ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده

ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده

woman exercise 1 720x340 ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده

واژه ورزش هنگام و زمانی که به گوش می رسد، چهره مردانه ای در ذهن به تصویر می کشیم، به ویژه در صورتی که از آن هم نوع ورزش هایی باشد که مثل جنگ، دو تیم مقابل هم می ایستند تا در نهایت، یکی پیروزمندانه از میدان بیرون بیاید و همچنین به دنبال آن هم، عده ای هورا بکشند و همچنین عده ای دیگر سنگ پرتاب کنند! در حالی که ورزش چهره مخصوص زنان و دختران جوان نیز دارد و همچنین دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین بانوان نیز می توانند اهل ورزش باشند. امروزه، نه تنها ضرورت و همچنین اهمیت ورزش بر کسی پوشیده نیست، به نظر می رسد که فعالیت های جسمانی و همچنین ورزش، جهت بانوان در مقایسه با آقایان، ضرورت بیشتری دارد.در آن مطلب به چند مورد ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده اشاره می کنیم.

Betball90 468 ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده

۱-دخترک های جوان و ازدواج نکرده به دلیل نقش مادری، در جامعه سهمی پهناور و بزرگ دارند و همچنین ورزش، آن هم ها را جهت انجام وظایف مقدس مادری، آماده تر می سازد و همچنین سبب می می شود، نسلی سالم، پویا و همچنین نیرومند به وجود آورند. 

۲-دخترک های جوان و ازدواج نکرده امروز، در بعدی وظایف و همچنین مسئولیت های سنگین، زیرا و به درستی که منزل و خانه داری، بچه داری و همچنین تربیت کودک و همچنین دوران سخت بارداری و همچنین زایمان را بر دوش دارند که هر یک از آن وظایف، عضلات قوی و همچنین بنیه سالم و همچنین نیرومند را می طلبد . زنان رنجور، افسرده و همچنین ناتوان هرگز نمی توانند آن وظایف مهم و همچنین خطیر را انجام دهند.

۳-حرکت و همچنین فعالیت، غریزه طبیعی در انسان می باشد . نداشتن تحرک کافی و همچنین فعالیت های مناسب بدنی، دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف بدن را با مشکل روبه رو می کند. آن اشکال با احساس ضعف و همچنین تغییر پیدا کردن آن هم به انواع بیماری ها، نمایان می می شود . جهت مثال، بالا رفتن سریع ضربان قلب با انجام کوچک ترین حرکت، به خستگی زودرس منجر می گردد و همچنین آن نشانه های ضعف در دستگاه گردش خون، به ویژه در زنان که قلب کوچک تر، تعداد سلول قرمز کمتر و همچنین هموگلوبین کمتری در مقایسه با مردان دارند، با ورزش نکردن وکم تحرکی، به آسانی دیده می شوند.

telegram elmevarzesh1 ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده

۴-دخترک های جوان و ازدواج نکرده از نظر بدنی، دوره های مختلفی در زندگی بایستی و حتما پشت سر بگذارند که آن دوره ها تغییرهای بسیاری در جسم و همچنین روان آنها ساخته یا ایجاد می کند. از آن رو، داشتن برنامه جذاب و جالب و خوب ویژه فعالیت های جسمانی و همچنین تمرین های اسپورت و ورزشی در آن دوره ها، ضروری می باشد .

۵-فعالیت بدنی و همچنین ورزش، موجب افزایش تراکم استخوان می می شود. زنان در سنین بعد از میان سالی، به دلیل کاهش هورمونی، با کاهش تراکم استخوان و همچنین افزایش احتمال دچار شدن به پوکی استخوان، روبه رو می شوند. بنابراین، جهت جلوگیری از بروز آن عارضه، دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین زنان به تغذیه و همچنین ورزش مناسب مستلزم و نیاز دارند.

۶-پژوهش های علمی نشان می دهد زنان ورزشکار در مقایسه با زنان دیگر، هنگام بارداری و همچنین زایمان، معظلات و مسائل و مشکلات کمتری خواهند داشت. تأثیر ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین بانوان در خانواده دخترک های جوان و ازدواج نکرده امروز، همسران و همچنین مادران بعدی جامعه خواهند بود، آن هم ها که هسته مرکزی خانواده های فردا را تشکیل خواهند داد. بدیهی می باشد، سلامت زن، بر تصویر کلی سلامت خانواده تأثیر مستقیم می گذارد. تأمین بهداشت جسم و همچنین روان جهت زنان که در زندگی دوره های مختلفی زیرا و به درستی که بارداری، زایمان و همچنین از همه مهم تر پرورش و همچنین تربیت فرزندان را پشت سر می گذارند، از اهمیتی والا برخوردار می باشد.

شخصیت کودک با نگرش های مادر در دوران بارداری شروع به شکل گیری می کند و همچنین از آن هم پس، در آغوش مادر و همچنین در کنار او از نظر جسمانی، روانی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین معنوی رشد و همچنین تکامل می یابد. بی شک، مادر سالم و همچنین با نشاط بهتر می تواند از انجام آن مسئولیت برآید و همچنین خود نیز الگوی عملی و همچنین طبیعی سالم تری جهت فرزند خویش خواهد بود. همچنین زنان با ورزش کردن می توانند، ویژگی های رفتاری، اخلاقی و همچنین شخصیتی مطلوب جهت یک زندگی سالم و همچنین شاداب به دست آورند.

منبع: گلبرگ

ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده در تاریخ ۳۰ March 2012 | 3:37 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ضرورت ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک