۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنی

۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنی

بهره بری و استفاده از دانش تغذیه اسپورت و ورزشی جهت افزایش عملکرد ورزشکاران، سرعت ریکاوری و همچنین عضله سازی خیلی زیاد مهم می باشد و همچنین در صورتی که آن علم به درستی در کنار فعالیت اسپورت و ورزشی به کار گرفته نشود، می قدرت گفت فعالیت اسپورت و ورزشی تو بازدهی چشمگیری نخواهد داشت. در آن مطلب ۱۱ ماده غذایی را به تو معرفی می کنیم که باعث افزایش آمادگی بدنی می می شود همچنین دلایل مصرف آن هم نیز توضیح داده خواهد شد.

foods for athlete ۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنیآب چغندر جهت استقامت

پژوهش جدیدی نشان می دهد که آن یاقوت قرمز رنگ گیاهی، از کافئین و همچنین هر چیز غیره ای که به عنوان مکمل افزایش انرژی بهره بری و استفاده می می شود، تأثیر بیشتری دارد. هنگام و زمانی که پژوهشگران انگلیسی از ورزشکاران مرد خواستند که ۱۶ اونس از آب چغندر یا یک داروی تلقینی را بخورند، آن هم هایی که آب چغندر را خورده بودند، ۱۶ % اکثرا و بیشتر دوچرخه زدند. تأثیری که دانشمندان معتقدند با هیچ چیز شناخته شده غیره ای قابل دست یابی نیست، حتی تمرین! جهت افزایش عملکرد، روی یک آب چغندر جدید و تو و تازه سرمایه گذاری کنید و همچنین آن هم را جدید و تو و تازه و همچنین به صورت فصلی تهیه کنید. یا شیشه های آب چغندر آماده را تهیه کنید و همچنین آن هم را به صورت مستقیم یا مخلوطی با آب میوه های دیگر، قبل از تمرین مصرف کنید. پس جهت افزایش آمادگی بدنی چغندر را فراموش نکنید.

Beet juice1 ۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنی

telegram elmevarzesh1 ۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنی

عسل جهت پایداری

تحقیقی از دانشگاه ورزش و همچنین تغذیه اسپورت و ورزشی ممفیس نشان داد که مصرف عسل قبل از ورزش، سوخت بهینه ای را وارد بدن می کند که جهت ورزشکار قند خون و همچنین مقدار و اندازه و میزان انسولین مناسب را جهت زمان طولانی تر فراهم می کند. آن شیرین کننده طبیعی هم چنین قدرت، سرعت و همچنین پایداری را در دوچرخه سوارانی که یک مسافت ۴۰ مایلی را به صورت اینتروال های ۱۰ مایلی مسابقه می دادند، بالا برد. جهت کیفیت و همچنین خالصی بالا، عسل طبیعی خام را توصیه می کنیم. با یک قاشق از آن هم لذت ببرید، یا آن هم را به صورت مخلوط در یک بلغور جو میل کنید.

پروتئین نخود جهت به تأخیر انداختن خستگی

پودر پروتئین نخود اخیرا" در جامعه ی تغذیه ورزش سر و همچنین صدای بسیاری را بوجود آورده می باشد. دلیلش غنی بودن آن هم از انشعاب های زنجیری آمینو اسیدها می باشد، ترکیب هایی که ثابت شده اند در حین ورزش، خستگی را به تأخیر می اندازند. آرژنین موجود در آن پودر ( که از نخود زرد رنگ ساخته شده )، ایمنی بدن را بالا می برد و همچنین لیزین نیز جذب کلسیم را بالا برده و همچنین از دست دادن آن هم را کاهش می دهد که موجب حفظ استخوان های قوی می می شود. یک گلوله تفنگ نخود بیش از ۲۵ گرم پروتئین بدون چربی دارد که می تواند با یک ترکیب دیگر مانند شیر بادام، کره بادام زمینی، دارچین و همچنین توت های یخ زده خورده می شود.

بلوبری جهت کاهش التهاب

جهت آزمایش خاصیت ضد التهاب و همچنین بازیابی بلوبری، پژوهشگران در دانشگاه ایالت آپالاچیان، از ورزشکارانی که تمرین کرده بودند، بهره بری و استفاده کردند. آن هم ها جهت ۶ هفته، هر روز خدا ۹ اونس بلوبری به همچنین و علاوه ۱۳ اونس دیگر را ۱ ساعت قبل از یک دویدن با زمان ۲ ساعت و همچنین نیم مصرف کردند. نتایج خیلی زیاد مؤثر بودند. همچنین و علاوه بر کاهش التهاب، مصرف کنندگان بلوبری یک افزایش در سلول های کشنده طبیعی تجربه کردند، گلبول های سفیدی که نقشی حیاتی در سیستم ایمنی بدن بازی می کنند. در صورتی که بلوبری جدید و تو و تازه در دسترس نیست، از بلوبری های خشک یا یخ زده بهره بری و استفاده کنید و همچنین در باشگاه دائما همراه خود داشته باشید.

Blueberries ۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنیآلبالو جهت جنگیدن با درد و همچنین بازیابی اقتدار و قدرت

در آزمایشگاه عملکرد انسانی دانشگاه ورمونت، پژوهشگران از مردان خواستند که دو بار در روز جهت ۸ روز، یا ۱۲ اونس آب آلبالو بنوشند و همچنین یا دارونما مصرف کنند. در چهارمین روز بررسی، ورزشکاران یک تمرین روتین شدید را تمام کردند. دو هفته بعد، نوشیدنی ها برعکس بهره بری و استفاده شدند و همچنین تمرین دوباره تکرار شد. دانشمندان متوجه شدند که آب آلبالو تأثیر مهمی روی کم شدن درد ایفا کرد. به همچنین و علاوه، از دست دادن اقتدار و قدرت به روش میانگین بین افرادی که دارونما مصرف کردند، ۲۲ % بود در حالیکه مصرف کنندگان آلبالو تنها ۴ % از دست دادن اقتدار و قدرت را تجربه کردند. آلبالوی جدید و تو و تازه تنها و فقط در قسمتهای آخر تابستان قابل دسترسی می باشد، ولی باید توجه داشت آلبالو های خشک شده و همچنین یخ زده آن روزها دائما پیدا می شوند، مانند آب آلبالو.

هندوانه جهت کاهش درد عضلانی

اخیرا" دانشمندان علوم اسپورت و ورزشی اسپانیایی کشف کردند که هنگام و زمانی که ۱۶ اونس آب هندوانه ۱ ساعت قبل از تمرین مصرف شد، به کم شدن درد عضلانی کمک شایانی کرد. آن تأثیر احتمالا" به دلیل سیترولین می باشد، یک ماده طبیعی که در هندوانه وجود دارد و همچنین عملکرد دستگاه گردش خون را بهبود و همچنین فشار خون را کاهش می دهد. آب هندوانه آن روزها همه جا یافت می می شود. در صورتی که هندوانه جدید و تو و تازه میل می کنید، حتما" بخشی از قسمت سفید آن هم را هم گاز بزنید. اکثرا و بیشتر سیترولین در قسمت سفید هندوانه می باشد.

ماهی آزاد جهت عضله سازی

اسید های چرب امگا ۳ موجود در ماهی آزاد فواید بسیاری دارد، از مقابله در برابر بیماری های قلبی تا دفع دیابت نوع دو. ولی باید توجه داشت پژوهش حیوانی نشان می دهد که می تواند یک تقویت کننده در عضله سازی نیز باشد. در مقایسه با حیواناتی که تنها و فقط پنبه دانه و همچنین روغن زیتون مصرف کردند، آن هم هایی که روغن ماهی مصرف کردند، پیشرفتی در رشد عضله از خود نشان دادند. بدن های آن هم ها از دو برابر مقدار آمینو اسیدها جهت تولید بافت های پروتئینی جدید بهره بری و استفاده کرد، مخصوصا" در عضلات اسکلتی. قزل آلای وحشی را چند بار در هفته به وعده ی غذاییتان اضافه کنید. در صورتی که نمی توانید یا غذا های دریایی مصرف نمی کنید، به دنبال منابع مشابه غنی از امگا ۳ باشید.

fitness food salmon1 ۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنیانار جهت بازیابی اقتدار و قدرت عضله

گزینه بعدی که جهت افزایش آمادگی بدنی توصیه می می شود، انار می باشد. گفته می شد آنتی اکسیدان های موجود در انار به تقویت حافظه و همچنین فعالیت مغز کمک می کنند و همچنین حالا پژوهشگران دانشگاه تگزاس به گفته می دهند که آب انار به ریکاوری عضله کمک می کند. پژوهشگران داوطلبانی را به کار گرفتند که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند تا رژیم غذایی نرمالشان را ادامه دهند و همچنین دو بار در روز، ۴ اونس از آب انار یا دارونما را به آن هم اضافه کنند. هر دو تیم، تمرین های مقاومتی را انجام دادند. آن هم هایی که آب انار مصرف کرده بودند به طرز قابل توجهی درد و همچنین ضعف عضلانی کمتری را تا ۷ روز تجربه کردند. انار یک میوه ی زمستانی می باشد، ولی باید توجه داشت تو می توانید در کل سال شمسی انار یخ زده را پیدا کنید. آن هم را تنها و فقط گرم و همچنین به بلغور جو یا سالاد فصل اضافه کنید. مقدار کمی از آب آنار ۱۰۰ % خالص نیز گزینه مناسبی می باشد.

قهوه جهت انرژی روز بعد

اخیرا" یک مطالعه در ژورنال فیزیولوژی اصولی و کاربردی نشر یافته شده شد که نشان می دهد، گلیکوژن، شکل ذخیره شده کربوهیدرات در بدن، هنگام و زمانی که که ورزشکاران بعد از یک تمرین فرسایشی هم کربوهیدرات و همچنین هم قهوه مصرف می کنند، سریع تر ریکاوری می شوند. در مقایسه با مصرف تنها کربوهیدرات، آن ترکیب ۶۶ % گلیکوژن عضله را ۴ ساعت بعد از یک ورزش شدید افزایش داد. آن خیلی زیاد مهم می باشد زیرا ذخیره اکثرا و بیشتر انرژی در بانک عضلانی تان، باعث می می شود تا دفعه ی بعدی که ورزش می کنید، توانایی تان جهت تمرین سخت تر و همچنین طولانی تر افزایش یابد.

fitness food coffee ۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنیآب تره جهت کاهش آسیب به DNA

یک مطالعه نشر یافته شده شده در ژورنال تغذیه بریتانیا نشان داد که آب تره با تأثیرات زیان بار ورزش مقابله می کند. مردان جوون سالم به مدت ۸ هفته هر روز خدا ۳ اونس آب تره مصرف کردند و همچنین از آن هم ها خواسته شد تا در تمرین های تردمیل که شامل دوره های کوتاه شدید تمرینی بود، شرکت کنند. یک تیم تمرینی دیگر آن تمرین را بدون مصرف آب تره انجام دادند. افرادی که آب تره مصرف نکرده بودند، اغوای بیشتری در آسیب به DNA را تجربه کردند و همچنین مزایای آن هم تنها بعد از یک دوز مصرف دیده شد. در واقع، آن هم هایی که جهت اولین بار دو ساعت قبل از تمرین آب تره مصرف کردند، نسب به افرادی که جهت دو ماه هر روز آب تره مصرف کرده بودند،از مزایای برابری برخوردار بودند. آب تره یک ماده ابتدایی و اولیه ی عالی جهت سالاد می باشد و همچنین مانند اسفناج و همچنین کلم پیچ، می قدرت آن هم را با نوشیدنی های دیگر مخلوط کرد.

شکلات تلخ جهت محدود کردن استرس ورزش

مطالعات بسیاری از مزایای شکلات تلخ صحبت کرده اند و همچنین پژوهش جدیدی که در ژورنال اروپایی تغذیه نشر یافته شده شده، محافظت تمرینی را به آن لیست اضافه کرد. در آن مطالعه، از مردان سالم خواسته شد تا ۳/۵ اونس از شکلات تلخ ۷۰ % را ۲ ساعت قبل از یک تمرین ۲ ساعت و همچنین نیمه ی دوچرخه مصرف کنند. در مقایسه با یک تیم دیگر، مصرف کنندگان شکلات، آنتی اکسیدان های بیشتری را در خون تجربه کردند و همچنین نشانه های استرس تمرینی در آن هم ها کاهش یافت. از تکه های مربعی شکلات تلخ به صورت هر روز خدا لذت ببرید، یا آن هم را ذوب و همچنین به یک آب میوه، بلغور جو و همچنین یا نوشیدنی های دیگر اضافه کنید.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: health

۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنی در تاریخ ۲ November 2014 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۱۱ ماده غذایی ضروری جهت ورزشکاران و همچنین افزایش آمادگی بدنی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک