دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟

دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟

belly fat in women 720x340 دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟

چرا خانم ها تنها و فقط شکم شان پهناور و بزرگ می می شود؟ آیا ژنتیک دخیل می باشد؟

Betball90 468 دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟

از لحاظ شکل شناسی دو نوع توزیع چربی وجود دارد: ژینوئید و همچنین آندروئید.ژینوئید مخصوص خانم هاست: سلول های چربی تمایل دارند که در سطح پاها، ران ها و همچنین کفل ها جمع شوند. نوع دوم یعنی آندروئید مردانه می باشد، و همچنین بنابر ویژگی های خاص خودش در ناحیۀ شکم متمرکز می می شود. البته در هر دو نوع، تمام شکل های نقل شده، ممکن می باشد. به گفتن دیگر زنان بنابر ژنتیک و همچنین وراثت شان شکل کمابیش ژنوئید دارند.دلیل چاق شدن شکم خانم ها به همین ترتیب می باشد که بعضی زنان شکم بزرگی دارند و همچنین بعضی نه.

حواستان به یائسگی باشد !

با توقف ترشح هورمونی در هنگام یائسگی، ظاهر زنان تغییر می کند و همچنین اندام شان از ژینوئید به آندروئید تغییر شکل می دهد. به گفتن دیگر، توزیع چربی ها دگرگون می می شود، و همچنین از ران ها به سمت شکم می آید. به همین علت می باشد که در صورتی که زنان یائسه کمی چاق شوند، چاق شدن اکثرا و بیشتر در شکم شان ظاهر می می شود و همچنین پاهای شان ظریف می گردد. زنان یائسه ای که از درمان های هورمونی جایگزین بهره می برند، به آن هم شکل ژینوئدی باقی می ماند. ولی باید توجه داشت بقیه بایستی و حتما حواس شان باشد زیرا شکم پهناور و بزرگ یکی از عواملی می باشد که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. حواستان باشد که دور کمرتان از ۸۸ سانتی متر اکثرا و بیشتر نشود (و همچنین جهت مردان از ۱۰۲ سانتی متر) !

telegram elmevarzesh1 دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟

یبوست امکان پهناور و بزرگ شدن شکم را افزایش می دهد !

یبوست یکی از معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی خیلی زیاد رایج بین زنان می باشد که احتمال ورم و همچنین نفخ را افزایش می دهد. بنابراین جهت صاف و همچنین تخت نگه داشتن شکم، مقابله با یبوست الزامی می باشد.

و همچنین حالا چند توصیه جهت رفع یبوست:

در تمام طول روز آب بسیاری بنوشید. ولی باید توجه داشت از نوشیدنی های گازدار و همچنین الکل پرهیز کنید. سهم تان از میوه و همچنین سبزیجات پخته ای را که سرشار از فیبر خواهند بود، (لوبیا سبز، کاهو، گوجه، آلو بخارا…) افزایش دهید، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما مصرف سبزیجات خام را محدود کنید. از خوردن غذاهای چرب (نان های وینی، غذاهای سس دار، سیب زمینی سرخ شده و همچنین…) بپرهیزید. همچنین از مصرف قندهای سریع الجذب (شیرینی جات، دسرها، نان سفید) اجتناب کنید و همچنین به جای آنها قندهای ملایم را در الویت قرار دهید، ضمناً غلات کامل، دائما ایده آل اند.

در صورتی که بی تحرک باشید، شکم می آورید !

بدون داشتن عضلات کافی در ناحیۀ شکم، آن ناحیۀ بدن صاف نمی ماند و همچنین امکان دارد که پهناور و بزرگ می شود. یک راه حل وجود دارد: مبارزه با بی تحرکی و همچنین انجام تمرینات اسپورت و ورزشی منظم در تمام طول زندگی ! بنابر سن و همچنین توانایی های جسمی تان می توانید آن ورزش ها را انجام دهید: پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، آیروبیک و همچنین… به جز آن ورزش ها، می توانید از تمرینات غیره ای که تمایل دارید، جهت تقویت عضلات شکم بهره ببرید. یک تمرین ۱۰ دقیقه ای در روز خیلی زیاد مفید خواهد بود !در پایان، بایستی و حتما بدانید که هیچ چیز غیر ممکن نیست ! تو می توانید به کمک ورزش و همچنین تغذیه ای مناسب از پهناور و بزرگ شدن شکم تان جلوگیری کنید.

دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟ در تاریخ ۵ April 2012 | 12:32 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دلیل چاق شدن شکم خانم ها چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک