۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندان

۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندان

ورزش در سالمندان از اهمیت بالای برخوردار می باشد و همچنین ضروری می باشد که اشخاص پیرتر سعی کنند فعال بمانند تا از عواقب بی تحرکی دور بمانند.فعالیت اسپورت و ورزشی در سالمندان قبل از آنکه موجب حفظ تحرک و همچنین استقامت و همچنین کاهش بروز بیماری ها می می شود، باعث نشاط و همچنین ساخته یا ایجاد قوه جوانی و همچنین همچنین برخورداری از یک زندگی سالم می می شود.در آن مطلب به ۱۰ دلیل مهم که چرا سالمندن بایستی و حتما ورزش کنند می پردازیم.

468 60 1 ۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندان

older adults exercise 1 elmevarzesh ۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندانافزایش تراکم استخوان و همچنین جلوگیری از پوکی استخوان

همانطور که زندگی ما طولانی ترمی می شود، پوکی استخوان نیز روی تعداد بیشتری از اشخاص سالمند تأثیر می گذارد و همچنین به  یکی از معظلات و مسائل و مشکلات عمده ی سلامتی مرتبط به دوران سالمندی تغییر پیدا کردن می می شود. پوکی استخوان روی حدود ۲۰ میلیون از زنان و همچنین ۵ میلیون از مردان تأثیر می گذارد و همچنین در هر سال شمسی منجر به بیش از ۲۵۰۰۰۰ شکستگی لگن می می شود. ورزش با افزایش استحکام استخوان، شروع پوکی استخوان را به تأخیر می اندازد.

بهبود خود باوری و همچنین ساخته یا ایجاد حس استقلال

telegram elmevarzesh1 ۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندان

یکی از نگرانی های مهم در اشخاص پیرتر از دست دادن کنترل، وابستگی و همچنین یا تحمیل شدن به دیگران می باشد. ورزش کمک می کند تا اشخاص پیرتر، ظرفیت بیشتری جهت انجام فعالیت های روزمره ی زندگی داشته باشند.

افزایش متابولیسم بدن

انجام تمرین های قدرتی عضلانی، سوخت و همچنین ساز و همچنین متابولیسم بدن را افزایش می دهد. آن نقطه می تواند منجر به کاهش درصدی از کل چربی بدن می شود.

افزایش تعادل بدن

با گذر عمر، رفته رفته اشخاص سالمند کاهش طبیعی در تعادل و همچنین هماهنگی بدن پیدا می کنند.آن اوضاع با فعالیت اسپورت و ورزشی به تعویق میافتد و همچنین حتی با کسب اقتدار و قدرت مناسب و همچنین افزایش تعادل مانع افتادن و همچنین زمین خوردن آن هم ها می شود.

ساخته یا ایجاد یک حس فرهنگی و اجتماعی و همچنین یا احساس تعلق داشتن

بسیاری از اشخاص هنگام و زمانی که که سن آن هم ها رو به سالمندی می رود منزل و خانه نشنین می شوند. ورزش روابط فرهنگی و اجتماعی را در بسیاری از سالمندان بالا می برد. در ضمن دوستی های جدید نیز در ورزش های تیمی به آن هم ها انگیزه می دهد.

بهبود عملکرد ریوی

با افزایش سن به دلیل انحطاط دیسک ستون مهره ها، که باعث تغییر در شکل حفره قفسه سینه می می شود، عملکرد ریوی کاهش می یابد. فعالیت های فیزیکی باعث کاهش مقدار و اندازه و میزان انحطاط مهره و همچنین همچنین افزایش اقتدار و قدرت قفسه سینه شده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که عملکرد ریه را بهبود می بخشد.

 افزایش روحیه

ورزش باعث کاهش بروز افسردگی و همچنین افزایش اعتماد به نفس می می شود، ورزش باعث احساس موفقیت در سالمندان می گردد.

کمک به پیشگیری و همچنین تنظیم دیابت

مطالعات نشان داده می باشد که فعالیت های بدنی مانند ورزش ایروبیک می تواند ابزار مهمی جهت پیشگیری و همچنین درمان دیابت غیر وابسته به انسولین باشد.

انعطاف پذیری و همچنین بهبود حرکت و همچنین عملکرد مفاصل بدن

در فعالیت های فیزیکی که بدن مستلزم و نیاز به طیف گسترده ای از حرکت ها دارد، وزرش باعث افزایش انعطاف پذیری بدن می می شود.همچنین گردش خون نیز افزایش می یابد.

بهبود اوضاع قلبی عروقی

ورزش های قلبی عروقی با کاهش خطر و همچنین ریسک بیماری های قلبی به حفظ سلامت قلب و همچنین سیستم قلبی عروقی کمک می کند. تمرین های بدنی مناسب پیشرفت را در بسیاری از جنبه های عملکرد قلب و همچنین عروق ا نشان داده می باشد.

تهیه و همچنین ترجمه: علم ورزش

منبع:clevelandclinic

۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندان در تاریخ ۱۰ December 2013 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۱۰ دلیل جهت ورزش در سالمندان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک