تاثیر ورزش بر سرطان سینه

تاثیر ورزش بر سرطان سینه

women exercise1 720x340 تاثیر ورزش بر سرطان سینه

خانم ها در هر تیم سنی می توانند با انجام ورزش منظم، مقدار و اندازه و میزان خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهند. آخرین پژوهش های علمی نیز نشان می دهد ورزش کردن ضمن حفظ سلامت روان بیمار، احتمال بروز مجدد سرطان سینه را کم می کند.

Betball90 468 تاثیر ورزش بر سرطان سینه

جلوگیری از سرطان سینه با ورزش

تحقیقاتی جدید و تو و تازه، که ۷۴ هزار زن در آمریکا در آن هم شرکت داشته اند، نشان می دهد که جهت آغاز فعالیت های اسپورت و ورزشی هیچ سنی دیر محسوب نمی می شود. محققان با نشر مقاله ای در روزنامه یا نشریه "انجمن علم پزشکی جدید آمریکا" اظهار می دارند حتی آن هم دسته از زنان که وارد دوره یائسگی شده اند نیز می توانند با ورزش کردن از خطر سرطان سینه بکاهند. در آن راستا دکتر "ان مک تیرنان" و همچنین همکاران او از مرکز مطالعات سرطان هاچینسون در سیاتل، مطالعات خود را بر اساس اطلاعاتی که از تک تک آن زنان جمع آوری شده بود انجام داده اند. از کلیه آن ۷۴ هزار زن سوال شده بود چه مقدار از وقت خود را صرف فعالیت های اسپورت و ورزشی می کنند و همچنین آیا در جوانی هم ورزش می کردند یا نه.

پژوهشگران متوجه شدند که فعالیت جسمانی همچنین خطر سرطان سینه را در زنانی که احتمال ابتلای آن هم ها به آن سرطان بیش از سایر اشخاص می باشد نیز کاهش می دهد. در دو تیم خطر ابتلا به سرطان سینه بالا می باشد. یکی آن هم دسته که در خانواده آن هم ها سابقه سرطان سینه بوده می باشد و همچنین تیم دیگر افرادی که از درمان جایگزینی هورمونی بهره بری و استفاده می کنند. آن تحقیقات نشان می دهد که ورزش جهت زنان لاغر تا وزن متعارف و همچنین حتی آن هم هایی که کمی چاق خواهند بود بیش از دیگر زنان سودمند می باشد. دانشمندان همچنین متوجه شدند که ورزش های منظم در مورد افرادی که بیش از حد اضافه وزن دارند یا بیش از حد چاق خواهند بود، موثر نیست. با آن حال دکتر مک تیرنان آن تیم را نیز تشویق کرد ورزش کنند. او همچنین گفت: "آن یافته مسلما نباید باعث منصرف شدن زنان چاق از ورزش می شود.

telegram elmevarzesh1 تاثیر ورزش بر سرطان سینه

محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که به روش مرتب ورزش می کردند ۲۰ قسمت و بخش کمتر بود. ورزش های معتدل مانند پیاده روی، دوچرخه سواری یا شنا که در هفته پنج بار تکرار می شود بیش از هر فعالیت دیگر موثر بوده می است و خواهد بود.شروع ورزش جهت زنان، حال با هر وزنی، می تواند فواید متعددی داشته باشد شامل کاهش خطر بیماری قلبی و همچنین دیابت. خانم مک تیرنان ادامه داد: "ولی باید توجه داشت از نظر خطر سرطان سینه، زنان چاق تنها زمانی بیشترین بهره را از ورزش می برند که وزن خود را کم کنند. او همچنین اشاره کرد ورزش با کاهش مقدار و اندازه و میزان چربی در بدن از خطر ابتلا به سرطان سینه می کاهد.

او همچنین گفت: "به عقیده ما ورزش خطر سرطان را کاهش می دهد زیرا و به درستی که از چربی بدن می کاهد و همچنین کاهش مقدار و اندازه و میزان چربی بدن خود باعث پایین آمدن هورمون های سرطان زا می می شود." خانم دکتر مک تیرنان گفت: " به آن ترتیب حتی در صورتی که زنی ورزش کند ولی باید توجه داشت از زیاده روی در خوردن دست نکشد، به طوری که سطح چربی بدن او بالا بماند، علی رغم زنانی که چربی بدنشان کمتر می باشد از فواید ضدسرطانی ورزش محروم می می شود." او همچنین گفت زنان بایستی و حتما پنج روز در هفته و همچنین در هر روز حداقل ۳۰ دقیقه ورزش معتدل انجام دهند.

ورزش احتمال بروز مجدد سرطان سینه را کاهش می دهد

مسوول تیم تخصصی علم پزشکی جدید جهاد دانشگاهی گفته استآخرین یافته های علم پزشکی جدید و همچنین پژوهش های علمی نشان می دهد ورزش کردن ضمن حفظ سلامت روان بیمار، احتمال بروز مجدد سرطان سینه را کاهش می دهد. دکتر سید علی آذین گفت: آن هم روش که در قبل بیماری های عفونی مثل وبا و همچنین سل به عنوان بیماری های "پدیده گذار اپیدمیک"، سلامت جامعه بشری را تهدید می کردند، امروزه بیماری های مزمن همچون سرطان به صورت خاموش در جامعه رواج خواهد داشت.او همچنین خطاب به بیماران بهبود یافته از سرطان سینه گفت: بسیاری از آن اشخاص تصور می کنند با از بین رفتن ریشه سرطان و همچنین بهبودی نسبی، با آن بیماری به پایان رسیده می باشد، در حالی که چنین نیست.

عضو هیات علمی پژوهشکده علوم بهداشتی با گفتن آن که بیماران بهبود یافته سرطانی بایستی و حتما تحت کنترل و همچنین مداوا باشند، افزود:در صورتی که چه سرطان سینه جزو انواع سرطان های درمان پذیر می باشد ولی باید توجه داشت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد آن بیماران ارتباط خود را با کادر درمانی حفظ کنند، چرا که عدم ارتباط با پزشک، بیماران بهبود یافته سرطان را دچار نوعی احساس ناامنی و همچنین ترس می کند.

آذین خاطرنشان کرد: الگوی تغذیه سالم ازدیگر مواردی می باشد که اشخاص مبتلا به سرطان با وجود بهبودی بایستی و حتما به آن هم توجه داشته باشند. سوءتغذیه به معنی مصرف غذاهای پرکالری و همچنین بدون پروتئین می تواند در بروز آن بیماری موثر است و خواهد بود.آن استاد دانشگاه، وزن متناسب را از عوامل مهم و همچنین تاثیرگذار در سلامت اشخاص دانست و همچنین گفتن داشت: با تنوع غذایی و همچنین تغذیه سالم زیر نظر پزشک، بیماران سرطانی می توانند بدون مستلزم و نیاز به مصرف داروهای مکمل، مستلزم و نیاز بدن را تامین کرده و همچنین سلامت خود را حفظ کنند.

مسوول تیم تخصصی علم پزشکی جدید جهاد دانشگاهی در مورد مسائل روانی بیماران مبتلا به سرطان گفت: بعضی از اشخاص بعد از ابتلا به بیماری، با توجه و همچنین دلسوزی افراد خانواده و همچنین اطرافیان روبرو می شوند و همچنین خوشایندی از آن امر، آن اشخاص در نقش "بیمارهمیشگی" فرو می برد که آن امرآسیب روانی جدی به آن اشخاص وارد می کند. مدیر مرکز مشاوره بیماری سرطان، اشتغال، تحرک بدنی و همچنین فعالیت اکثرا و بیشتر را شامل عواملی دانست که نگرانی از بعدی و همچنین احساس عدم امنیت را در آن اشخاص از بین برده و همچنین بازگشت به زندگی عادی را جهت آن هم ها میسر می کند.

تاثیر ورزش بر سرطان سینه در تاریخ ۱۱ April 2012 | 10:26 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تاثیر ورزش بر سرطان سینه”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک