نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان

نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان

یکی از نهادهای مهمی که در جوامع امروزی ، ارتباط نزدیکی با تربیت بدنی و همچنین ورزش دارد و همچنین از کارکرد آن هم به روش گسترده و همچنین مستمر بهره برداری می می شود ، نهادهای تعلیم و همچنین تربیت ، کارکرد تربیت بدنی را در آن مقوله تقویت و همچنین توسعه می دهند. کارکرد تعلیم و همچنین تربیتی تربیت بدنی و همچنین ورزش در طول تاریخ زندگانی بشر متمدن همواره با او همراه بوده و همچنین در تمامی تمدن های قبل از آن هم بهره برداری فراوانی نموده اند. البته در بعضی جوامع به عنوان رکن مهمی جهت حفظ جامعه و همچنین به ویژه حکومت ، در مقابل اقوام بیگانه از تربیت بدنی و همچنین ورزش به منظور آمادگی جسمانی و همچنین روحی شهروندان و مردم شهر و همچنین سربازان جهت مقابله با دشمن بهره بری و استفاده می کردند.

Betball90 468 نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان

Youth sports نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان

جهت مثال ، به دلیل شرایط زمانی و همچنین موقعیت فرهنگی و اجتماعی ایران باستان ، قدرتمندی نظامی و همچنین رزمی و همچنین روحیه سلحشوری و همچنین دلاوری ، ایجاب می کرد بعد سلحشوری و همچنین نظامی تربیت بدنی و همچنین ورزش ، اهمیت ویژه ای پیدا کند. ولی مهمترین چهره آن هم با وجود اهمیت فراوان بعد نظامی و همچنین رزمی در جامعه باستان ایران ، توسعه ارزش های تربیتی و همچنین پرورش اشخاص سالم به لحاظ جسمی و همچنین روحی بوده و همچنین در درجه اهمیت بیشتری قرار داشته می باشد.

آیین جوانمردی و همچنین فتوت ، کمک به همنوع و همچنین شهروندان و مردم شهر محتاج و همچنین دفاع از محرومین و همچنین فقرا در مقابل زورمندان جزئی از ورزش و همچنین تربیت بدنی آن هم زمان به شمار می آمد و همچنین پهلوان اسپورت و ورزشی می بایست شامل اقتدار و قدرت روحی برتر و همچنین اخلاق پسندیده جوانمردی به همراه قوای بدنی و همچنین جسمی باشد و همچنین تنها به آن گونه اشخاص ، عنوان پهلوان اطلاق می گشت و همچنین هرگز به فردی که صرفاً شامل اقتدار و قدرت بدنی و همچنین جسمی برتر بود ، پهلوان گفته نمی شد. البته بعد نظامی و همچنین رزمی و همچنین بعد تفریحی و همچنین نشاط و همچنین سایر جنبه های ورزش در آن جوامع نادیده گرفته نمی شد. ولی اصلی ترین چهره تربیت بدنی با توجه به نوع جامعه که شکل فرهنگی و همچنین مذهبی داشته ، شکل فرهنگی و همچنین تعلیم و همچنین تربیتی آن هم بوده می باشد.

telegram elmevarzesh1 نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان

هرودوت در مورد ورزش در ایران باستان نوشته می باشد :

" آشکار می باشد که هدف ایرانی ها از آنچه تربیت بدنی نامیده ایم ، همانا تربیتی بوده که روحیات و همچنین جسم خردسالان را رفته رفته ، توأماً دهد. تربیت جسم را بدون تربیت غرایز و همچنین احساسات را بدون تربیت جسم ناتمام می شمرده اند". و همچنین نیز نوشته می باشد : همچنین و علاوه بر آداب و همچنین سنن ، ورزش جنبه تربیتی نیز در ایران قبل داشته می باشد. چنانچه شهروندان و مردم شهر ، فرزندان هفت ، هشت ساله خود را به دستگاه های تربیتی واگذار می کردند و همچنین بعد از آنکه با خواندن ، نوشتن ، سخن گفتن ، تیر اندازی ، کشتی یا ورزش های دیگر آشنا می شدند ، یک امتحان تجربی سخت را می گذراندند که جهت محک زدن قوه انسانی ، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن ، جسم ، سرعت ، اقتدار و قدرت و همچنین صحت انجام می گرفت و همچنین هر کس که آن موانع و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات را می گذراند می توانسته بود به عنوان یک مرد به جامعه باز گردد که در واقع هدف از آن نوع تعلیم و همچنین تربیت ، آماده کردن شهروندان و مردم شهر جهت یک زندگی کامل بود.

بعد از ظهور اسلام در ایران نیز زیرا و به درستی که در روش تربیتی ، معیار اخلاق و همچنین رفتار و همچنین اندیشه های نیک و همچنین فضلیتهای انسانی به شکل بارزی در میان می باشد ، تأثیر آن هم بر نفس اکثرا و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در آن زمان می باشد که عرفان و همچنین اخلاق و همچنین فرهنگ و همچنین ریشه های آمیخته به ایمان، محیط اسپورت و ورزشی را جلوه جدید و تو و تازه ای می بخشد. پوریای ولی ، عارف ، شاعر و همچنین شیدای مکتب علی (ع) ظهور می کند و همچنین سالیان سال شمسی سمبل قهرمانی، دلاوری و همچنین مردانگی می گردد.

ورزش ، بازدارنده انحراف

به روش کلی ورزش در تمام دوران زندگی انسان ها حایز اهمیت می باشد ولی زیرا و به درستی که مبنای تربیت جسمی و همچنین روحی در سنین جوانی گذاشته می می شود ، بایستی و حتما اهمیت بیشتری در آن دوران جهت ورزش قابل بود. ورزش همچنین و علاوه بر آنکه موجب می می شود ، جوانان تفریحی و سرگرم شدن مناسبی جهت گذران زمان بیکاری و اوقات تفریح خود داشته باشند که بازدارنده انحرافات اخلاقی جوانان می باشد ، در تأمین سلامت جسمی و همچنین روحی آنان تأثیر بسیاری دارد. بسیاری از آثار نامطلوب محیط فرهنگی و اجتماعی ، اقتصادی ، وضع خانوادگی ، وراثت و همچنین نظایر آن هم با بهره بری و استفاده از ورزش می تواند کاهش بیابد یا حتی به روش کلی از میان برود.

نقش ورزش در ارضای نیازهای جوانان

تربیت بدنی و همچنین ورزش ، در صورتی که به روش اصولی و همچنین بر اساس یک برنامه جذاب و جالب و خوب منظم و همچنین صحیح بهره بری و استفاده می شود ، در تحقق بسیاری از نیازهای مهم دوران جوانی ، شناخت زندگی سالم فرهنگی و اجتماعی و همچنین اصلاح یا جلوگیری از بسیاری از رفتاریهای انحرافی نقش مؤثری می تواند داشته باشد. ورزش در ارضاء نیازهایی نظیر :

۱-مستلزم و نیاز به بدن سالم و همچنین نیرومند.

۲-مستلزم و نیاز به تحرک و همچنین تخلیه انرژی به نحو مفید.

۳-مستلزم و نیاز به تعادل هیجانی و همچنین عاطفی.

۴-مستلزم و نیاز به حل معظلات و مسائل و مشکلات فردی یا شخصی و همچنین خانوادگی.

۵-مستلزم و نیاز به آموختن اصول و همچنین قواعد زندگی فرهنگی و اجتماعی و همچنین جذب ارزشهای فرهنگی.

۶-مستلزم و نیاز به درک ارزش وجود خویشتن.

۷-مستلزم و نیاز به جلب احترام و همچنین پذیرش و همچنین توفیق.

۸-مستلزم و نیاز به دیدن کردن و نمایش استعدادهای وجودی و همچنین ظاهری.

تاثیرات و همچنین اثرات مطلوبی دارد و همچنین آن امکان را جهت جوانان به وجود می آورد که جهت حل معضلات و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات زندگی فرهنگی و اجتماعی و همچنین فردی یا رهایی از تنشها و همچنین فشارهای ناشی از نیازهای جسمی و همچنین روانی خویش به راهها و همچنین وسایل انحرافی متوسل نشوند. بسیاری از خصوصیات دوران جوانی نیز از قبیل عدم ثبات ، بی حوصلگی ، تخیلات ، هیجانات جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین بسیاری روحیات دیگر نیز به وسیله ورزش قابل اصلاح و همچنین تعدیل می باشد.

نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان در تاریخ ۱۱ April 2012 | 10:51 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک