چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟

چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟

یک جنبه مهم جهت در نظر گرفتن مصرف پروتئین، هدف می باشد. گرفتن پروتئین کافی در رژیم غذایی تان جهت حفظ سطح بالای سوخت و همچنین ساز، تحریک چربی سوزی، محافظت از بافت عضلانی و همچنین بهبود کلی سلامتی ضروری می باشد. در همین ارتباط و رابطه مطالعه کنید: چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟ جهت افرادی که به دنبال کاهش وزن خواهند بود و همچنین آن هم های که هیچ محدودیت ویژه ای در رژیم غذایی خود ندارند، یک مکمل پروتئین او همچنین استاندارد جهت تأمین مستلزم و نیاز های آن هم ها کافی می باشد.

protein چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟ما مکمل پروتئین او همچنین را سرآمد تمام پودر های پروتئین می دانیم. در واقعیت و حقیقت هنگام و زمانی که موضوع چربی سوزی یا عضله سازی می باشد، پروتئین او همچنین محبوب ترین نوع پروتئین به شمار می رود. دلیل اصلی نوع ترکیب های آمینو اسید آن هم و همچنین اثر گذاری آن هم ها می باشد. جهت یک انتخاب مناسب، به تو توصیه می کنیم که آن ۵ فاکتور را جدی بگیرید.

ارزش های تغذیه ای و همچنین لیست مواد موجود در آن هم

جهت ارزیابی یک مکمل پروتئین ( یا هر نوع غذای غیره ای )، تو نباید به بسته بدنی اکتفا کنید. می دانیم که بسته بندی آن هم خیلی زیبا می باشد و همچنین جلب توجه می کند. ولی باید توجه داشت کمپانی سازنده هم همینطوری مشتری اش را پیدا می کند. اطلاعات تغذیه ای که مستلزم و نیاز دارید را حتما" مطالعه کنید، متأسفانه ورزشکاران خیلی کم به آن اطلاعات نگاه می کنند. واقعا" بایستی و حتما روی اهمیت خواندن اطلاعات تغذیه ای همه ی مکمل ها تأکید ویژه ای داشته باشیم. آن موضوع خیلی زیاد مهم می باشد. تنها و فقط به آن خاطر که روی بسته با فونت زیبا و همچنین درشت می نویسند غذای سالم، به سالم بودن آن هم اعتماد نکنید.

telegram elmevarzesh1 چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟

جهت ارزیابی یک مکمل پروتئین موضوع خیلی ساده می باشد. در ابتدا، حقایق تغذیه ای را جهت کالری به ازای مقدار و اندازه و میزان مورد نظر چک کنید. بعد از آن هم بایستی و حتما سوبسترا ها را ارزیابی کنیم. ۳ سوبسترای اصلی عبارت اند از: چربی، کربوهیدرات و همچنین پروتئین. معمولا ۱۲۰ تا ۱۴۰ کالری به ازای هر قاشق در مکمل پروتئین او همچنین، یک مقدار و اندازه و میزان بهینه و همچنین مطلوب می باشد. بهتر می باشد کم چرب نیز باشد ( تنها ۲ گرم چربی در هر قاشق ) قند آن هم نیز بایستی و حتما خیلی زیاد کم باشد ( ۰ یا ۱ گرم قند به ازای هر قاشق ) پروتئین نیز طبیعتا" بایستی و حتما بالا باشد ( ۲۵ گرم به ازای هر قاشق ).

whey protein چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟لیست مواد به کار رفته در آن هم مورد بعدی می باشد که بایستی و حتما نگاه کنید. آن را به خاطر داشته باشد که معولا" در آن لیست ها، فراوانی مواد به ترتیب نوشته شدن آن هم ها می باشد. موادی که در پایین نوشته می شوند، مقدار و اندازه و میزان کمتری از آن هم ها در پودر وجود دارد. آن قانون در مورد تمام مواد غذایی صدق می کند. هنگام و زمانی که یک لیست مواد غذایی تشکیل دهنده را ارزیابی می کنید، بهتر می باشد تعداد آن هم ها خیلی زیاد نباشد. به عنوان یک قانون کلی، مکمل پروتئین نباید بیش از ۱۰ تا ۱۲ ماده تشکیل دهنده داشته باشد. معمولا" در محصولات پروتئینی، هر پروتئین به صورت جدا در لیست نوشته می می شود. ولی باید توجه داشت تو آن هم ها را جدا حساب نکنید و همچنین تمام پروتئین ها را به عنوان یک ماده در نظر بگیرید.

آمینو اسیدها

آمینو اسید ها واحد های سازنده پروتئین خواهند بود. ۲۰ آمینو اسیدی که در پروتئین ها یافت شده اند به دو دسته تقسیم می شوند: آمینو اسیدهای ضروری و همچنین غیر ضروری. آمینو اسید های ضروری در بدن انسان ساخته نمی شوند و همچنین بایستی و حتما از طریق غذا جذب بدن شوند. آمینو اسید های غیر ضروری در بدن ساخته می شوند. ۹ آمینو اسید ضروری وجود دارد. از آن هم جایی که آمینو اسید های غیر ضروری در بدن ساخته می شوند، آن مهم می باشد که به دنبال پودری باشد که آمینو اسید های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را دارد.

آمینو اسید های زنجیره انشعابی به زنجیره ۳ آمینو اسید ضروری اشاره دارد: لوسین، والین و همچنین ایزولوسین. آن ۳ اسید آمینه ضروری یک سوم عضله اسکلتی را در بدن تشکیل می دهند و همچنین نقشی اساسی در ترکیب پروتئین دارند. پس هنگام انتخاب یک مکمل پروتئین، تو بایستی و حتما توجه بسیاری به مکملی داشته باشید که حاوی لوسین، ایزولوسین و همچنین والین می باشد. می توانید به صورت جدا مکمل آمینو اسید زنجیره انشعابی را نیز تهیه کنید.

مباحث و مطالب پیشنهادی:

۵ قانون جهت انتخاب مکمل مناسب

بهترین زمان و همچنین مقدار و اندازه و میزان مصرف پروتئین

بهترین منابع غذایی پروتئین جهت رشد عضلات

شکر و همچنین شیرین کننده ها

پودر های پروتئین معمولا" شامل چاشنی شیرین کننده های مصنوعی و همچنین شکر خواهند بود. نمی قدرت آن ها را غذای سالم و همچنین خالص نامید. در واقع هنوز پودر های پروتئین خیلی بسیاری وجود دارند که شامل شیرین کننده خواهند بود. در مجموع بهتر می باشد به دنبال پودری باشید که ۰ یا در نهایت ۱ گرم شکر به ازای هر بار مصرف دارد. در لیست مواد تشکیل دهنده پودر نیز به دنبال شیرین کننده هایی مانند استویا ( طبیعی ) یا ساکرولوز ( مصنوعی ) باشید.

نمی خواهیم بگوییم تنها و فقط به خاطر آن که یک پودر شیرین کننده مصنوعی دارد دیگر نباید آن هم را مصرف کرد. بهتر می باشد هر چیزی را به روش موردی بررسی کردن کرد. در دو راهی شیرین کننده های طبیعی و همچنین مصنوعی، انتخاب با تو می باشد. با آن وجود یک نوع شیرین کننده هست که در هیج نوع مکملی جهت آن هم حتی استثنا هم قائل نمی شویم. شیرین کننده  HFCS. در صورتی که مکملی دیدید که آن شیرین کننده را در خود دارد، هرگز آن هم را نخرید!

مزه و همچنین قابلیت ترکیبی آن هم

جهت خیلی ها مهم ترین چیز، مزه می باشد. چه کسی پودر پروتئینی که مزه خوبی می دهد را نمی خواهد؟ مکمل پروتئین خیلی وقت می باشد که بهره بری و استفاده می می شود و همچنین خیلی از کمپانی ها از چاشنی های متنوع و گوناگون و مختلف جهت خوشمزه کردن آن هم بهره بری و استفاده می کنند. بهترین راه جهت تشخیص بهترین آن هم، امتحان کردن مقدار کمی از پودر می باشد. البته آن بستگی به جایی دارد که از آن هم خرید می کنید. بعضی اوقات مغازه های مخصوص مکمل ها، نمونه هایی جهت تست کردن دارند. در مورد ترکیب آن هم، تو به دو گزینه نگاه می کنید: شیکر یا مخلوط کن. آیا مستلزم و نیاز دارید که یک شیک پروتئین درست کنید یا آن که می خواهید در منزل و خانه با آرامش یک مخلوط خوب از پروتئین را آماده کنید؟

جهت آن هم هایی که معمولا" وقت کمتری جهت آماده کردن ترکیب دارند و همچنین به دنبال شیک پروتئین خواهند بود، تهیه ی پروتئینی که به سادگی ترکیب می می شود را توصیه می کنیم. ( پروتئین او همچنین در آن باره بهترین به حساب می آید ). جهت مخلوط کردن پودر نیز مستلزم و نیاز به یک راه مؤثر دارید. بطری های شیک ساز می توانند چاره ساز باشند. در صورتی که می خواهید از مزه بد مخلوط ها دوری کنید، آن می تواند یک گزینه مناسب باشد. در صورتی که یک مخلوط کن دارید و همچنین وقت کافی را جهت آن کار می گذارید، ترکیب کردن مواد دیگر دغدغه تو نخواهد بود.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: mindbodygreen

چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟ در تاریخ ۳۱ January 2015 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چگونه یک مکمل پروتئین سالم و همچنین مطمئن تهیه کنید؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک