تاثیر تربیت بدنی بر کودک

تاثیر تربیت بدنی بر کودک

همانگونه که می دانیم مدرسه سرچشمه ارزش های فرهنگی و اجتماعی می باشد زیرادر مدرسه دانش- آموزبا تفکرجهان بینی ارزش ها و همچنین ضد ارزش ها آشنا می می شود.ارزش های صحیح فرهنگی را مربی و همچنین معلم گرفتن نموده وآن را با فرهنگ حاکم بر جامعه سنجیده و همچنین ارزش های جدیدی در ذهن خود کشیده  که مبنای فرهنگ جامعه می است و خواهد بود.از طرف دیگر توجه به سلامت و همچنین نشاط بدن و همچنین یادگیری تکنیک های حرکتی انواع  بازی ها و همچنین شکوفایی استعدادهای حرکتی و همچنین تربیت و همچنین بازسازی کودکان ازجمله موارد ارزشمندی می باشد که درراس لوحه هدف های تعلیم وتربیت مدارس قرار دارد.

Betball90 468 تاثیر تربیت بدنی بر کودک

children تاثیر تربیت بدنی بر کودک

میل به بازی و همچنین حرکت اکتسابی نیست و همچنین بطور غریزی در کودک نهاده شده می باشد کودکان به عنوان بازی فعالیت هایی را انجام داده  که در واقع مستلزم و نیاز طبیعی آن هم ها به حفظ حیات و همچنین رشد تکامل حرکتی آن هم ها می باشد و همچنین باعث جنب و همچنین جوش کودک می می شود .بازی های پرورشی و همچنین مهارتی نه تنها در سنین کودکی مفید خواهند بود بلکه در تمام سال شمسی های زندگی مفید خواهند بود.بطور کلی تربیت بدنی هم تاثیر جسمانی و همچنین هم تاثیر تربیتی دارد.

۱-آثار جسمانی تربیت بدنی بر کودک:

telegram elmevarzesh1 تاثیر تربیت بدنی بر کودک

 بازیها آثار خیلی زیاد مثبتی بر دستگاه های داخلی بدن به ویژه  گردش خون واعصاب  و همچنین تنفس دارندبنابراین معلمین در ساعت ورزش بایستی و حتما مراقب باشند که ضعف های دستگاه ها از چشم آن هم ها دور نماند. زیرا تمام اعضا مطابق و یکدست عمل می نمایند .مانند بد ایستادن که سبب انحراف ستون فقرات کمر وضعف دستگاه های تنفسی و همچنین گردش خون وضعف بدن و همچنین در پس نتیجه آن می شود که کم حرکتی می می شود.بنابراین جهت سلامتی بدن کودکان مربیان بایستی و حتما یک سری اطلاعات و همچنین آگاهی مانند آثار بازی بر دستگاه های داخلی بدن و همچنین چگونگی شناسایی عضلات ضعیف و همچنین بازی هایی که عضلات ضعیف را بکار می گیرند داشته است و خواهد بود.همچنین معلم بایستی و حتما توجه کافی به آموزش تجربه و مهارت بالا ها در سنین متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین نیز توجه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به تجربه و مهارت بالا های بنیادی در ساله ای اول دبستان داشته باشد.

۲-آثار تربیتی بازی بر کودک:

الف- حسب ذات به دلیل محدودیت ها و همچنین ناتوانی های کودک وعدم شناخت کافی نسبت به محدودیت ها به صورت "خودپسندی" جلوه گرمی می شود.بنابراین معلمین همچنین و علاوه بربازی های بایستی و حتما از بازی های اجتمایی و همچنین تیمی بهره بری و استفاده  کنند تا دانش آموزان ایثارگری و همچنین گذشت و همچنین فداکاری را بیاموزند.

ب- نشاط آفرینی :از کودک نباید انتظار داشت که ساعت ها ساکت وآرام در کلاس نشسته و همچنین یا گوشه ای از منزل و خانه بنشیند . صرف انرژی به کودکان نشاط می بخشد و همچنین روح و همچنین غرایز و همچنین تمایلات کودکان را نیز تکامل می بخشد .

ج- گسترش جهان بینی کودک به نسبتی که رشد می کند با مفاهیم متنوع و گوناگون و مختلف آشنا می می شود آن مفاهیم را در صورتی که بتوانیم به بازی کودک وارد کنیم بهتر می تواند محبت خود را به الگوهای صحیح نشان دهد.

۳-تاثیر بازی از جنبه اخلاقی:

منظور از جنبه اخلاقی جهت دادن به  تمایلات وانگیزه های  کودک می باشد. و همچنین مهمترین عامل که می تواند انگیزه های کودک را درمسیر رشد صحیح قرار دهد گنجاندن ارزش های اخلاقی در دل بازی های پرورشی و همچنین نشاط انگیز می باشد.

۴- تاثیر باز یاز جنبه اصلاحی:

روح کودکان تا مرحله رشد و همچنین بلوغ دستخوش تغییرات احساسی و همچنین عاطفی می باشد که بازی ها راه مناسبی جهت اصلاح عواطف خواهند بود و همچنین کودک می تواند از طریق آن هم ها وبه روش نا خود آگاه احساسات ناروایی را که در اثر تربیت های اشتباه کسب کرده می باشد را اصلاح کند.

تاثیر تربیت بدنی بر کودک در تاریخ ۲ April 2012 | 11:49 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تاثیر تربیت بدنی بر کودک”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک