۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد

۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد

benefits of bananas 720x340 ۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد

در صورتی که به تو می‌گفتیم که با کمترین هزینه می‌توانید، یک ابزار جدید جهت کمک به کاهش وزن، عضله سازی، مبارزه با سرطان، افزایش انرژی و همچنین …را تهیه کنید، چه واکنشی داشتید؟ طبیعتاً همه ما جهت داشتن چنین ابزاری یک لحظه درنگ نمی‌کردیم. در آن مطلب مجله علم ورزش می‌خواهد، در مورد مصرف موز برایتان بگوید، فواید شگفت انگیزی که بدون شک از خواندن آن هم تعجب خواهید کرد و همچنین با خودتان می‌گویید، واقعاً مصرف موز آن همه فایده دارد؟

468 60 1 ۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد

۱- سم زدایی بدن

موز غنی از پکتین که یک سم زدای طبیعی می باشد، می‌باشد. فیبر ژلاتین مانند که به ترکیبات سمی در خون چسبیده  و همچنین آن هم‌ها را از طریق ادرار از بدن خارج می‌کند. در واقعیت و حقیقت طبق یک مطالعه، پکتین سرعت دفع جیوه  در ادرار  را به مقدار و اندازه و میزان ۱۵۰ قسمت و بخش در طی ۲۴ ساعت از مصرف افزایش می‌دهد. جهت کاهش وزن نیز تحقیقات نشان داده می باشد، پکتین می‌تواند مقدار و اندازه و میزان چربی که توسط سلول‌ها جذب می‌می شود را کاهش دهد.

۲- افزایش اقتدار و قدرت بینایی

telegram elmevarzesh1 ۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد

موزه شامل ویتامین A و همچنین C می باشد که هر دو نیز شامل آنتی اکسیدان‌ها خواهند بود و همچنین جهت سلامت پوست و همچنین مو مفید می باشد. همچنین شامل بتا کاروتن نیز می‌باشد، آنتی اکسیدانی که می‌تواند به حمایت سلول‌ها و همچنین ترمیم آسیب‌ها در سطوح سلولی کمک کند، قبل از آن حاوی ویتامین E و همچنین لوتئین می باشد که هر دو به سلامت چشم کمک می‌کنند.

۳- خون قوی و همچنین سالم‌تر

حتماً می‌دانید تقویت خون و همچنین رفع کم خونی با آهن مرتبط می باشد، موز نیز یکی از منابع آهن می باشد. آهن نیز با سطح انرژی ارتباط دارد، زیرا و به درستی که آهن اکسیژن را به سلول‌ها می‌رساند. از طرف دیگرکمبود آهن کاهش وزن را متوقف می‌کند، زیرا و به درستی که زمانی که مقدار آهن بدن کم باشد، متابولیسم بدن کند و همچنین کاهش وزن متوقف می‌می شود.

۴- فشارخون پایین‌تر

مصرف ترکیب سدیم کم و همچنین پتاسیم زیاد باعث کمترین سطح فشارخون و همچنین کمترین سکته مغزی می‌می شود. موز نیز آن ترکیب را دارد. میوه‌ایی که فشارخون را کاهش می‌دهد و همچنین در برابر حمله قلبی  و همچنین سکته بدن را محافظت می‌کند.

۵- در برابر سرطان مقاوم‌تان می‌کند

دلفینیدین، یکی از آنتی اکسیدان‌های موجود در موز می باشد که شامل خاصیت ضد توموری می باشد. یک مطالعه در مورد غذا و همچنین سم شناسی شیمیایی به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که  بهره بری و استفاده از دلفینیدین رشد و همچنین تکثیر سلول‌های سرطان معده را مهار و همچنین وزن را کنترل می‌کند.

Will Fight Disease body ۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد۶- بدن را در مقابل بیماری‌ها مقاوم می‌کند

موز سرشار از کاروتنوئید، بتا کارتن و همچنین آلفا کاروتن می باشد. طبق مقاله‌ایی غذاهایی که شامل سطوح بالایی از کاروتنوئید خواهند بود، می‌توانند بدن را از بیماری‌های مزمن شامل بعضی سرطان‌ها، بیماری قلبی عروقی و همچنین دیابت محافظت کند، بعضی از کاروتنوئید ها مخصوصاً بتا کاروتن نقش پیش ویتامین A را ایفا کرده و همچنین در بدن تغییر پیدا کردن به ویتامین A می‌شوند.

۷- انرژی بیشتری

موز سرشار از گلوکز می باشد، راحت‌ترین منبع قند که انرژی بهینه جهت فعالیت‌های اسپورت و ورزشی را تأمین می‌کند. مصرف موز بعد از تمرین  به سرعت به جایگزینی انرژی از دست رفته در طول تمرین کمک می‌کند. 

۸- استخوان‌های قوی‌ و همچنین محکمی خواهید داشت

در صورتی که چه موز حاوی مقدار و اندازه و میزان بسیاری از کلسیم نیست ولی باید توجه داشت می‌تواند باعث جذب کلسیم با کمک پری بیوتیک فروکتوالیگوساکارید می شود. طبق مطالعه‌ای  در مجله آمریکایی تغذیه بالینی هنگام و زمانی که که فروکتولیگوساکاریدها در دستگاه گوارش تخمیر می‌شوند، توانایی بدن را جهت جذب کلسیم افزایش می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۷ غذای مناسب جهت تقویت استخوان ها

۹- هضم غذا آسان تر خواهد بود

مصرف موز می‌تواند به سیتسم گوارش ضعیف کمک کند. موز منبع عالی از پروبیوتیک (کربوهیدرات‌های غیر قابل هضم) می باشد که به عنوان غذا جهت باکتری‌های روده، هضم غذا را بهبود می‌بخشد. زیرا و به درستی که شامل فروکتوالیگوساکارید، شاخه‌ای از مولکول‌های فروکتوز خواهند بود که منجر به سلامت دستگاه گوارش می‌شوند.

۱۰- سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهد

فست‌فودها حاوی چربی ترانس (نوعی از چربی که مقدار و اندازه و میزان کلسترول بد یا (LDL) را افزایش می‌دهد) می‌باشند. هنگام و زمانی که که تو از آن قبیل مواد غذایی را مصرف می‌کنید، چربی بد خون‌تان افزایش پیدا می‌کند. ولی باید توجه داشت خبر خوب آن می باشد که مصرف موز از افزایش چربی بد خون جلوگیری می‌کند.

bananas ۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهدقبل از آن که لیپیتور خون‌تان (لیپیتور باعث کاهش کلسترول بد و همچنین افزایش کلسترول خوب می‌می شود) بالا برود یک موز میل کنید زیرا و به درستی که حاوی فیتواسترول می باشد. فیتواسترول شامل ترکیباتی می باشد که اثر کاهنده برکلسترولLDL را دارد، یعنی مانند لیپیتور عمل می‌کند.

موز حاوی ویتامین B  می باشد که جهت سلامت قلب، سیستم ایمنی، سیستم گوارش و همچنین عملکرد سیستم عصبی اهمیت دارد.

۱۱- احساس سیری خواهید کرد

موز (نرسیده) غنی از چیزی به نام نشاسته مقاوم می باشد و همچنین به معنای واقعی کلمه در برابر فرایند هضم مقاومت می‌کنند. همچنین اشتها را سرکوب و همچنین منجر به اکسیداسیون کارآمدتر چربی می‌می شود. نتایج یک بررسی نشان داد که با جایگزین کردن تنها و فقط ۵ قسمت و بخش ازکربوهیدرات هر روز خدا با منبع  نشاسته مقاوم می‌تواند سوزاندن چربی بعد از غذا را تا ۳۰ قسمت و بخش افزایش دهد.

از دیگر فواید موز، ثابت نگه داشتن قند خون می باشد. سطوح پایدار قندخون به پانکراس اجازه می‌دهد تا هورمون چربی سوز یا آن هم گلوکاگون را ترشح کند.

۱۲- سوزاندن چربی را شروع خواهید کرد

موز شامل ۱۲ میلی گرم از کولین می باشد، کولین جزئی از ویتامین‌های تیم B می‌باشد. کولین جهت متابولیسم و همچنین سوخت و همچنین ساز چربی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. در صورتی که مقدار کولین در بدن تو خیلی کم باشد، چربی اضافی در کبد جمع می‌می شود. ( یک دلیل مهم که مصرف کنندگان الکل شامل شکم پهناور و بزرگ و همچنین پف کرده خواهند بود، آن می باشد که الکل باعث کاهش کولین می می شود.) غذاهای سرشار از کولین  قسمت و بخش مهم و همچنین ضروری از رژیم غذایی بدون شکم خواهند بود! پس جهت چربی سوزی مصرف موز را فراموش نکنید.

مطلب مرتبط: حفظ قدرت بدنی ورزشکاران با موز

۱۳- کمتر پُف می‌کنید!

نفخ شکم حتی بهترین ورزشکاران با شکم شش تکه را مانند افرادی که نوشابه مصرف کرده‌اند، نشان می‌دهد. با مصرف موز با گاز و همچنین احتباس آب در بدن مبارزه کنید. در یک بررسی مشخص شد، زنانی که به صورت هر روز خدا ۲ بار به مدت ۶۰ روز،  از موز به عنوان پیش غذا بهره بری و استفاده کردند، حدود ۵۰ قسمت و بخش از نفخ و همچنین پف شکم آن هم‌ها کاهش یافت! چرا؟ موز باکتری‌های ضد نفخ در معده را افزایش می‌دهد و همچنین همچنین منبع خوبی از پتاسیم می باشد که می‌تواند به کاهش حبس و همچنین ابقای مایعات کمک کند.

۱۴- خواب راحت‌تر

مصرف موز به دلیل وجود تریپتوفان باعث خوابی خوب و همچنین راحت می‌می شود. تریپتوفان پیش ماده ملاتونین می باشد که باعث افزایش و همچنین بهبود آرامش شده و همچنین به خواب منظم کمک می‌کند. مصرف موز قبل از خواب را به یاد داشته باشید.

۱۵- استرس کمتر و همچنین احساس شادی اکثرا و بیشتر

همچنین و علاوه بر آن که ویتامین B9 باعث بهبود خلق و همچنین خو می‌می شود، همانطور که گفتیم موز شامل تریپتوفان می باشد و همچنین یک پیش ماده جهت سروتونین. سروتونین یک ماده طبیعی ضد افسردگی می باشد و همچنین می تواند بی خوابی، نگرانی و همچنین همچنین دیگر معظلات و مسائل و مشکلات خلقی مانند خستگی، تحریک پذیری، اضطراب، خشم و همچنین پرخاشگری را درمان کند. موز همچنین شامل نوراپی نفرین می باشد که به کنترل استرس کمک می‌کند.

موز حاوی ویتامین B9 با نام مستعار فولات می‌‌باشد؛ یک ماده غذایی که می‌تواند با افسردگی مبارزه کند به عبارت دیگر، به سروتونین -ماده شیمیایی که باعث احساس خوب می‌می شود- کمک می‌کند، سریع‌تر به مغز وارد می شود.

۱۶- عضله بدون چربی خواهید ساخت

در صورتی که بعد از تمرین احساس کردید که عضلات تو دردناک شده‌اند و همچنین یا آن که با سرعت کافی رشد نمی‌کنند، ممکن می باشد به مقدار و اندازه کافی منیزیم در رژیم غذایی‌تان وجود نداشته باشد. موز سرچشمه خوبی از منیزیم می باشد که می‌تواند به اتقباض عضلانی  و همچنین آرام سازی و همچنین همچنین سنتز پروتئین که به نوبه خود، باعث افزایش توده عضلانی بدون چربی می‌می شود، کمک کند.

 مصرف منیزیم باعث  افزایش تجزیه چربی  در بدن می‌می شود، فرایندی که بدن در طی آن هم چربی ذخیره شده را آزاد می‌کند.

۱۷- ریکاوری سریع‌تر

پتاسیم موجود در موز به ریکاوری سریع‌تر بدن بعد از تمرین کمک می کند و همچنین به بدن اجازه می‌دهد تا اکثرا و بیشتر و همچنین بهتر تمرین کند.

آیا تا به حال فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرده بودید که مصرف موز می‌تواند آن همه فایده داشته باشد!؟

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: eatthis

۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد در تاریخ ۱۷ December 2015 | 8:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۱۷ اتفاق شگفت انگیز که با مصرف موز در بدنتان رخ می دهد”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک