جراحی لیپوماتیک چیست؟

جراحی لیپوماتیک
lipomati1 جراحی لیپوماتیک چیست؟
لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک,لیپوماتیک چیست؟,لیپوماتیک تهران

لیپوماتیک که بوسیله FDA تأیید شده دستگاهي قابل اعتماد است که به صورت ایمن و موثر باعث رفع اندازه بالای چربی در نواحی مختلف بدن می‌شود. در لیپوماتیک سلول‌های چربی ابتدا شکسته می‌شوند یا توسط حرکات ارتعاشی کانولا امولسیونی می‌شوند. لیپوماتیک مساله ایمنی در لیپوساکشن سنتی را ندارد به اضافه این سیسـتم ایمنی فعال آن، بافت بدن (اعصاب، عروق خونی، عضلات) را از روند لیپوساکشن حفاظت می‌کند. با ۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه به طور موثر چربی ناخواسته را بیرون می‌کشد نتایج مطلوبی از عبارت پوست صاف، برجستگی کبودی کمتر را ایجاد می‌کند.

اینروش توسط یک جراح آلمانی ابداع شده است که بوسیله یک کانولای پر فشار چربی را به آرامی می‌کشد. لیپوماتیک آخرین تکنیک لیپوساکشن است که ایمن، موثر آسان است. در اینروش با موتور بادی توسط هوای بصورت فشرده شده کار می‌کند که کانولا حرکات سه‌گانه نوسانی، چرخشی و ارتعاشی دارد. نتیجه این حرکات سه‌گانه ایجاد مسیر مارپیچ (۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه) است که به امولسیون کردن بافت چربی کمک می‌کند. امولسیون اجازه می‌دهد که حذف بافت چربی بدون آسیب دیدن بهبقیه بافت‌ها مانند عضلات، عروق خونی اعصاب انجام شود. سیستم ایمنی فعالروش لیپوماتیک باعث می‌شود که در وقت برخورد به بافت غیر چربی متوقف شود. لیپوماتیک همچنین دقت در دسترسی به مناطق مساله و یا نواحی با فیظهور خیلی را ارتقا می‌دهد. در مقایسه با لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL) یا لیپوساکشن لیزر، لیپوماتیک بدون خطر سوختگی پوست (نکروز پوست) می‌باشد.
ویژگی ها ی لیپوماتیک

سیستم ایمنی فعال که کاری به بافت‌های چربی ندارد.
جآسان کم (کاهش عمده کبودی و ورم)
زمان کوتاه عمل
دردکمتر
اصلاح ی سریع

انواع مختلف جراحی چاقی
جراحی چاقی اشاره به هر نوعراهنمای پزشکی می‌کند که برای کاهش وزن فرد توسط تغییر فیزیکی ساختار سیـستم گوارشی به خصوص روده کوچک معده استفاده می‌شود. البته اگر چه راهنماهای دقیق شاید بسته به کشور و حرفه پزشکی ویِژگزینشه مفرق باشد، شخص به طور کلی زمانی چاق در نظر گرفته می‌شود که دارای درصد بالایی از چربی بدن باشد. چاق بودن می‌تواند پیامدهای جدی سلامت ی از عبارت دیابت بیماری قلبی داشته باشد. افراد چاقی که در از دست دادن میزان قابل توجه ی از وزن خود ناخوب بوده‌اند ممکن است مطلوب برای عمل جراحی چاقی برای یاری به کم کردن وزنشان باشند.

یکی از وسیع ‌ترین انواع جراحی چاقی انجام شده بای‌پس معده (gastric bypass) یا میان‌بر زدن معده (stomach stapling) شناخته شده است. این عمل جراحی بوسیله جراح انجام می‌شود که اندازه معده را با استفاده از استاپل كم شدن می‌دهد. معده دوخته می‌شود تا جاییکه تنها ورودی کوچک نزدیک مرکز روده کوچک باقی بماند. از آنجا که میزان فضای در دسترس معده زیاد کوچکتر شده باعث می‌شود شخص با مقادیر کمتری از غذا حس رضایت نماید . البته اگر چه بای‌پس معده باعث آسان‌تر شدن كم شدن وزن می‌شود؛ ولی می‌تواند دارای اثرات جانبی حاوی تهوع، استفراغ و حتی سوءتغذیه در گاهي موارد ؛ به دلیل جذب نشدن مواد مغذی کافی از غذا شود.
جراحی رایج دیگر چاقی باندینگ معده (حلقه‌گذاری معده) است. این نوع جراحی شبیه بای‌پس معده است با این فرق که جراح اندازه معده را از طریق نوار یا باند انعطاف‌پذیر كم شدن می‌دهد. نوار در نزدیکی معده درست در زیر مری؛ بخشی از سیـستم گوارشی بین گلو معده قرار داده می‌شود. باندینگ معده دائمی نیست باند می‌تواند برای بیشتر شدن و یا كم شدن اندازه معده تنظیم شود. این عمل دارای اثرات جانبی مشابهی مانند بای‌پس معده از عبارت تهوع و استفراغ می‌باشد ولی گمان نمی‌شود که در جذب مواد مغذی بدن مشکلی ایجاد شود.
بای‌پس بیلوپانکراتیک نوعی از عمل جراحی چاقی است که مانند بای‌پس معده و باندینگ معده (حلقه‌گذاری معده) انجام نمی‌شود به این دلیل که تهاجمی‌تر و دائمی‌تر است. در این نوع جراحی اکثرا جراح بخشی از معده را جهت کاهش اندازه برمی‌دارد. بخش باقیمانده معده به بخش زیری روده کوچک به جای بالای آن متصل می‌شود به این منظور که میزان غذایی که معده می‌تواند نگه دارد كم شدن یابد. بای‌پس بیلوپانکراتیک خطر بالای کمبودهای تغذیه‌ای به كم شدن طول سیسـتم گوارشی را دارا می‌باشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جراحی لیپوماتیک چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک