بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار

بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار

خستگی، بی حالی و همچنین خواب آلودگی از علایم کمبودهای تغذیه ای در کودکان ورزشکار خواهند بود.مرحله پیش از بلوغ و همچنین دوران بلوغ، یکی از بحرانی ترین دوره های رشد انسان محسوب می می شود و همچنین جهت دست یابی به حداکثر راندمان رشد و همچنین نمو، انجام فعالیت های اسپورت و ورزشی توأم با رعایت یک برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی متعادل و همچنین مناسب به روش قوی توصیه می می شود.

Betball90 468 بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار

همچنین و علاوه بر تکامل جسمی و همچنین روانی و همچنین شکل گیری شخصیت، بالفعل شدن استعدادها مانند بروز تجربه و مهارت بالا های تخصصی اسپورت و ورزشی نیز از ویژگی های دوران بلوغ محسوب می می شود. در دوران کودکی و همچنین پیش از بلوغ، ظرفیت انجام فعالیت های اسپورت و ورزشی در دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان به روش کامل با یکدیگر قابل مقایسه می باشد ولی باید توجه داشت با پیشرفت مراحل بلوغ، تغییرات و همچنین واگرایی چشمگیری میان دو جنس آشکار می می شود.

boy playing  بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار

فعالیت های منظم اسپورت و ورزشی چه در دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین چه در پسران جوان، سبب دستیابی به حداکثر رشد ماهیچه ناشی از فرآیند بلوغ، افزایش قدرت هوازی و همچنین بی هوازی، افزایش قدرت کلی بدن، افزایش اقتدار و قدرت عضلانی و همچنین استقامت شده که همه آن موارد معیارهای مهمی جهت افزایش راندمان فعالیت های فیزیکی محسوب می می شود.

telegram elmevarzesh1 بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار

تجمع چربی اکثرا و بیشتر در بدن دخترک های جوان و ازدواج نکرده طی بلوغ تا حدی سبب کاهش بعضی توانایی های اسپورت و ورزشی می می شود. فعالیت های اسپورت و ورزشی شدید طی بلوغ و همچنین فقدان وزن گیری کافی، می تواند با ساخته یا ایجاد اختلالات اندوکرین و همچنین نوراندوکرین، مهار غدد جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین اختلال در تخریب و همچنین بازسازی طبیعی استخوان ها، همچنین سبب ساخته یا ایجاد پیامدهایی مانند توقف رشد قدی، تاخیر یا مهار بلوغ جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین نبود کفایت توده استخوانی می شود که سلامت بعدی فرد را به مخاطره می اندازد.

شواهد متقاعدکننده ای وجود دارد که نشان می دهد اختلالات اندوکرین و همچنین نبود تعادل در متابولیسم استخوانها در کودکان ورزشکار، به روش قابل توجهی با کمبودهای اساسی تغذیه ای ناشی از مستلزم و نیاز افزوده شده بر اثر فعالیت های اسپورت و ورزشی در ارتباط می باشد و همچنین با نوع فعالیت اسپورت و ورزشی ارتباطی ندارد. از علایم کمبودهای تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار  خستگی، بی حالی، خواب آلودگی، تحریک پذیری، بی اشتهایی و همچنین اختلالات بالینی مانند عفونت های مکرر، دهیدراتاسیون(بی آبی) و همچنین صدمه به بافتهای نرم می قدرت اشاره کرد.

گسترش و همچنین توسعه تجربه و مهارت بالا های اسپورت و ورزشی به موازات رشد و همچنین بلوغ در ارزیابی نیازهای تغذیه ای کودکان ورزشکار، در نظر گرفتن فاکتورهای تأثیرگذار مانند: مقدار و اندازه و میزان سلامت، جثه بدنی پیش از بلوغ و همچنین مرحله بلوغ، مقدار و اندازه و میزان فعالیت بدنی روزمره، طول مدت و همچنین نوع ورزش هر روز خدا یا هفتگی اشخاص ضرورت دارد. افزایش سایز بدن و همچنین آغاز روند بلوغ، سبب افزایش اقتدار و قدرت عضلانی و همچنین قدرت هوازی و همچنین مقاومت بدن در برابر فعالیت های سنگین تر می می شود.

در کودکان کمتر از هشت سال شمسی رفتارهای پر تحرک و همچنین بازیهای کودکانه مانند: دویدن، پریدن و همچنین انجام حرکات آکروباتیک به روش طبیعی می تواند به بهبود هماهنگی و همچنین اقتدار و قدرت عضلات، تجربه و مهارت بالا های جنبشی و همچنین افزایش قدرت هوازی کمک کند. پیش از شروع فرآیند بلوغ حتی با تأمین تغذیه کافی (به روش مثال، افزایش انرژی و همچنین پروتئین دریافتی)، ماهیچه های اسکلتی ظرفیت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت افزایش حجم را ندارند، ولی باید توجه داشت با آغاز بلوغ، افزایش سطح هورمون های جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین هورمون رشد در گردش، سبب افزایش حجم عضلات و همچنین گسترش قدرت و همچنین اقتدار و قدرت آنها می می شود.

افزایش ترشح آندروژن ها به خصوص تستوسترون در پسران جوان نوجوان به تحریک رشد در تمامی نواحی و همچنین افزایش توده عضلانی بدن منجر می می شود. افزایش ترشح استروژن در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان نیز با افزایش انباشت چربی و همچنین تغییر نسبت چربی به پروتئین همراه می باشد.

مهدیه السادات حاجی میرزاده، کارشناس تغذیه

بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار در تاریخ ۲۱ January 2013 | 11:36 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بی حالی و همچنین کسالت از علایم کمبود تغذیه‌ای در کودکان ورزشکار”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک