اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی

اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی

exercise girl 720x340 اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی

لزوم و همچنین اهمیت ورزش و همچنین تمرینات اسپورت و ورزشی جهت هر دو جنس در سنین متنوع و گوناگون و مختلف مورد تأیید محققین می باشد .به روش کلی ورزش و همچنین تحرک بر رشد عمومی بدن تأثیر می گذارد آن امر با پژوهش انجام شده روی موش هایی که در محدودیت حرکتی بودند و همچنین موش هایی که آزادی حرکت داشتند به اثبات رسیده می باشد. رشد و همچنین تکامل دستگاه عصبی و همچنین دستگاه های حرکتی ( عضلات و همچنین استخوان ها ) با یکدیگر در ارتباطند و همچنین هر چه ارتباط دستگاه عصبی با دستگاه های حرکتی اکثرا و بیشتر و همچنین گسترده تر می شود حرکات پیچیده ، شکل گرفته و همچنین هدفمند می شوند در مورد نقش ورزش در پیشرفت رشد، سلامتی و همچنین آمادگی جسمانی کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان تحقیقات متعددی انجام شده می باشد.

Betball90 468 اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی

در آن تحقیقات تأثیر ورزش را بر روی رشد و همچنین آمادگی جسمانی همچنین نشاط دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز فنلاندی نشان دادند . دخترانی که ورزش می کنند شامل بدنی انعطاف پذیر و همچنین فعال خواهند بود. بایستی و حتما توجه داشت که اهمیت ورزش منحصر به سنین کودکی و همچنین نوجوانی نیست. در سنین بالا ورزش جهت جلوگیری از پوکی استخوان ، اضافه وزن و همچنین ناراحتی های قلبی و همچنین عروقی ، همچنین جهت پر کردن اوقات بیکاری و همچنین جلوگیری از افسردگی و همچنین روان پریشی توصیه می می شود.

رشد در دوران کودکی تحت تأثیر فاکتورهای متعددی می باشد از آن هم جمله هورمون رشد و همچنین فاکتورهای رشد ، در عین حال هورمونهای دیگر و همچنین نوع تغذیه نیز بر رشد تأثیر دارند. رشد قدی با رشد استخوان های دراز همراه می باشد. رشد قد در دخترک های جوان و ازدواج نکرده در سنین ۱۶ تا ۱۷ سالگی و همچنین در پسرها تقریباً در ۱۸ سالگی پایان می یابد ولی از آن سن به بعد رشد قدی بصورت ناچیزی انجام می می شود که مرتبط به دراز شدن طول ستون مهره ها می باشد. در صورت عدم فعالیت بدنی رشد استخوان ها کاهش می یابد.

حرکت که با جابجایی استخوان ها انجام می گیرد حاصل انقباض عضلات تحت فرمان های عصبی به صورت حرکات ارادی یا به دنبال تحریکات حسی به صورت رفلکسی می باشد . ممانعت از حرکت یک اندام یا نرسیدن پیام عصبی به عضله به دنبال قطع عصب حرکتی مانع حرکت اندام حرکتی می می شود و همچنین پیامد آن هم آتروفی عضلانی و همچنین در نهایت عدم رشد استخوان مرتبط به آن هم عضله می باشد.

telegram elmevarzesh1 اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی

استخوان در آن شرایط دکلسیفیه می می شود و همچنین حالت تراکمی خود را از دست می دهد. قوه کششی و همچنین تانسیونی که عضلات روی استخوان ها وارد می سازند موجب رشد طبیعی استخوان ها و همچنین مانع از تغییر شکل آن هم ها می گردد.ضمناً وزن عضلات بر تراکم استخوان ها اثر می گذارند . در زن ها استخوان ها سبک ترند و همچنین در سنین بالا توده استخوانی متناسب با کوچک شدن و همچنین تحلیل عضله کاهش می یابد و همچنین به همین جهت استئوپروز در زن ها در مقایسه با مردها به مراتب اکثرا و بیشتر می باشد. معهذا چنانچه استخوان تحت نیروهای شدید عضلانی قرار گیرند رشد آنها کند و همچنین محدود می می شود . ضمناً عضله ای که مدتی منقبض می ماند روی رگهای خونی آن هم فشار وارد می می شود و همچنین احتمال قطع جریان خون در آن هم وجود دارد که زیان آور می باشد . تحقیقات نشان داده می باشد که فشار زیاد بر مفاصل و همچنین استخوانها در دوران قبل ازبلوغ موجب آسیب ساختاری می گردد.

هنگام فعالیت سلول های عضلانی ، دستگاه متابولیکی نیازمند انرژی می باشد و همچنین آن انرژی را از اکسیداسیون گلوکز و همچنین اسیدهای چرب تأمین می کند . محصول آن اکسیداسیون دی اکسید کربن می است و خواهد بود.گرفتن اکسیژن و همچنین دفع CO2 وظیفه شش ها می باشد که تنفس بیرونی را بعهده دارند ولی تنفس بیرونی با تنفس درونی که در سطح سلولی انجام می گیرد بستگی نزدیک دارد . بهمین جهت بی توجه به مقدار و اندازه و میزان متابولیسم عضلانی فشار O2 و همچنین PH خون لازمست در حدی ثابت بماند . هنگام ورزش مقدار متابولیسم افزایش می یابد و همچنین آن امر با افزایش هم تعداد تنفس و همچنین ضربان قلب در دقیقه و همچنین هم افزایش حجم هوای جاری و همچنین حجم ضربه ای صورت می گیرد.

با توجه به آنکه دانش آموزان هر روز خدا چند ساعت در کلاس های درس روی نیمکت می نشینند حتی در صورتی که نوع نشستن مناسب باشد و همچنین نیمکت نیز مطابق استاندارد باشد در آن هم ها احساس خستگی فیزیکی بوجود می آید و همچنین چنانه نوع نشستن مناسب نباشد و همچنین یا نیمکت مطابق استاندارد نباشد در دراز مدت موجب اختلالات ساختاری می می شود که Scoliosis و همچنین شکل C در مهره ها از آن هم جمله می باشد . دانش آموزان پسر غالباً آن شکل را با بازی کردن ( عمدتاً فوتبال ) در کوچه و همچنین خیابان و همچنین یا ورزشگاه ها حل می کنند ولی جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز به دلیل اعتقادات و همچنین فرهنگ جامعه امکانات کمتری وجود دارد بنابراین لازمست در مدارس ساعت هایی جهت تمرین های بدنی و همچنین ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده منظور می شود.

اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی در تاریخ ۵ April 2012 | 12:11 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اهمیت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانش آموز از دیدگاه فیزیولوژی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک