۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله ساز

۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله ساز

تغذیه یکی از مهمترین موارد در ورزش می باشد. تو چه بخواهید به صورت آماتور ورزش کنید و همچنین یا در قامت یک ورزشکار حرفه ای باشید، بدون شک چنانچه تغذیه مناسبی نداشته باشید، موفق نخواهید بود. در خصوص عضله سازی بعضی از مواد غذایی تأثیر بسزایی در رشد بهتر عضلات دارند، در آن مطلب چند نمونه از بهترین مواد غذایی عضله ساز را به تو معرفی می کنیم.

468 60 1 ۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله ساز

muscle building foods ۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله سازگوشت گاو

گوشت گاو به دلیل وجود پروتئین موجود در آن هم ، زینک، ویتامین ب  و همچنین کلسترول از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. گوشت گاو حاوی سطوح بیشتری از اسید لینولئیک کنژوگه می باشد، که باعث کاهش چربی بدن و همچنین ساخت عضلات بدون چربی می می شود.

چغندر

telegram elmevarzesh1 ۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله ساز

چغندر منبع خوبی از بتائین و همچنین همچنین به عنوان ترایم اسوگلوسین شناخته شده می باشد. آن ماده غذایی نه تنها باعث تقویت کبد و همچنین ترمیم مفاصل می می شود بلکه در تحقیقات کلینیکی نشان داده شده می باشد که باعث افزایش اقتدار و قدرت و همچنین استقامت عضلات می می شود. همچنین باعث افزایش انرژی و همچنین بهبود ریکاوری نیز می می شود.

برنج قهوه ای

غلات کامل هضم غذا را آهسته می کند و همچنین انرژی مورد مستلزم و نیاز تو را در طول روز و همچنین تمرین تأمین می کند و همچنین همچنین می تواند به افزایش ترشح هورمون رشد کمک کند که جهت کاهش چربی بدن، بدست آوردن استقامت و همچنین رشد عضلات حیاتی می باشد. برنج قهوه ای دیگر غذای عضله ساز آن فواید را دارد.

پرتقال

میوه خوب غیره ای که حقیقتا" به افزایش رشد عضلات، اقتدار و قدرت و همچنین استقامت عضلات کمک می کند، پرتقال می باشد. مخصوصا" در صورتی که قبل از تمرین اسپورت و ورزشی مصرف می شود، پرتقال می باشد.

طالبی

آن میوه به آن دلیل که محتوی فروکتوز کمتری می باشد، یکی از کربوهیدرات ها با هضم سریع می باشد. آن میوه کربوهیدرات خوبی می باشد که می قدرت به عنوان اولین ماده غذایی در صبح بعد از خواب شبانه و همچنین گرسنگی میل می شود و همچنین یکی از معدود میوه های خوبی می باشد  که بعد از تمرین می تواند صرف می شود.

پنیر و همچنین مشتقات آن هم (ارگانیک)

پنیر سرشار از پروتئین کازوئین می باشد و همچنین منبع خوبی جهت گرفتن پروتئین مخصوصا" قبل از خواب می باشد. پروتئین کازوئین از آهسته ترین پروتئین های قابل هضمی می باشد که می توانید آن هم را میل کنید. بدین معنی که از عضلات تو به عنوان منبع انرژی در طول شب که گرسنه هستید، جلوگیری می کند.

سیب

پلی فنول موجود در سیب به افزایش اقتدار و قدرت عضلات و همچنین رفع خستگی عضلات کمک کرده و همچنین به تو اجازه می دهد تا زمان طولانی تری تمرین سخت تری داشته باشید. تحقیقات دیگر همچنین نشان داده می باشد که پلی فنول باعث افزایش سوختن چربی شده می باشد و همچنین آن دلیل خوبی می باشد که از سیب به عنوان منبع خوبی از کربوهیدرات قبل از تمرین بهره بری و استفاده کنید.

muscle building foods 1 ۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله سازتخم مرغ

تخم مرغ نیز که از دیگر مواد غذایی عضله ساز می باشد که به عنوان پروتئین کامل شناخته شده می باشد. در صورتی که در مورد وجود کلسترول نگران هستید زرده آن هم را میل نکنید، هر چند که تحقیقات بیانگر آن هم می باشد که زرده آن هم باعث کاهش کلسترول مخصوصا" کلسترول بد که به تصلب شرایین مرتبط می باشد، می می شود.

شیر (ارگانیک)

شیر از دیگر محصولات لبنی عضله ساز می باشد که سرشار از کازئین، پروتئین او همچنین و همچنین اسید آمینه گلوتامین می باشد. شیر ارگانیک ۷۰ قسمت و بخش چربی امگا-۳ در مقایسه با شیر معمولی دارد.

اسفناج

داستان ملوان زبل یک شوخی نبود! گزینه بعدی عضله ساز اسفناج می باشد. اسفناج منبع خوبی از گلوتامین می باشد، گلوتامین نیز جهت رشد عضلات و همچنین البته ریکاوری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین و علاوه بر آن اسفناج باعث افزایش اقتدار و قدرت و همچنین استقامت عضلات می می شود.

ماست یونانی

ماست یونانی اگرچه پروتئین بیشتری دارد (۲۰ گرم در هر فنجان) و همچنین کربوهیدرات کمتر (۹ گرم در هر فنجان)  در مقایسه با ماست معمولی که ( ۱۶ گرم پروتئین و همچنین ۱۶ گرم کربوهیدرات در هر فنجان) دارد. منبع خوبی از پروتئین کازئین می باشد که می توانید به عنوان یک غذای عضله ساز روی آن هم حساب کنید.

نان ازکیل

آن نان از غلات کامل ارگانیک جوانه زده تهیه شده می باشد. زیرا و به درستی که آن نان از غلات و همچنین حبوبات غنی شده و همچنین سرشار از پروتئین کامل می باشد، شامل ۹ آمینواسید ضروری می باشد که بدن به تنهایی قادر به تولید آن هم نیست، یعنی آمینو اسید های که جهت رشد عضلات مورد مستلزم و نیاز خواهند بود.

ریشه یا جوانه گندم

آن ماده غذایی سرشار از زینک، آهن، سلنیوم، پتاسیم، ویتامین ب، پروتئین و همچنین فیبر فراوان، آرژنین، گلوتامین و همچنین اسید آمینه های شاخه دار می باشد. آن ترکیبات باعث شده جوانه گندم  یک منبع عالی از کربوهیدرات دیر هضم و همچنین پروتئین با کیفیت باشد که غذای کاملی جهت قبل از تمرین می باشد.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: muscleandfitnesshers

۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله ساز در تاریخ ۲۳ May 2015 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۱۳ نوع از بهترین مواد غذایی عضله ساز”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک