب فیزیکی و همچنین توانبخشی، دانشگاه علوم بهزیستی و همچنین توانبخشی

مناسب ترین کفش بارداری در تاریخ ۱۰ January 2013 | 9:06 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مناسب ترین کفش بارداری”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک