اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار

اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار

eat athlete1 720x340 اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار

بسیاری از ورزشکاران یا بهتر می باشد بگوییم بدنسازان به پیشامد جدید زمانبندی در تغذیه و همچنین آنکه چه ماده غذایی را در وعده های غذایی خود مصرف کنند و همچنین همچنین بهترین زمان جهت مصرف مکمل پروتئین چه زمانی می باشد اهمیت بسیاری می دهند و همچنین شاید به جواب سوالشان هم نرسند.چه زمانی بایستی و حتما یک وعده غذایی با پروتئین بالا مصرف کنید؟یک رژیم غذایی استاندارد بدنسازی، خواستار یک وعده غذایی با پروتئین بالا در هر ۳ الی ۴ ساعت در طول روز می است و خواهد بود.بنابراین در صورتی که تو می خواهید وعده غذاییتان را سرشار از مواد غذایی با پروتئین بالا کنید،قطعا" بایستی و حتما منتظر معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی نیز است و خواهد بود.پس با ما باشید تا با اصول و همچنین قواعد رژیم غذایی و همچنین مصرف مکمل آشنا شوید.

Betball90 468 اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار

صبحانه

معمولا" اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر با صبحانه مشکل دارند!و همچنین یا بهتر می باشد بگوییم با صحیح صبحانه خوردن مشکل دارند. معمولا" بیدار شدن از خواب همراه با عجله جهت رفتن به محل کار و همچنین یا دانشگاه و همچنینمی باشدبه همین خاطر به آن وعده غذایی مهم توجهی نمی می شود یعنی صبحانه کامل میل نمی می شود.در حالی که دستگاه های داخلی بدن و همچنین مهمتر از همه عضلات تو به یک وعده غنی مستلزم و نیاز دارد، با کربوهیدرات و همچنین قند بالا (نان و همچنین کلوچه و همچنین شیرینی و همچنین چای شیرین و همچنین.. ) سطح انسولین خون را کاملا" غافلگیر می کنید و همچنین به اصطلاح میخکوب می کنید.همین کار می تواند به راحتی موجب افزایش چربی در بدن می شود، و همچنین حتی می تواند باعث افت قند خون در چند ساعت بعد از صرف صبحانه می شود!

تو می توانید از یک وعده غذایی سالم که هم انرژی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را تأمین کند و همچنین هم به رشد عضلات هم کمک کند بهره بری و استفاده کنید.آن وعده غذایی می تواند سریع حاضر می شود به عنوان مثال یک کاسه شیر و همچنین بلغور یا جو دوسر را میل کنید و همچنین مکمل پروتئین را هم مصرف کنید.یعنی روز خود را با یک وعده مقوی و همچنین مفید شروع کنید .

telegram elmevarzesh1 اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار

میان وعده و همچنین نهار

بین صبحانه و همچنین نهار اصولا" ساعت قهوه و همچنین چای می است و خواهد بود.سعی کنید عادات غلط خوردن قند و همچنین نبات و همچنین شکر را حذف کنید.مهم آن نیست که تنها و فقط جلوی گرسنگی را بگیرید بلکه چه چیزی بخورید مهم هست.مثلا" 2 سفیده تخم مرغ و همچنین یا نصف شکلات پروتئین بار پیشنهاد خوبی هست.یک وعده غذایی خوب جهت نهار می تواند حاوی کمی کربوهیدرات سالم و همچنین سبزیجات و همچنین کمی لبنیات و همچنین یک غذای حاوی پروتئین (مرغ،ماهی ،گوشت و همچنین سویا) باشد. بعد از ۱ ساعت از صرف نهار می توانید یک وعده پودر پروتئین مصرف کنید.

بعد از تمرین

یکی از مهمترین مسائلی که بایستی و حتما ورزشکاران به آن هم توجه کنند مصرف مکمل پروتئین یا ماده غذایی حاوی پروتئین بعد از تمرین می است و خواهد بود.چرا که عضلات تو جهت رشد و همچنین ترمیم به پروتئین مستلزم و نیاز دارند.مهم تنها و فقط سخت تمرین کردن نیست، در صورتی که عضلات تو تغذیه نشوند به جای پیشرفت پس نتیجه آن می شود که منفی خواهید گرفت.

شام و همچنین خواب

در صورتی که رژیم کم کربوهیدرات دارید، در وعده شام بهترین گزینه پروتئین سبک و همچنین سالاد می است و خواهد بود.قبل از خواب هم یک لیوان ماست کم چرب میل کنید.ورزشکاری که شب خوب و همچنین به موقع بخوابد و همچنین یک تغذیه خوب قبل از خواب داشته باشد ۶۰% پس نتیجه آن می شود که بهتر خواهد گرفت .البته منظور از تغذیه قبل از خواب آن نیست که شکم خود را پر کنید!

در خرید پودر مکمل به خوبی دقت کنید.در صورتی که پودر کاملی را خریداری کرده باشید که شامل گلوتامین و همچنین آمینو اسیدهای ضروری و همچنین BCAA و همچنین HMB و همچنین… باشند کمک بسیاری به ریکاوری عضلات در هنگام خواب کرده اید و همچنین سرعت تجزیه پروتئین را در بدن کاهش می دهید. جهت یک ورزشکار حرفه ای در رشته های مثل شنا، تنیس و همچنین بسکتبال ۲ تا ۳ بار در روز یعنی صبح ، بعد از تمرین، قبل از خواب مصرف پروتئین توصیه می می شود.

منبع: اختصاصی elmevarzesh.com

اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار در تاریخ ۲۵ January 2014 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اهمیت مکمل پروتئین و همچنین رژیم غذایی ورزشکار”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک