10 اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

%D8%B3%D8%A6%D9%88 %DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA 10 اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

طراحی سایت

بهنیه سازی موتور جستجو (SEO) جهت هرگونه مبارزه و رقابت خوب بلاگ نویسی بسیار زیاد مهم حیاتی است. پس ، می بایست به شیوه ای درست اجرا شود. SEO به دلایل بیشماری کاملا پیچیده و دشوار است، ولی بیشتر به استفاده گوگل از یک محاسبه عددی (الگوریتم) است که عوامل مختلف ی را وقت رتبه بندی صفحه وب مورد محاسبه قرار می دهد، همچنان به تغییر دادن آن ادامه می دهند.

در اصل اسطوره افسانه SEO زیاد خیلی ی وجود دارد که دانستن اینکه چه چیزی ۱۰۰% درست بوده زیاد دشوار شده است، اما می توانم توصیه کنم که کدامیک از غلط هایSEO را نمی بایست مرتکب شوید:

۱٫ خرید لینک ها
چنانچه وبگاه شما پیش از این محبوب باشد، احتمالا با خرید پیوند (لینک) ها به ترقی کوتاه مدت دست یابید، اما هنوز در اینجا در حال خطر کردن هستید. پیوندهای پولی برخي وقتها اوقات بوسیله متخصصین موتور جستجوی گوگل نشانه گذاری و متوقف می شوند. شاید از بپرسید، چگونه آنها مرا به دام خواهند انداخت؟ ربات های گوگــل و یک گروه جهت در شرکـت ، روزانه به دنبال الگوهای پیوند دهنده مشکوک پرسش برانگیز هستند !

به عنوان مثال، چنانچه نرخ چند صد پیوندی که درست همان روز به وبگاه شما اشاره می کنند را پرداخت نمایید، گاهي پیوندها به عنوان نوعی ’ کار پیوند دهنده نا مرتب ‘ نشانه گذاری می شوند. پیوندهایی از مقوله ای کاملا بی ربط نیز مشکوک به نظر خواهند رسید.

مایلمآموزش قدیمی پیوند دادن نظر نقدها (کامنت)، به صورت دستی را توصیه نمایم – بلاگ تان هنوز قادر به رشد و ترقی خواهد بود، اما با موزیک ی ثابت پایدار. با سپری شدن زمان، نتایج نهایی ارزشمند خواهند بود. با این وجود چنانچه تصمیم به خرید پیوندها دارید، متن خبری یکسان را برای همه آنها بکار نبرید؛ اندکی آن را ادغام بکنید .

۲٫ تکرار مطالب
بسياري از بلاگ نویسان را می شناسم که تلاش می کنند موضوعی یکسان با دگرگونی مهم واژگان کلیدی زیاد مشابه را هدف قرار دهند. به عنوان مثال، ’ در فیسبوک پول درآورید‘ یا ’ با فیسبوک خود پول درآورید‘ کاملا مشابه هستند ، ایجاد صفحه ای کاملا مفرق جهت هر واژه کلیدی ارزش بسياري به وبگاه شما نخواهد افزود.

تا چه اندازه می توانید با مورد ها واژگان کلیدی که اساسا یکسان می باشند ، بازی کنید؟ چنانچه نمی توانید، پس ابه احتمال زیاد لا به نوشتن مطالب یکسان جهت هر دو واژه کلیدی، که خطر مجازات موتور جستجو را به همراه دارد، خاتمه خواهید داد. در عوض، می بایست تلاش بکنید تا مساله یا عبارت کلیدی تازه را با جزئیات شکافته و برای تقویت هر پست تلاش نمایید.

۳٫ دنبال نمودن رتبه صفحه ها
غلط نکنید، رتبه صفحه جهت خوب یت هر وببعضی با اهمیت زیاد است. هرچه رتبه صفحه بالاتری داشته باشید، از رتبه بهتری در موتورهای جستجو برخوردارید، بازدید کنندگان خواهید داشت. هرچند، این حتمـا فقط معکمک نیست که به شما در بیشتر شدن موفق یت وبلاگ تان یاری خواهد رساند. وانگهی، گوگل پیش از این یادآور شد، رتبه صفحه یکی از دویست (اوه!) شاخص مورد استفاده برای خزیدن و رتبه بندی وبگاه است. در عوض، شما می بایست بر تجزیه و تحلیل، RIO ، ارتباط همان گونه که بوسیله خود گوگــل پیشنهاد شده است، تمرکز نمایید.

۴٫ واگذاشتن برچسب های عنوان به صورت اتوماتیک
برچسب (تگ) عنوان به طور انکارناپذیری یکی از مهمترین جنبه ها است وقت ی که به رتبه بندی های موتور جستجو می انجامد. وبلاگ نویسان تازه کار به طور معمول پست با عنوان زیاد می نویسند که موضوع را با واژگانی بسیار زیاد خیلی شرح می دهد. نخست، شما می خواهید عنوان تا اندازه ای کوتاه بماند (نه بیش از ۶۰ کاراکتر) ولی مهمتر از همه، می بایست هدف شما تمرکز بر بهینه سازی برچسب های عنوان(Title Tags) باشد.

به عنوان مثال، چنانچه شما پستی با عنوان “یک بلاگ مناسب چیست چگونه آن را ایجاد کنم؟” می نویسید، برچسب عنوان شما می بایست بیشتر یک کلمه کلیدی را هدف قرار دهد، احتمال دارد چیزی مانند “یک بلاگ مناسب چیست؟” به همراه “یک بلاگ مناسب” کلمه کلیدی معقول است. شما حتمـا می خواهید محبوبیت کلمه کلیدی مربوط را با یک وسائل کلمه کلیدی همچون Google Adwords پیش از seo آن، نقد نمایید. با تذکر و مدنظر قرار دادن تغییر آن، ممکن است از اهمیت ی بهتر در موتورهای جستجو در نتیجه، بازدید کنندگان بیشتر لذت ببرید.

۵٫ زیبا یی را فدای محتوا نمودن
در حالی که وبلاگ نویسان بسياري برای رشد ترقی وبلاگ به محتوا وابسته هستند ، برخی نیز ذهن را به طراحی وبلاگ شان مشغول کرده اند. غلط نکنید، چنانچه از طراحی گیرا برخوردار نباشید، برخي بازدید کنندگان گرایشی به وبگاه تان نخواهند داشت. هرچند، استفاده خیلی خیلی از گرافیک و تصاویر، صفحه شما را شلوغ کرده سرعت آن را كم شدن می دهد.

وبگاه های بسياري را می بینم که با بکار بردن فلش، سرعت صفحه را فدای حرکت صدا ها می کنند. به یقین تنظیمات گیرا جذاب، با اهمیت است، اما آنقدر اهمیت ندارد که چیزی را فدای آن بکنید . همين طور این مانع ربات های موتور جستجو خواهد شد از اینکه بتوانند به میزان سريع تری در بین صفحه های شما بخزند.

۶٫ استفاده از وبلاگ های میزبان رایگان
خدمات وبلاگی که میزبانی همچون Blogger ، TypePad ، و بسیار زیاد ی دیگر ارائه می دهند، می توانندپلتفرمی مطلوب و ارزش معکمک عالی را عرضه نمایند. هرچند، آنها به قدر کافی انعطاف پذیر نبوده تا بتوانند پلاگین ها، تم ها، امکانات دیگری که شما خواستار نتایج برتر SEO هستید، را نصب کنند.

تمام آن چیزی که نیاز خواهید داشت، اینکه دامنه خود را ثبت بکنید ، یک طرح میزبانی ارزان قیمت خریداری نمایید. چنانچه به اندازه کافی قیمت بکنید ، نباید بیش از ۵۰$ جهت هر دو، در سال نرخ نمایید. ارزش چند دلار در ماه را دارد که نظارت کامل بر روی وبگاه خود داشته باشید. قدرت استقلال می تواند در ی که کار عملکرد وبلاگ نویسی تان رشد بیشتر شدن می یابد، انعام های بزرگی را درو نماید .

۷٫ جوهره عبارت کلیدی
احتمـا لا یکی از فراگیر ترین غلط های SEO جوهره و ماده ابتدایی (stuffing) مشترک است. این نه تنها غیر اخلاقی است، بلکه همچنین به رتبه بندی جستجوی شما آسیب خواهد رساند. چنانچه واقعا می خواهید گروهی از واژگان کلیدی را رتبه بندی بکنید ، صفحه ای جداگانه برای هر کلمه کلیدی و پس seo جهت آن ایجاد نمایید. به جای بکار بردن متن پنهان یا دوباره تکرار ی، روی صفحه های مفید ی که واژگان کلیدی شما را به عنوان بخشی از محتوا پیاده سازی می نمایند، تمرکز بکنید . تلاش برای دستکاری یک موتور جستجو همچون گـوگل ، کاملا ممنوع است.

۸٫ نوشتن مطالب کوتاه
وبگاه های بسياري ، به جهت وبلاگ ها، از مطالب ارسالی (پست) که بسیار زیاد کوتاه هستند رنج می برند. من به طور شخصی چندین پست ارسالی مهمان در روزانه دریافت می کنم، که بیشتر اوقات، مجبورم آنها را بر اساس اینکه جهت انتشار زیاد کوتاه هستند ، رد کنم. چقدر قطعه می تواند عالی ارزشمند باشد چنانچه تنها در ۴۰۰ کلمه نگاشته شده باشد؟ نوشتن پست های خیلی کوتاه به وفاداری خواننده لطمه می زند، افزون بر این که صفحه شما در وقتی که با رتبه بندی های SEO روبرو می گردد کیفیت آن پایین در نظر گرفته می شود.

۹٫ انجام ندادن SEO به درستی
تنها یک راه درست برای seo مطالب ارسالی تان جهت موتور جستجو وجود ندارد، بلکهروش های اثبات شده کلی وجود دارند که می توانید مورد استفاده قرار دهید. به عنوان نمونه، درباره ساختن پیوند، چندین بلاگ نویس را می شناسم که مرتکب غلط شده و تنها به صفحه اول وبگاه خود پیوند (لینک) می دهند. در عوض، می بایست پیوند هایی را ایجاد بکنید که همين طور به محبوب ترین برترین مطالب ارسالی اشاره می نمایند. همیشه چیز تازه ای جهت یادگیری در مورد SEO وجود دارد، پس حواستان باشد که دانش seo تان با خواندن متن ها یا روش ی های نویسندگان واجد شرایط همچون مت کاتس از گـوگل ، به روز باشد.

۱۰٫ فراموش نمودن برچسب ALT
در حالی که گوگــل بر طبـق گزارشی (نرم افزار WebCEO) ارزش زیاد ی به برچسب (تگ) ALT نمی دهد، موتورهای جستجوی دیگری همچون AOL ، Bing Yahoo این موضوع را مورد توجه قرار می دهند. حقیقت این است که عکس جالب تنها یک فایل تصویر ی است چنانچه جهت عبارت کلیدی seo نشده باشد. برای بهینه سازی آن، برچسب ALT را وقت وارد نمودن یک عکس در پست، بکار برید؛ به یقین شاهد نتایج بهتری خواهید بود. همچنین ، به نامگذاری فایل تصویر ی به عنوان واژه کلیدی یا حداقل جهت تعریف نمودن یک جمله توجه نمایید. چنانچه درباره قوانین کپی رایت بلاگ نویسی می بکنید ، تصویر را به عنوان ‘copyright-laws.jpg’ نامگذاری بکنید ، نه چیزی شبیه ‘picture10.jpg’ – که اصلا جهت شما نتیجه خوب ی نخواهد داشت.

نتیجه
من غلط های SEO بیشتری را به طور مرتب مشاهده می کنم، همچون بکار بردن توصیف های عمومی جهت مطالب ارسالی، به روز نکردن نقشه سایت، صفحه های ۴۰۴ خراب، غلط های دستوری در مطالب مختلف وبگاه. بیشتر از همه، مطالبی را می بینم که فاقد انسجام و سازماندهی بوده تنها حاوی متن زیاد خیلی بدون جداسازی از هر نوع همچون فاصله گذاری یا سرفصل هستند . این فقط حس ناخوشایندی به خوانندگان ارزشمند شما می بخشد. به تجربه مهارت کلی آسیب می زند و کیفیت وبگاه شما لطمه خواهد خورد. این غلط های SEO شاید برای گاهي مقدماتی به نظر برسند اما نبایستی نادیده انگاشته شده یا چشم پوشی شوند. به هر حال خوبتر است، بررسی وبلاگ را بی درنگ مورد توجه قرار دهید تا از اینکه SEO کلی شما مورد نقد است، اطمینان حاصل بکنید .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۱۰ اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک