اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتی

اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتی

تغذیه اسپورت و ورزشی مناسب موضوع قابل بحث و همچنین پیچیده ای در ورزش های قدرتی می است و خواهد بود.به طوری که عامل بسیاری از ناکامی های اسپورت و ورزشی ورزشکاران، ناشی از عدم رعایت رژیم غذایی مناسب تیپ بدنیشان می باشد. بسیاری از ورزشکاران که در باره ورزش های قدرتی (وزنه برداری قدرتی یا پاورلیفتینگ) به فعالیت می پردازند از اهمیت واقعی تغذیه در موفقیت های ورزشکاران رشته های قدرتی باخبرند ولی باید توجه داشت در تنظیم و همچنین پیاده کردن تغذیه مناسب دچار مشکل می شوند.در آن مطلب علم ورزش مهمترین اشتباهاتی که ورزشکاران قدرتی در تغذیه خود مرتکب می شوند را بررسی کردن می کند.

Betball90 468 اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتی

balanced diet 1 elmevarzesh اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتیپرخوری نکنید

پرخوری از شایع ترین اشتباهاتی می باشد که ورزشکاران در رژیم غذایی خود مرتکب می شوند. بهتر می باشد که غذای مصرفی خود را در طول روز و همچنین در چند وعده غذایی متعدد تقسیم و همچنین میل کنید.در بعضی موارد آن ورزشکاران دچار ترشح زیاد اسید معده، (ترش کردنِ معده) و همچنین درد در ناحیه روده و همچنین شکم می شوند، بهتر می باشد قبل از بهره بری و استفاده از دارو جهت رفع آن مشکل از مقدار غذایی هر وعده خود کم کنید.

به وعده های غذایی خود نظم دهید

telegram elmevarzesh1 اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتی

حذف کردن عمدی یکی از وعده های غذایی در طول روز قبل از آنکه باعث افت قند خون می می شود از نظر فیزیولوژیکی هم مضر می باشد. حذف کردن وعده های غذایی آهنگ متابولیسم (سوخت و همچنین ساز) بدن را کم می کند و همچنین آن امر منجر به تجمع چربی فراوان در باسن و همچنین پاها می می شود. تو جهت ساختن عضلات خود دست به هر کاری می زنید ولی باید توجه داشت با رعایت نکردن اصول صحیح تغذیه و همچنین نظم در وعده های غذایی باعث حالت کاتابولیک (از دست دادن عضله) می شوید و همچنین تمام زحمات خود را به باد می دهید .

وعده غذایی قبل از خواب

منظور از وعده غذایی قبل از خواب آن نیست که تو با خوردن انواع و همچنین اقسام قندها و همچنین شیرینی ها شکم خود را پر کنید.در صورتی که از تغذیه ی مناسب قبل از خواب برخوردار باشید می توانید نتایج مثبتی را از قبیل : تسریع فرآیند ریکاوری، افزایش اقتدار و قدرت بدنی و همچنین حجم عضلانی، افزایش مقدار و اندازه و میزان ذخایر نیتروژن عضله در بدن را تجربه کنید و همچنین در صورتی که تغذیه نامناسب در آن وعده داشته باشید عوارضی نظیر : بی خوابی، افزایش سریع قند خون در شب، افت قند خون در هنگام تمرین، تجزیه شدن بافت های عضلانی در شب و همچنین تأخیر در رشد عضلات و همچنین کاهش اقتدار و قدرت بدنی خواهید داشت.پروتئین های کازئین دار مانند لبنیات و همچنین گلوتامین جهت قبل از خواب توصیه می می شود.

تنظیم برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی مناسب در طول روز

مشکل عمده اغلب وزنه برداران قدرتی یا بدنسازان آن می باشد که بدون توجه به زمانبندی وعده های غذایی هر زمان که فرصت دست دهد شروع به غذا خوردن می کنند. در صورتی که چنانچه تو بطور جدی ورزش را دنبال می کنید داشتن برنامه جذاب و جالب و خوب مشخص و همچنین رژیم غذایی جهت تو ضروری می باشد .

از مکمل های مناسب تیپ بدنی خود بهره بگیرید

وجود آن قبیل فرآورده ها امکان داشتن تغذیه کامل و همچنین بی دردسر را جهت ورزشکاران  فراهم می کند. آن بدان معنی نیست که تمام کوشش خود را معطوف به مصرف مکمل های پروتئینی، ویتامینی و همچنین قندی کنید. همانطور که از اسم آن هم پیداست "مکمل " یعنی تکمیل کننده مستلزم و نیاز هر روز خدا تو به انواع ریز مغذی ها .

برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی تو مناسب دیگر ورزشکاران نیست

جهت تنظیم رژیم غذایی کاهش و همچنین یا افزایش وزن همچنین و علاوه بر آنکه بایستی و حتما در باره علم تغذیه تخصص و همچنین مطالعه داشته باشید مواردی از قبیل : عادات غذایی ورزشکار، تیپ بدنی، شدت متابولیسم بدن، مقدار و اندازه و میزان فعالیت بدنی در طول روز و همچنین … را دقیقا" در نظر بگیرید.

حتما مقالاتی تحت عنوان "رژیم غذایی آرنولد شوآرتزنگر" را تا بحال در مجله های اسپورت و ورزشی متنوع و گوناگون و مختلف مطالعه کرده اید. یقین داشته باشید که پیروی از رژیم غذایی آن نوع قهرمانان نه تنها تو را به بدن ایده آل تان نمی رساند بلکه به مراتب ممکن می باشد ضررهایی هم داشته باشند.

اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتی در تاریخ ۲۸ November 2013 | 3:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اشتباهات تغذیه ای ورزشکاران رشته های قدرتی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک