ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر

ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر

سال شمسی هاست که تاثیرات و همچنین اثرات مفید ورزش روی سلامت پوست به اثبات رسیده می باشد . ورزش نه تنها باعث شادابی پوست درافراد جوون می می شود بلکه تاثیرات و همچنین اثرات مفید شگفت آوری هم روی پوست اشخاص نه پیر نه جوون و همچنین سالمند دارد که در زیر به آن هم ها اشاره می کنیم.

468 60 1 ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر

exercise and healthy skin in elderly ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر

تاثیرات و همچنین اثرات مفید ورزش روی پوست سالمندان

 تناسب کلی بدن
ورزش سبب می می شود فرد ورزشکار چه جوون چه سالمند سالم تر و همچنین در تناسب بهتر روحی روانی قرار داشته باشد و همچنین آن تناسب تمام نواحی بدن شامل پوست را شامل می می شود. و همچنین باعث قوام بهتر پوست و همچنین سلامت عمومی آن هم خواهد شد که آن امر ناشی از تولید اکثرا و بیشتر کلاژن به دنبال ورزش در پوست می باشد.

telegram elmevarzesh1 ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر

بهبودی زخم ها

پوست اشخاص پیرتر اکثرا و بیشتر مستعد به زخم شدگی و همچنین خراشیدگی می باشد و همچنین ورزش سبب تسریع سرعت بهبودی آن زخم ها و همچنین باقی ماندن کمتر جای زخم می می شود . حتی در صورتی که تا به حال ورزش نکرده اید با شروع یک برنامه جذاب و جالب و خوب اسپورت و ورزشی متعادل تاثیرات و همچنین اثرات مفید آن هم را به وضوح حس خواهید کرد .

کاهش عفونت های پوستی

 به خاطر استعداد اکثرا و بیشتر پوست سالمندان به خراشیدگی و همچنین از سویی ضعیف بودن سیستم ایمنی اشخاص سالمند آن اشخاص اکثرا و بیشتر در معرض عفونت های پوستی خطرناک قرار دارند حال آنکه ورزش منظم هم با تسریع بهبودی زخم های پوستی و همچنین هم با تقویت سیستم ایمنی فرد او همچنین را درمقابل عفونت های پوستی خطرناک محافظت و همچنین تقویت می کند .

 کاهش خال های پوستی

با افزایش سن و همچنین با تجمع مواد اکسیدان و همچنین تماس با نور آفتاب به تدریج در پوست خال های پوستی و همچنین کراتوزهای خورشیدی و همچنین گشادگی های عروق سطحی پوست که خود را به صورت برجستگی های قرمز رنگ کوچک پوستی نشان می دهد ساخته یا ایجاد می می شود ، ورزش با  تقویت تولید مواد آنتی اکسیدان و همچنین از بین بردن بهتر رادیکال های آزاد در پوست در کند کردن آن روند و همچنین کاهش تولید رادیکال های آزاد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که کاهش خال های پوستی نقش مهمی را ایفا می کند.
ورزش های مفید جهت اشخاص پیرتر

به روش کلی هر اسپورت و ورزشی که فرد از آن هم لذت ببرید مفید می باشد چنانچه در جوانی در ورزش ویژه ای تبحر داشته اید می توانید آن هم را با شدت کمتر و همچنین به صورت غیر رقابتی انجام دهید . به روش شایع در اجتماع انجام پیاده روی منظم ، حتی دویدن ، شنا و همچنین ورزش هایی مثل یوگا می تواند جهت اشخاص پیرتر خیلی زیاد مفید باشد .

exercise resized 600.JPG ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرترچه مقدار ورزش مفید می باشد

هرچه سن اشخاص بالاتر می رود مستلزم و نیاز به ورزش اکثرا و بیشتر حس می می شود ولی زمان پرداختن به آن هم نسبت به دوران جوانی کاهش می یابد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد چنانچه به پیاده روی می پردازید در هر نوبت انجام آن هم حداقل ۱۵ دقیقه پیاده روی انجام دهید . چنانچه به انجام رکاب زنی در جا می پردازید زمانی معادل ۴۵ دقیقه جهت تو تاثیرات و همچنین اثرات مفیدی را به همراه خواهد داشت . مهمتر از زمان پرداختن به ورزش نظم در انجام آن هم مهم می باشد و همچنین ورزش گاه تاثیرات و همچنین اثرات چندانی را بر نخواهد داشت.
دکتر دانیال شریفی رضوی
www.sportmedicine.ir

ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر در تاریخ ۲۷ December 2012 | 9:03 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورزش و همچنین سلامت پوست در اشخاص پیرتر”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک