۸ تاثیر جذاب آهنگ بر مغز آدم بخش 2

۸ تاثیر جالب موزیک بر مغز آدم

۳-سلیقه‌ی موسیقی شخصیت را پیش‌بینی می‌کند

مطالعه‌ای که در آن زوج‌ها با نگاه کردن به لیست موسیقی ‌های مورد علاقه‌ی دیگری، یکدیگر را شناختند، نشان داد که این افراد به پیش بینی‌های قابل اعتمادی نسبت به ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر رسیده‌بودند.

این تحقیق ۵ ویژگی اخلاقی را در اختیار کمپانی کنندگان قرار داد جالب این بود که برخي از ویژگی‌ها بسیار زیاد دقیق بر طبق سلیقه‌ی موسیقی دیگری پیش بینی شده بودند.

funny cat music band 4891 ۸ تاثیر   جذاب   آهنگ   بر مغز آدم بخش 2

به طور خلاصه دانلود تک آهنگ ، یافته‌های تحقيق را می‌توان به صورت روش زیر بیان کرد :

طرفداران آهنگ بلوز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .
طرفداران موسیقی جز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش و آسان هستند .
طرفداران موزیک کلاسیک اعتماد به نفس بالا، خلاق، درونگرا آسان می باشند .
طرفداران موزیک رپ دارای اعتماد به نفس بالا اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی اپرا دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق و مهربان هستند .
طرفداران موسیقی کانتری و وسترن سخت کوش اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی رِگِی اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند اصلا اهل سخت کوشی نیستند.
طرفداران آهنگ دنس خلاق و اهل گردش هستند ، ولی مهربان نیستند.
طرفداران موزیک ایندی دارای اعتماد به نفس پایین و خلاق هستند ، ولی مهربان سخت کوش نیستند.
طرفداران آهنگ بالیوود خلاق اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی راک یا هوی متال دارای اعتماد به نفس پایین، خلاق، مهربان آسان هستند ، اما سخت کوش و اهل گردش نیستند.
طرفداران موسیقی پاپ اعتماد به نفس بالا، سخت کوش، اهل گردش و مهربان هستند ، اما خلاق آسان نیستند.
طرفداران موسیقی سول اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان آسان هستند .

۴-موسیقی زمان رانندگی دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به طور قابل ملاحظه‌ای حواس‌مان را پرت می‌کند (بر خلاف باور متدوال)

مطالعه‌ی دیگری که روی نوجوانان و جوانان انجام شد، بر چگونگی تاثیر موسیقی بر نحوه‌ی رانندگی آنها تمرکز کرد.

رانندگان وقت گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، سکوت و یا موسیقی ایمن (که محققان پیشنهاد کردند) مورد آزمایش قرار گرفتند. اما که اکثر آنها موسیقی خودشان را ترجیح داد، اما ثابت شد که بیشتر باعث پرتی حواس می‌شود: وقت گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، رانندگان غلط ات مرتکب می‌شدند و با خشونت بیشتری رانندگی می‌کردند.

جالب‌تر این که موزیک ارائه شده بوسیله محققان بسیار زیاد اثر گذار تر از سکوت بود. این طور به نظر رسید که موسیقی ناآشنا، یا غیرجالب بهترین مورد برای رانندگی است.
۵-یادگیری موسیقی می‌تواند مهارت‌های حرکتی دلیل ی را به طور قابل توجه ی افزایش دهد

به طور کلی افراد تصور می‌کنند که یادگیری وسائل آهنگ جهت کودکان زیاد مفید است، ولی در واقع این کار بسیار زیاد مفید تر از چیزی است که انتظارش را داریم. بررسي نشان داد کودکانی که سه سال و یا بیشتر روش نوازندگی آلات آهنگ دیده‌اند خوب از آنهایی که روش موزیک ندیده‌اند، از نظر توانایی های تبعیض شنوایی عمل کردند.

این کودکان نیز چنین در از نظر دایره‌ی لغت و توانایی‌های غیرکلامی امتیازات بهتری به ثبت رساندند، که حاوی درک تحلیل اطلاعات بصری مانند شناسایی ارتباطات ، شباهت‌ها فرق ‌های بین شکل‌ها و طرح‌ها است.
۶-موسیقی کلاسیک می‌تواند تذکر بصری را ویرایش دهد

تنها کودکان نیستند که می‌توانند از راهنمای یا قرار گرفتن در معرض موسیقی بهره ببرند. تحقیق کوچک نشان داد که بیماران سکته‌ی مغزی وقت گوش دادن به موسیقی کلاسیک، توجه بصری بیشتری کسب کردند.

این بررسي هم چنین نویز سفید سکوت را جهت قیاس نتایج امتحان کرد، دریافت که مانند مطالعه‌ی رانندگی که به آن اشاره شد، سکوت منجر به بدترین نتایج شد.
۷-ارتباط تلفنی یک سویه، بیشتر از مکالمات معمولی باعث پرتی حواس می‌شوند

مطالعه‌ی دیگری که به جای موسیقی بر نویز تمرکز کرد، نشان داد وقت ی که بحث از پرتی حواس در مکالمه با دیگران به بین می‌آید، ارتباط ‌های تلفنی یک سویه از تمام بدتر هستند .

بعد از اینکه پرسش نامه معین کرد که به نظر ۸۲% افراد شنیدن مکالمه‌ی تلفنی دیگران آزاردهنده است، ورونیکا گالوان، روانشناس شناختی دانش کده سن دیگوی آمریکا تصمیم گرفت دلیل این آزار را کشف نماید .

در مطالعه، کمپانی کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که یکی از این دو گروه بایستی به سو از مکالمه‌ی تلفنی گروه دیگر به مکالمه‌ی کامل گوش می‌دادند و یک پازل را حل می‌کردند.

گروهی که به سو از مکالمه گوش دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی می‌دادند تمرکز کمتری نسبت به گروه دیگر داشت. که محققان دلیل آن را تلاش برای حدس سوی دیگر مکالمه دانستند که فرد شرکت کننده نمی‌شنود.
۸-موسیقی به ورزش کردن یاری می‌کند

برگردیم به موسیقی ! می‌بینیم که همان گونه که سکوت نمی‌تواند به خلاقیت رانندگی بهتر یاری کند، زمان ورزش چندان علت اثر گذار ی نیست.

سالهاست که تحقیقات بر روی اثر گوش دادن به موسیقی زمان ورزش در حال انجام است. در سال ۱۹۱۱، بررسي نشان داد که گوش دادن به موسیقی در مقابل سکوت، باعث بیشتر شدن سرعت رکاب زدن دوچرخه سواران می‌شود.

این امر به این است که گوش دادن به آهنگ می‌تواند فریادهای خستگی مغز را سرکوب نماید . همان گونه که بدن می‌فهمد که خسته هستیم می‌خواهد که استآسان کنیم، به مغز پیام‌هایی می‌فرستد تا پیام استآسان ارسال نماید . گوش دادن به موزیک رقیبی جهت بدن در تسخیر توجه مغز است به ما یاری می‌کند تا به راحتی از این پیام‌های خستگی چشـم پوشی کنیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۸ تاثیر جذاب آهنگ بر مغز آدم بخش ۲”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک