۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین

۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین

coffee before your workout 720x340 ۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین

کافئین یکی از پُر مصرف‌ترین مواد محرک در بین ورزشکاران می باشد که مصرف آن هم می‌تواند باعث افزایش هوشیاری و همچنین عملکرد ورزشکاران می شود. در آن مطلب علم ورزش ۵ دلیل جهت مصرف کافئین را توضیح می‌دهید.

468 60 1 ۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین

۱- افزایش گردش خون

یک بررسی اخیراً در کشور ژاپن جهت بررسی کردن کافئین بر روی گردش خون انجام شد. در آن بررسی دو تیم آزمودنی شرکت کردند که یک تیم قهوه شامل کافئین و همچنین یک تیم قهوه بدون کافئین مصرف کردند. بعد از گذشت ۷۵ دقیقه با مقدار و اندازه گیری گردش خون در رگ‌های کوچک بدن، محققان دریافتند تیمی که قهوه شامل کافئین مصرف کرده بودند ۳۰ قسمت و بخش افزایش جریان خون را تجربه کردند. افزایش جریان خون باعث ارتقای اجرای ورزشکاران می‌می شود.

۲- درد کمتر

telegram elmevarzesh1 ۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین

مجله علم ورزش قبلاً در موضوعی به بررسی کردن کامل تاثیرات و همچنین اثرات کافئین بر ورزش های متنوع و گوناگون و مختلف پرداخته می باشد در همین راستا، محققان دانشگاه الینویز آمریکا دریافتند که مصرف ۲ تا ۳ فنجان قهوه حدود ۳۰ دقیقه قبل از تمرینات با شدت بالا باعث کاهش احساس درد عضلات می می شود. بنابراین مصرف قهوه قبل از تمرینات با وزنه و همچنین شدت بالا باعث به تعویق انداختن احساس درد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که اجرای بهتر ورزشکاران می‌می شود.

مطلب مرتبط: نقش کافئین در ورزش چیست و همچنین کافئین چگونه بر ورزش اثر می‌گذارد؟

۳- حافظه بهتر

محققان دانشگاه Johns Hopkin تأثیر کافئین بر روی حافظه را بررسی کردن کردند. آن هم‌ها دو تیم افرادی که عادت به مصرف قهوه هر روز خدا نداشتند را انتخاب کردند، یک  تیم قهوه با کافئین و همچنین یک تیم قهوه بدون کافئین مصرف کردند. بلافاصله بعد از مصرف قهوه چند تصویر متنوع و گوناگون و مختلف به آزمودنی‌ها نشان داده شد و همچنین از آن هم‌ها خواستند تا آن تصاویر را به خاطر بسپارند. بعد از گذشت ۲۴ ساعت از آزمودنی خواسته شد تا عکس‌ها را به یاد آورند. تیمی که قهوه کافئین‌دار مصرف کرده بودند بر خلاف تیم دوم بهتر و همچنین سریع‌تر تصاویررا به یاد آوردند. بنابراین اثر کافئین بر ارتقای اقتدار و قدرت مغز در ورزش بخصوص فعالیت‌هایی که شامل تمرینات یا برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ویژه ای می باشد، کاملاً مشهود و همچنین اثبات شده می باشد.

۴- حفظ عضلات

در یک بررسی بر روی حیوانات در دانشگاه Coventry محققان به آن پس نتیجه آن می شود که دست یافتند که مصرف کافئین، کاهش اقتدار و قدرت عضلات در اثر افزایش سن را تا حدود بسیاری خنثی می‌کند. آن بررسی بر روی عضلات اسکلتی و همچنین دیافراگم انجام شد و همچنین پس نتیجه آن می شود که بررسی در هر دو تیم عضلات نشان داد، مصرف کافئین تا حد متعادل آمادگی کلی عضلات را حفظ کرده و همچنین از آسیب‌های وابسته به افزایش سن جلوگیری می‌کند.

۵- سوخت اکثرا و بیشتر

نتایج یک بررسی در مجله فیزیولوژی اثبات کرد، مصرف مقدار کم کافئین بعد از تمرینات مخصوصاً در ورزشکاران رشته‌های استقامتی که هر روز تمرین می‌کنند مفید می باشد. آن بررسی نشان داد، مصرف ترکیب کافئین و همچنین کربوهیدرات در مقابل مصرف کربوهیدرات، حدود ۶۶ قسمت و بخش منابع سوخت بدن را بعد از تمرینات با شدت بالا پر می‌کند. بنابراین مصرف کافئین همراه با کربوهیدرات جهت ورزشکارانی که هر روز تمرین با شدت بالا یا استقامتی انجام می‌دهند، مفید می باشد.

نقطه:

با توجه به تاثیرات و همچنین اثرات مفید کافئین بر روی عملکرد اسپورت و ورزشی نباید در مصرف هر روز خدا آن هم زیاده روی کرد. به روش کلی، حداکثر مصرف کافئین در روز بر مبنای وزن بدن می باشد، یعنی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن بایستی و حتما ۶ میلی گرم کافئین در روز مصرف می شود. جهت فردی با وزن ۷۰ کیلگوگرم مصرف ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز پیشنهاد می‌می شود. بهتر می باشد قهوه را با شیر و همچنین دارچین به جای خامه و همچنین شکر مصرف کرد.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع:  news.health

۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین در تاریخ ۲ November 2015 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۵ دلیل جهت مصرف کافئین قبل از تمرین”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک