راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی

حتمـا باید بدانی
%name راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی
لوله بازکنی تهران

لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,لوله بازکنی در تهران,لوله بازکنی شمال تهران,تخلیه چاه تهران

د که، جهت عوض کردن مسیر لوله کشی فاضلاب اکثرا از مد های گوناگون زانویی ها استفاده می شود که معمولا به صورت ۹۰ و یا ۴۵ درجه می باشند و در حفر چاه بایستی به آنها دقت کرد. زمانی که چاه بوسیله افراد مختلف تخلیه میگردد باید بصورت کامل عوامل آن نیز تحلیل شود و تخلیه چاه نیز یکی از عوامل مهم به شمار می آید. جهت پیشگیری از نفوذ گاز فاضلاب نیز (و اما حشراتی مثل سوسک) از سیفون مصرف می شود (در چاه توالت، روشویی، کف شور …) نیازی به گفتن ندارد که گرفتگی های چاه توالت و لوله فاضلاب اکثرا در همین زانویی ها سیفون ها رخ می دهد. هم اکنون این پرسش بیان می شود که وقت گرفتگی لوله فاضلاب یا چاه توالت چه عملی می بایست انجام دهیم؟ چگونه می شود گرفتگی توالت فرنگی را باز کرد؟ شیوه ی باز کردن لوله فاضلاب یا چاه توالت فرنگی و ایرانی به چه صورت است ؟

فر چاه

راه باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی یا ایرانی

به چند حالت می توان گرفتگی چاه توالت را برطرف کرد:

الف) لوله بازکنی و باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی و سینک ظرفشویی با استفاده از پمپ:

در اینراهنمای بعد از ریختن آب به چاه شروع به پمپ زدن می کنیم. فشار آب اعمال شده بر روی سیفون باعث رفع گرفتگی آن می شود. برخي وقتها اوقات این فشار باعث می شود که مواد فاضلاب موجود در لوله چاه توالت به جلو هدایت شوند در نتیجه می بایست پمپ زدن را تا کسب نتیجه ی کامل باز شدن لوله فاضلاب ادامه داد. ب)به کارگیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به منظور باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی: در رابطه با گرفتگی های شدید لوله فاضلاب که به دنبال استفاده از پمپ معمولی باز نمی شوند می توان از دستگاه تراکم هوا مصرف کرد. فشار این دستگاه را می توان تنظیم کرد فشار آن را تا چندین مساوی می شود افزایش داد. در فشار های بالا این دستگاه ولوم شدیدی ایجاد می نماید . این دستگاه، هوا را در مخزن با فشار جمع کرده و به صورت ناگهانی (بعد از کشیدن اهرم) هوا را با شدتی زیاد به داخـل چاه توالت لوله فاضلاب تخلیه می نماید که نتیجه ی آن باز شدن گرفتگی چاه توالت یا لوله فاضلاب است . به کارگیری این دستگاه زمان گرفتن لوله فاضلاب گرفتن چاه توالت بایستی توسط فردی صورت گیرد که به اضافه مهارت کامل تجربه نیز باشد.

خلیه چاه

ج) استفاده از فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت:

استفاده از فنر لوله بازکنی روشی است که بیشتر متداول است و دیده می شود و علت آن مسافت و برد دستگاه و همچنین قدرت آن در باز کردن گرفتگی لوله توالت در مسیر های نزدیک به چاه فاضلاب نیز قدرت لایروبی و جرم زدایی آن است. از فنر لوله بازکنی همين طور به منظور حل دادن اشیاء جامد به داخـل چاه توالت مصرف می شود. در رابطه با باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی ایرانی استفاده از فنر ضمانت بیشتری را می تواند به همراه آورد. ولی بهتر است در وقت گرفتن توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده شود چون علت آن این است که فنر لوله بازکنی نوکی خیلی تیز مارپیچی است که در نتیجه ی آن احتمـا ل رساندن آسیب به توالت فرنگی وجود دارد. لوله بازکنی با فنر چاه باز کن باعث می شود تا انواع گوناگون لایه های چربی و مو و مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب هم جدا شوند. به هرحالت در اکثرا موارد نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب برای باز کردن گرفتگی لوله نیست با به کارگیری یکی ازشیوه های فوق مساله گرفتگی بر طرف خواهد شد.

گاهي اوقات ممن است به علت تجمع قیر خواه به علت ایزوگام خواه به دلایل دیگر لوله فاضلاب در نتیجه لوله چاه توالت گرفتگی داشته باشند و یا حتی شاهد این باشیم که قیر در سیفون توالت جمع شده باشد، که علت آن می توان همين طور به این باشد که در ساختمان هایی که در نوساز می باشند به علت عدم رعایت اصول فنی توسط افرادی که تخصص کافی را ندارد، میزان زیاد ی قیر در سیفون توالت یا جاهای ضروری دیگر جمع می شود، در این طور مواقع برترین راه جهت رفع گرفتگی مصرف از موادی است که حالت حلال دارند مثل نفت، به این منظور باید نفت را درون سیفون بریزیم و یک ساعتی صبـر کنیم و بعد از این میزان زمان با جسمی سخت مثل فنر، قیر را با نفت مخلوط کنیم تا در آن حل شود، بعد از طی شدن فرآیند حل شدن قیر می توان با ریختن میزان بیشتری نفت محلول را به داخـل چاه حل دهیم، در انتها آب جوش به داخـل سیفون بریزیم از خالی شدن آن مطمئن شویم بدینآموزش گرفتگی مورد نظر را رفع کنیم.

گاهی هم احتمال دارد که لوله ی فاضلاب سیفون به تجمع سیمان گرفتگی داشته باشند سفت شده باشند در این مورد شبیه مورد قبلی، برخي وقتها اوقات بعد از نوسازی و یا تولید و ساخت ساختمانی جدید ، ممکن است میزان ی سیمان ماسه سنگ در لوله فاضلاب گیر کنند.

در اینجا از دوروش جهت باز کردن لوله استفاده می توان کرد یکی از آن ها تراشیدن سیفون با مصرف از فنر فولادی است روش دوم انجام ویرایش ات در لوله کشی فاضلاب توالت و تعویض سیفون است .

نکته ی بسیار زیاد مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که به هیچ وجه از اسید لوله باز کن برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب مصرف نکنید چون باعث خوردگی و فرسودگی سیفون می شود به اضافه این جهت سلامت ی و حتی جان ساکنین آن ساختمان خطراتی احتمالا در پی داشته باشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک