تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی

تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی

یکی از مؤثرترین نوشیدنی های که مصرف آن هم قبل از تمرین ممکن می باشد در جریان فعالیت اسپورت و ورزشی پس نتیجه آن می شود که اش تو را شگفت زده کند چیزی نیست جز یک فنجان قهو  در آن مطلب تو را با تأثیرات مصرف قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی آشنا می کنیم.

Betball90 468 تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی

coffee تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی

افزایش سرعت چربی سوزی

یکی از مزایای مصرف قهوه قبل از فعالیت اسپورت و ورزشی، خاصیت چربی سوزی آن هم می است و خواهد بود.مصرف قهوه قبل از ورزش می تواند باعث می شود سلول های چربی به عنوان منبع انرژی به جای گلیکوژن بهره بری و استفاده می شود.همچنین، مقادیر بالایی از کافئین موجود در قهوه سیاه و همچنین سفید سوخت و همچنین ساز بدن را بالا خواهد برد که آن خود باعث می می شود تو در طول روز کالری بیشتری بسوزانید.همچنین، کافئین و همچنین دیگر ترکیبات موجود در قهوه به عنوان یک مهار کننده ی اشتها عمل کرده و همچنین باعث می می شود تو کمتر سراغ خوراکی بروید.

telegram elmevarzesh1 تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی

افزایش عملکرد در حین ورزش

قهوه حاوی کافئین می باشد و همچنین مصرف کافئین قبل از ورزش موجب افزایش عملکرد اسپورت و ورزشی می می شود.به عنوان مثال نوشابه های انرژی زا به دلیل آنکه حاوی کافئین خواهند بود روی عملکرد اسپورت و ورزشی تأثیر دارند.در نقل از های علم پزشکی جدید اسپورت و ورزشی نشر یافته شده شده, به کافئین به عنوان  «کمکی قدرتمند نیروزا» اشاره می کنند که ورزشکاران می توانند بعد از مصرف کافئین با قوه بیشتری به فعالیت ادامه دهند.

بهبود تمرکز

قهوه همراه با افزایش انرژی باعث افزایش تمرکز ذهنی نیز می می شود و همچنین آن در تمرینات سخت می تواند کمک خوبی جهت ورزشکاران است و خواهد بود.بهبود تمرکز باعث می می شود ورزشکار در طول تمرینات انرژی خود را حفظ کند.

مطلب مرتبط: نقش کافئین در ورزش چیست و همچنین کافئین چگونه بر ورزش اثر می‌گذارد؟

کاهش درد عضلانی

نتایج پژوهشی که در دانشگاه ایلینویز انجام شده، نشان داده می باشد ورزشکارانی که قبل از تمرین قهوه مصرف می کنند تجربه درد عضلانی کمتری را در طول تمرین خود نسبت به افرادی که بدون کافئین تمرین می کنند، دارند.

پیشگیری از بیماری

یکی دیگر ازمزیت های نوشیدن قهوه کمک به محافظت از بدن در مقابل بیماری ها می است و خواهد بود.قهوه حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان می باشد که در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. با توجه به مطالعات  سال شمسی ۲۰۱۱ در نظریه های انتقادی نشر یافته شده شده در علوم غذایی و همچنین تغذیه، مصرف قهوه نسبت عکس در ابتلا به دیابت، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر و همچنین انواع ویژه ای از سرطان دارد.

در پایان ذکر آن نقطه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که مصرف زیاده از حد قهوه به هنگام ورزش باعث کمتر شدن خون رسانی به ماهیچه‌های قلب می‌می شود و همچنین کارایی ورزشکاران را پایین می‌آورد.مقدار و اندازه و میزان کافئین دریافتی در حالت استراحت بر جریان خون به ماهیچه‌های قلب تاثیر نمی‌گذارد، ولی باید توجه داشت به هنگام ورزش کافئین جریان خون را کند می‌کند.

معمولا" به هنگام ورزش بدن خون بیشتری به ماهیچه‌های قلب می‌رساند. در واقع کافئین از توانایی بدن جهت خون رسانی به ماهیچه‌های قلب کم می‌کند.پس در صورتی که نیت و اراده نوشیدن قهوه قبل از فعالیت اسپورت و ورزشی را دارید، تنها و فقط یک فنجان قهوه کافیست و همچنین لزومی ندارد زیاده روی کنید.ضمنا" نوشیدن قهوه قبل از ورزش جهت افرادی که بیماری عروق کرونر دارند یا در ارتفاعات ورزش می‌کنند مناسب نیست.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع:mensfitness

تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی در تاریخ ۱۶ February 2014 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تأثیر قهوه بر فعالیت اسپورت و ورزشی و همچنین چربی سوزی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک