سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان

سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان

با توجه به تاثیر ورزش بر روی جسم و همچنین روان انسان آن سوال برایمان مطرح خواهد شد که سن شروع ورزش و همچنین ورزش مناسب جهت هر سن کدام می باشد؟ با توجه به توانایی کودک و همچنین جوانان و نوجوانان به فراگیری سریع فنون و همچنین تکنیک های اسپورت و ورزشی آموزش داده شده، امکان بدست آوردن عملکرد اسپورت و ورزشی کودک در حد فعالیت های حرفه ای خیلی زیاد اکثرا و بیشتر و همچنین سریع تر از بالغین می باشد ولی آن موضوع دلیلی بر موفقیت کودک و همچنین جوانان و نوجوانان در فعالیت های حرفه ای کوتاه مدت و همچنین دراز مدت نمی باشد. مطالعات متعدد نشان داده می باشد پرداختن زود هنگام به فعالیت های حرفه ای باعث عدم موفقیت کودک در تداوم فعالیت اسپورت و ورزشی می باشد. آن سوال یکی از مسایل مورد اختلاف تیم علم پزشکی جدید و همچنین جامعه اسپورت و ورزشی می باشد.

Betball90 468 سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان

tennis boy elmevarzesh سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجواناناز دیدگاه سلامت  در صورتی که هدف از ورزش ارتقا سلامت عمومی جامعه باشد و همچنین از دیدگاه اسپورت و ورزشی در صورتی که حضور طولانی تر ورزشکار و همچنین عدم غیبت در میادین اسپورت و ورزشی به علل متنوع و گوناگون و مختلف شامل ترس و همچنین نگرانی، آسیب و همچنین … مورد نظر باشد پرداختن حرفه ای به ورزش در کودکان ونوجوانان تا سن ۱۴ سالگی توصیه نمی می شود. زودترین سن جهت شروع ورزش سن ۷-۶ سالگی می باشد و همچنین قبل از آن هم بایستی و حتما فعالیت های فیزیکی کودک جنبه بازی داشته باشد و همچنین القا کننده مفهوم ورزش نباشد.

پنج سالگی:

نشستن یا ایستادن و همچنین بی حرکتی بیش از مقدار و اندازه (بیش تر از ۵ تا ۱۰ دقیقه) جهت کودکان سبب کسالت و همچنین خستگی و همچنین یا حالات عصبی می می شود. فعالیت هایی که جهت کودک تنظیم می می شود بایستی و حتما به گونه ای باشد که او را به تحرک وادار سازد.دویدن، پریدن ،دوچرخه سواری،فعالیت های موزون همراه با صدای طبل ، سوت،  زدن دو چوب بر یکدیگر و همچنین یا درصورت امکان بهره بری و استفاده از نوارهای موسیقی مناسب که به هماهنگی اعصاب و همچنین عضلات و همچنین کنترل و همچنین تعادل بیش تر بدن منجر خواهد شد.

telegram elmevarzesh1 سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان

آب بازی تحت نظارت و همچنین بازی با توپ سبک می تواند بازی های مناسبی باشد. بعد از آن سن نیز فعالیت اسپورت و ورزشی نباید به یک رشته خاص محدود می شود و همچنین بایستی و حتما شامل تنوع مناسب از کلیه فعالیت های اسپورت و ورزشی مناسب جهت سن و همچنین خصوصا ورزش های پایه را شامل می شود.

کودکان زیر ۸ سال شمسی :

بایستی و حتما در بازی، کشف و همچنین یادگیری تجربه و مهارت بالا هایی که از طریق پرتاب کردن و همچنین گرفتن، ضربه زدن به توپ، بالا و همچنین پایین پریدن، دویدن و همچنین شنا کردن حاصل می می شود، کاملا آزادانه رفتار کنند و همچنین آن تجربه و مهارت بالا ها را به شادی قسمت و بخش ترین روش بیاموزند.

 8 تا ۱۰ سالگی :

فعالیت هایی زیرا و به درستی که پیاده روی، دوهای کوتاه، ژیمناستیک، شنا، تنیس و همچنین تنیس روی میز توصیه می می شود، کودکان ۸ تا ۱۰ ساله، بسته به مقدار و اندازه و میزان رشد خود می توانند در مسابقات نهاد یافته شرکت کنند. (مانند مسابقات داخلی در مدارس(

کودکان کم سال شمسی نباید به ورزش هایی بپردازند که موجب اختلال در کار رشد استخوان ها، عضلات و همچنین مفاصل آن هم ها شده یا به آن اندام ها صدمه وارد کند. بهترین روش پرداختن به ورزش های متنوعی می باشد که روی یک اندام متمرکز نشده و همچنین طولانی هم نباشند. بدن سازی با وزنه قبل از سن بلوغ توصیه نمی می شود و همچنین بعد از آن هم هم بایستی و حتما همواره تحت نظر مربی انجام گیرد. بهترین حالت در بازی و همچنین ورزش کودک زمانی می باشد که او با همسالان یا کودکان هم قد و همچنین قواره خود است و خواهد بود.آن هم ها هنوز جهت توسعه تجربه و مهارت بالا های خود به کمک مستلزم و نیاز دارند و همچنین بایستی و حتما کنار آمدن با ناامیدی و همچنین شکست را بیاموزند. فعالیت تخصصی آن هم ها بایستی و حتما تنها۴۰-۳۰% کل زمان فعالیت اسپورت و ورزشی را تشکیل دهد و همچنین بتدریج آن مقدار و اندازه و میزان افزایش می یابد.

 11 تا ۱۳ سال شمسی:

کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان می توانند از رقابت در ورزش لذت ببرند و همچنین همچنان به آموختن تجربه و مهارت بالا های جدید و تو و تازه بپردازند.بعضی از کودکان در آن تیم سنی استعداد و همچنین علاقه ویژه ای به یک ورزش به خصوص نشان می دهند و همچنین می توانند با داشتن مربی در آن باره خیلی زیاد پیشرف نمایند.

آن سنین، بهترین زمان جهت پرداختن به ورزش های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین انتخاب ورزش مورد علاقه از میان آن هم هاست. یک تجربه و مهارت بالا خیلی زیاد مهم در آن سنین، آموختن رفتار صحیح در زمان بازی، بردن و همچنین باختن می باشد. پرداختن به ورزش در آن سنین می تواند شامل سفرهایی با تیم اسپورت و ورزشی و همچنین فرصت هایی جهت رهبری تیم هم باشد. نقطه مهم در اینجاست که نباید نوجوان را بیش از حدود آمادگی و همچنین توانایی جسمی روحی او به انجام کاری "وادار" کرد. نوجوانانی که به هر دلیل علاقه ای به شرکت در ورزش های رقابتی تیمی ندارند می توانند با راهنمایی مربیان و همچنین والدین خود به ورزش هایی زیرا و به درستی که اسکیت، سوارکاری، دوچرخه سواری و همچنین مانند آن ها بپردازند.

 سنین ۱۵-۱۴ سالگی :

۵۰%  فعالیت ورزش جهت فعالیت تخصصی در نظر گرفته می می شود و همچنین در نهایت نیز در سنین جوانی و همچنین ورزش بزرگسالان بایستی و حتما همواره ۲۰% فعالیت های اسپورت و ورزشی غیر اختصاصی و همچنین فعالیت های عمومی و همچنین پایه اسپورت و ورزشی باشد. از دیگر موارد و نکات مهم در باره ورزش کودکان و همچنین نوجونان شرکت کودک در ورزش های تیمی و همچنین در تیم متناسب با کودک از لحاظ سن، جنس و همچنین جثه بدنی به صورت توام می باشد.

همچنین مشخص کردن نقش اسپورت و ورزشی توسط مربی متناسب با توانایی های کودک و همچنین به بازی گرفتن او همچنین توسط سایر هم تیمی ها نقش مهمی در تداوم انگیزه کودک به شرکت  در فعالیت های اسپورت و ورزشی دارد. از لحاظ نوع ورزش های توصیه شده جهت سنین متنوع و گوناگون و مختلف, ورزش ها را می قدرت به سه دسته بدون برخورد, ورزش های با برخورد کم و همچنین ورزش های خیلی زیاد پر برخورد تقسیم بندی نمود. تقسیم بندی دیگر بر حسب مقدار و اندازه و میزان فشار وارد بر بدن در حین ورزش می باشد.

بطور کلی جهت در سنین ۱۴-۱۱ سالگی ورزش های کم برخورد مانند والیبال، بدمینتون، بسکتبال، فوتبال و همچنین دوچرخه سواری توصیه می می شود و همچنین نهایتا" ورزش های خیلی زیاد پر برخورد و همچنین یا ورزش هایی که فشار وارده بر بدن بیش از حد متعارف می باشد مانند وزنه برداری، کشتی، فوتبال آمریکایی، هاکی و همچنین بوکس بعد از سنین بلوغ و همچنین ۱۵ سالگی توصیه می می شود .

سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان در تاریخ ۶ April 2012 | 8:54 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سن شروع ورزش در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک