نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی

نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی

در مطلب قبلی با عنوان چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم نکاتی گفتن شد، حال مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد نقش والدین در آن مهم گفتن گردد.

468 60 1 نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی

استعداد ویژگی فردی می باشد که در یک قسمت و بخش گنجایش و همچنین توانایی بالاتر از متوسط اشخاص جامعه ‌را دارا می است و خواهد بود.استعدادیابی اسپورت و ورزشی فرآیندی می باشد که از طریق آن هم جوانان و نوجوانان و همچنین جوانان ارزیابی می‌شوند و همچنین به شرکت در رشته‌های مناسب که امید موفقیت بیشتری از آن هم ها می‌رود تشویق و همچنین هدایت می‌شوند. ارزیابی‌های مذکور از طریق بعضی آزمون‌ها و همچنین معیارهای استاندارد انجام می‌می شود. در اکثرا و بیشتر ورزش‌ها آن فرآیند، پیش از آن که کودک قادر به اراده و تصمیم راسخ‌گیری و همچنین انتخاب رشته اسپورت و ورزشی باشد انجام می‌می شود. هدف اصلی استعدایابی، شناسایی و همچنین انتخاب ورزشکارانی می باشد که بیشترین توانایی را جهت رشته خاص دارا باشند.

Talent in Sport  نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی

روش های گوناگونی با توجه به ماهیت و همچنین نوع رشته اسپورت و ورزشی و همچنین امکانات وجود دارد که هر کدام از آن هم ها شامل مزایا و همچنین معایبی خواهند بود. ولی باید توجه داشت بی تردید کشورهایی که موفقیت های بسیاری در رشته های اسپورت و ورزشی متنوع و گوناگون و مختلف بدست می آورند، به روش نظام­مند به شناسایی و همچنین کشف اشخاص با استعداد و همچنین توسعه و همچنین پرورش استعداد آن هم ها می پردازند.

telegram elmevarzesh1 نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی

فارغ از آنکه استعدادیابی به چه روشی و همچنین توسط چه معیارهایی انجام می می شود، آیا به نقش والدین در شناسایی و همچنین پرورش استعدادهای اسپورت و ورزشی فرزندشان توجه شده می باشد؟ واضح می باشد که راهنمایی، هدایت و همچنین حمایت والدین می تواند یک فرد را به سمتی سوق دهد که منجر به کشف استعدادهای اسپورت و ورزشی او می شود و همچنین  او را در مسیر بالندگی آن استعداد ها قرار دهد. در آن جا نیت و اراده داریم نکاتی را مطرح نماییم که والدین را در راه استعدادیابی کمک نماید.

سلامت جسمانی

بهتر می باشد پیش از هر اقدامی در ارتباط و رابطه با کشف استعداد های فرزندتان یک سری معاینات جسمانی رواج پیدا کرده بر روی او صورت بگیرد تا بیماری، اختلال یا ناهنجاری های احتمالی شناسایی می شود. سلامت جسمانی یکی از عوامل مورد مستلزم و نیاز جهت موفقیت ورزشکاران می باشد. البته بعضی از آن بیماری ها سبب نمی می شود که فرزند تو از ورزش قهرمانی محروم می شود ولی آگاهی از آن هم جهت هدایت بهتر ضروری می باشد.

پروسه استعدادیابی و همچنین پروش استعداد

استعدادیابی پروسه ای می باشد که ممکن می باشد سال شمسی های متمادی به طول انجامد، بنابراین بایستی و حتما نکاتی را مد نظر گرفت تا آن پروسه به موفقیت بیانجامد.

الف: سعی کنید با توجه به نکاتی که خواهیم گفت، انتخاب های درستی داشته باشید. زیرا در صورتی که انتخاب های ابتدایی و اولیه تو نادرست باشد. وقت و همچنین هزینه بسیاری را صرف کرده اید و همچنین موفقیتی حاصل نشده می باشد. درحالی که فرزند تو می­ توانسته بود با انتخاب های درست، موفق تر باشد. بهتر می باشد اکثرا و بیشتر مشورت کنید و همچنین احساسی انتخاب نکنید.

ب: در طی آن پروسه حمایت و همچنین نظارت خانواده نقش خیلی زیاد مهمی در موفقیت استعدادیابی دارد. کودک تو همچنین و علاوه بر حمایت های اقتصادی و مالی و همچنین عاطفی مستلزم و نیاز دارد که تحت نظارت تو باشد تا به صورت هدفمند در برنامه جذاب و جالب و خوب های استعدادیابی شزکت نمایید. توجه داشته باشید که کودکان نمی توانند به مقدار و اندازه تو اهمیت هر مرحله از استعدادیابی را درک نمایند و همچنین همچنین و علاوه بر آن هم انتخاب و همچنین پیگیری صحیح اهداف جهت آن هم ها دشوار می باشد. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که در مراحلی به جای او اراده و تصمیم راسخ گیری کنید. ولی باید توجه داشت آن موضوع بدین معنی نیست که علایق او را نادیده بگیرد و همچنین او را به اجبار به فعالیتی وادار کنید. بهتر می باشد با او به صورت دوستانه و همچنین با زبانی کودکانه صحبت کنید تا او نیز بفهمد که در چه مسیری قرار گرفته می باشد.

ج: از تخصصی کردن زود هنگام خردسالان در یک ورزش بایستی و حتما خودداری می شود و همچنین ابتدا بایستی و حتما آن هم ها را به فعالیت های اسپورت و ورزشی در قالب تفریح و همچنین بازی سوق داد و همچنین سپس انجام تمرینات عمومی بر حسب توانایی ها و همچنین ویژگی های بدنی و همچنین روانی و همچنین فعالیت در یک تیم از ورزش های هم خانواده در اولویت قرار گیرد.

د: وقت کافی جهت استراحت، تمرین و همچنین مسابقه جهت آن هم ها فراهم کنید. برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی یکی از کارهایی می باشد که کودک تو نمی تواند به درستی آن هم را انجام دهد. بهتر می باشد برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منظمی جهت فرزندتان داشته باشید تا همچنین و علاوه بر تحصیل علم بتواند به مقدار و اندازه کافی جهت انجام تمرینات و همچنین استراحت وقت داشته باشد.

ه: استراحت و همچنین تغذیه کافی یکی از عوامل مهم در فرایند استعدادیابی می باشد. کودک تو در مراحل رشد خود قرار دارد و همچنین در صورتی که تغذیه مناسبی نداشته باشد همچنین و علاوه بر تأثیر بر فعالیت های اسپورت و ورزشی اش، سبب خواهد شد که در رشد او نیز اختلال ساخته یا ایجاد می شود. بهتر می باشد که با یک متخصص تغذیه در ارتباط باشید.

و همچنین: تشویق و همچنین ترغیب مستمر سبب می می شود که فضای تمرین مثبت می شود و همچنین آرزو و همچنین آرمان های ورزشکار را تقویت نماید.

استعدادیابی توسط مهندسین و متخصصین و همچنین مربیان مجرب

یکی از مهمترین وظایف والدین آن می باشد که جهت استعدادیابی فرزندشان از اشخاص با تجربه و همچنین با معلومات کافی در یک رشته اسپورت و ورزشی بهره بری و استفاده کنند. سپردن امر خطیر استعدادیابی به اشخاص کم تجربه کاری اشتباه می باشد و همچنین تمامی ملاحظات قبلی را تحت تاثیر قرار میدهد. با توجه به آن که رسیدن به آخر پیشرفت در ورزش مستلزم و نیاز به متغیرها و همچنین عوامل متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین متعدد دارد، بنابراین در امر استعدادیابی بایستی و حتما از علوم و همچنین متخصصین متنوع و گوناگون و مختلف بهره بری و استفاده می شود، به جای آنکه امر استعدادیابی را تنها به عهده یک مربی و همچنین یا یک فرد بگذارید، بهتر می باشد در ایتن باره با کارشناسان مختلفی مشورت نمایید.

معیارهای استعدادیابی شامل ویژگی­ های پیکرسنجی، فیزیولوژیک، روان،شناختی و همچنین ویژگی های روانی-حرکتی (مهارتی) می باشد که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد همه آن معیارها به وسیله اشخاص متخصص و همچنین به وسیله آزمون های استاندارد مقدار و اندازه گیری شوند.

نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی در تاریخ ۱۵ January 2013 | 12:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقش والدین در استعدادیابی اسپورت و ورزشی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک