چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم

چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم

من خیلی علاقمندم که پسرم یک ورزشکار خوب در حد المپیک می شود. بایستی و حتما چیکار کنم؟ نمی دونم در کدام ورزش می تواند موفق می شود؟ آیا تنها تمرین و همچنین تلاش می تواند باعث می شود که پسرم قهرمان می شود؟

468 60 1 چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم

البته تمرین و همچنین تلاش و همچنین پشتکار لازمه موفقیت در هر کاری می باشد. ولی باید توجه داشت شرط رسیدن به قهرمانی در رشته های اسپورت و ورزشی در سطوح بالا مانند المپیک همچنین و علاوه بر تلاش و همچنین تمرین مستلزم و نیاز به عوامل و همچنین شرایط غیره ای نیز دارد. یکی از مهمترین آن عوامل استعداد اسپورت و ورزشی می باشد.  راه های مختلفی جهت فهمیدن آنکه فرد استعداد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را دارا می باشد، وجود دارد. ولی باید توجه داشت هیچ کدام از آنها نمی توانند با صد در صد اطمینان بگویند که ورزشکار تو قهرمان خواهد شد، زیرا و به درستی که قهرمانی یک پروسه و همچنین فرایند پیچیده می باشد و همچنین عوامل بسیاری در آن هم دخیل می باشد. ولی باید توجه داشت روش های استعدادیابی می توانند با قسمت و بخش بالایی از اطمینان مشخص کنند که ورزشکار تو می تواند در یک رشته اسپورت و ورزشی خاص پیشرفت کند یا نه؟

Talent in Sport 2 elmevarzesh چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم

 بهترین فرد جهت سنجش استعداد فرزندتان مربی با تجربه  و همچنین شامل تحصیلات می باشد. تئوری های جدید به آن نقطه تاکید می کنند چشم مربی (مربیان با تجره بالا) بهترین روش جهت استعدادیابی می باشد حتی در صورتی که آن هم مربی توضیح قانع کننده ای جهت انتخابش نداشته باشد.در صورتی که نمی دانید از کجا شروع کنید و همچنین فرزندتان را در کدام رشته اسپورت و ورزشی محک بزنید من چند توصیه جهت تو دارم:

telegram elmevarzesh1 چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم

الف: در صورتی که فرزندتان بین ۸ تا ۱۴ سال شمسی دارد بهترین گزینه جهت شروع پروسه استعدادیابی رشته دوو میدانی می باشد. در آن رشته فرد همچنین و علاوه بر آن که می تواند قابلیت های جسمانی (استعداد جسمانی) خود را از قبیل اقتدار و قدرت، سرعت، تعادل و همچنین غیره را بروز دهد، می تواند از لحاظ جسمانی نیز جهت مراحل بعدی استعدادیابی آماده می شود. بهتر می باشد فرزندتان زیر نظر یک مربی دوومیدانی و همچنین با هدف شناسایی توانایی ها و همچنین امادگی جهت استعدادیابی به مدت ۲ سال شمسی تمرین کند. در طی آن دو سال شمسی چک لیستی از توانایی های جسمانی و همچنین روانشناختی او تهیه کنید.

ب: با بهره بری و استفاده از توانایی های که در مرحله قبل شناسایی شده می باشد می توانید لیستی از ورزش هایی که در می تواند در آنها پیشرفت کند را تهیه کنید. به عنوان مثال در صورتی که ورزشکار تو شامل قابلیت جسمانی مانند سرعت بالا، چابکی و همچنین پرتاب خوب می باشد احتمالا می تواند در رشته های توپی مانند هندبال، بسکتبال و همچنین یا رشته های راکتی مانند تنیس

ج: بر اساس علاقه ورزشکار و همچنین مقدار و اندازه و میزان امکانات بومی (مکان اسپورت و ورزشی و همچنین مربی مجرب و همچنین غیره) اولویت بندی کنید.

د: به دنبال مربیان مجرب و همچنین تحصیل کرده باشید و همچنین سعی کنید بهترین آن هم ها را انتخاب کنید. یادتان باشد که بهترین مربی در صورتی که وقت یا تعهد کاری نداشته باشد نمی تواند زیاد به پرورش استعدادهای ورزشکارتان کمک کند.

ه: به توصیه ها و همچنین نظرات مربی عمل کنید. در صورتی که تشخیص داد که فرزندتان استعداد ندارد به تشخیص حرفه ای او احترام بگذارید (حتی در صورتی که علاقه ورزشکارتان به آن هم رشته زیاد باشد) و همچنین به سراغ ورزش غیره ای بروید.

و همچنین: در صورتی که در هر یک از آن مراحل خودتان یا مربیان به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدید که ورزشکارتان نمی تواند در هیچ کدام از رشته ها پیشرفت کند، اصرار نکنید او در صورتی که نمی تواند ورزشکار موفقی می شود شاید بتواند هنرمند یا دانشمند موفقی می شود.

به نقل از اسپورتفا

چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم در تاریخ ۱۴ January 2013 | 12:11 am نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چگونه به استعداد اسپورت و ورزشی فرزند خود پی ببریم”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک