ورزش در دوران بلوغ

ورزش در دوران بلوغ

ورزش جهت تندرستی و همچنین شادابی جسمی و همچنین روانی اشخاص بخصوص جوانان و نوجوانان خیلی زیاد مؤثر و همچنین ضروری می باشد. شاید بتوان گفت که ورزش یک راه خیلی زیاد مناسب جهت مبارزه با سستی و همچنین تنبلی می باشد. از طرفی دوران بلوغ مرحله جهش رشد می باشد. به آن جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان نوجوانی که ورزش و همچنین فعالیت بدنی قسمت و بخش مهمی از برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین فعالیت های هر روز خدا یاهفتگی آن هم ها را تشکیل می دهد از لحاظ بدنی، تناسب اندام و همچنین آمادگی جسمی در سطح بالاتری قرار دارند. بسیاری از مسائل روانی جوانان و نوجوانان در آن سنین از قبیل رفتارهای تند و همچنین پرخاشگرانه، کم رویی، گوشه گیری و همچنین اعتماد به نفس پایین را می قدرت به وسیله شرکت در ورزش های تیمی و همچنین فردی کاهش داد.

Betball90 468 ورزش در دوران بلوغ

Exercise during ورزش در دوران بلوغ

ورزش مناسب سبب می می شود که نوجوان در برابر معظلات و مسائل و مشکلات زندگی صبر و همچنین تحمل بیشتری داشته باشد. در صورتی که جوانان و نوجوانان به روش منظم شروع به تمرینات بدنی کنند و همچنین در واقع به ورزش کردن عادت کنند، در میانسالی گرفتار بسیاری از بیماریها شامل دردهای ناشی از ضعف عضلانی و همچنین پوکی استخوان نخواهند شده است.شرکت در ورزش های فردی و همچنین تیمی در دوران بلوغ بر تندرستی جسمی و همچنین روانی و همچنین حل معظلات و مسائل و مشکلات رفتاری فرد، مانند کم رویی، گوشه گیری، اعتماد به نفس پایین و همچنین پرخاشگری، تاثیر بسزایی دارد.

ورزش در دوران عات ماهانه

telegram elmevarzesh1 ورزش در دوران بلوغ

در دوران عادت ماهانه نیز انجام ورزش بخصوص ورزش های سبک جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین بانوان نه تنها مانعی ندارد، بلکه توصیه می می شود. حتی انجام بعضی ورزش های سبک در دوران قبل از عادت ماهانه می تواند تا حدودی معظلات و مسائل و مشکلات جسمی و همچنین روانی آن هم دوره را کاهش دهد. بنابراین ورزش و همچنین تمرینات بدنی در دوران عادت ماهانه نه تنها ضرری ندارد بلکه سبب نشاط و همچنین سلامتی جسمی و همچنین روانی آنان می می شود. بنابراین در آن دوران استراحت مطلق و همچنین ماندن در رختخواب ضرورتی ندارد و همچنین هر فرد می تواند کارهای روزمره خود را مانند رفتن به مدرسه، ورزش های سبک و همچنین حتی بعضی ورزش های سنگین را انجام دهد. ولی چیزی که بایستی و حتما به خاطر داشت آن می باشد که در دوران عادت ماهانه نباید به استخر رفت.

aftab.ir

ورزش در دوران بلوغ در تاریخ ۲ April 2012 | 11:23 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورزش در دوران بلوغ”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک