ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

دوره ی نوجوانی مقطعی از زندگی ما بین کودکی و همچنین بلوغ می باشد که اغلب آن هم را حد فاصل ۱۸-۱۲ سالگی تعریف می کنند.آن دوران با تغییرات سریع جسمی، روحی و همچنین روانی همراه می باشد. بسیاری از دخترک های جوان و ازدواج نکرده در آن مقطع احساس استقلال بیشتری می کنند، ارتباطات قویتری در خارج از منزل با همسالان برقرار می کنند و همچنین به نگرش ها ی کلی در مورد زندگی و همچنین بعدی دست می یابند. آن تغییرات گرچه در ظاهر و همچنین از لحاظ فیزیکی شباهت دارند ولی زمان شروع آن هم ها و همچنین شدت تغییرات به خصوص تغییرات روحی و همچنین روانی جهت هر کس متغایر و متفاوت می باشد.

Betball90 468 ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

girl exercise ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوانبلوغ و همچنین تغییرات جسمی

بلوغ یک فاز از دوران نوجوانی می باشد که در آن هم دخترک های جوان و ازدواج نکرده از لحاظ جنسی و زناشویی و جنسی بالغ می شوند و همچنین آن امر ناشی از آزاد شدن هورمون های جنسی و زناشویی و جنسی در خون می باشد. تغییرات بدنی حین بلوغ عبارتند از:

  • رشد موهای ناحیه ی زهار، زیر بغل و همچنین بدن
  • افزایش ترشحات بدن
  • رشد و همچنین تکامل سینه ها
  • افزایش سریع در قد
  • افزایش توده ی چربی بدن
  • چرب شدن پوست و همچنین بروز آکنه و همچنین جوش در بعضی از دخترک های جوان و ازدواج نکرده
  • شروع سیکل های ماهیانه

تغییرات روحی- روانی در نوجوانی

telegram elmevarzesh1 ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

علت آن تغییرات روحی- روانی افزایش سریع هورمون های جنسی و زناشویی و جنسی در دوران بلوغ می باشد. آن تغییرات روحی به خصوص ناشی از تغییرات فیزیکی در شکل و همچنین تناسب اندام و همچنین متغایر و متفاوت شدن با همسالانی می باشد که تغیییرات در آن هم ها دیرتر اتفاق می افتد.مستلزم و نیاز به انرژی اکثرا و بیشتر در دوران بلوغ و همچنین نوسان ها و همچنین تغییرات بدن طی سیکل ماهیانه سبب می گردد که انرژی و همچنین خلق دخترک های جوان و ازدواج نکرده جوون در طی ماه نوسان داشته باشد و همچنین از خستگی و همچنین تحریک پذیری مفرط تا انرژی مفرط و همچنین شادابی زیاد متغیر باشد. از سوی دیگر با ساخته یا ایجاد تغییرات در ظاهر و همچنین روحیات دخترک های جوان و ازدواج نکرده بسته به فرهنگ اجتماع مسئولیت ها و همچنین انتظارات جدیدی از دخترک های جوان و ازدواج نکرده شکل می گیرد که آن امر سبب ساخته یا ایجاد استرس و همچنین پریشانی در آن هم ها می گردد.

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد دخترک های جوان و ازدواج نکرده از تغییرات ماهیانه روحیه و همچنین شادابی خود آگاه باشند و همچنین بدانند که آن تغییرات دوره ای خواهند بود و همچنین همیشگی نخواهند بود.تحقیقات نشان  می دهند که فعالیت بدنی و همچنین اسپورت و ورزشی منظم و همچنین با شدت متوسط در کاهش اضطراب و همچنین افسردگی در خلال سیکل های دوره ای ماهیانه موثرند. ورزش های آرامش قسمت و بخش مثل یوگا هم مفید خواهند بود. چنانچه کاهش انرژی و همچنین افسردگی در تو شدید یا طول کشیده می باشد حتما" به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنید.

اهمیت ورزش جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

ورزش منظم سبب کمک به سازگاری با تغییرات بدن حین بلوغ می گردد مثلا" کنترل نوسانات خلقی و همچنین روحی را جهت فرد آسانتر می کند و همچنین از سویی آن نوسانات را کاهش می دهد و همچنین روحیه ی کلی فرد را بالا نگه می دارد. ورزش سبب کمک به حفظ و همچنین کنترل وزن ایده آل می گردد که اغلب جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده اهمیت دارد. ورزش عضلات بدن را متناسب تر و همچنین تراکم استخوانی را افزایش می دهد و همچنین به رشد قدی بهتر و همچنین جلوگیری از پوکی استخوان در دوران میانسالی و همچنین پیری کمک می کند. ورزش تناسب قلبی- ریوی و همچنین تناسب اندام را بهتر می کند و همچنین فرد اندام زیباتری خواهد داشت. ورزش زمانی جهت احساس شادابی و همچنین برقراری ارتباط دوستانه با سایر ورزشکاران می  باشد.

توصیه های اسپورت و ورزشی جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان هر روز خدا حداقل ۶۰ دقیقه ورزش کنند.ورزش بایستی و حتما بر اساس یک نظم و همچنین با شدت متوسط و همچنین نه خیلی شدید انجام می شود.ورزش های با شدت متوسط مثل: دوچرخه سواری، رقص، پیاده روی سریع می باشد.ورزش هایی با شدت متوسط تا زیاد مثل: دویدن، فوتبال، شنا می باشند.مقدار و اندازه و میزان فعالیت هایی مثل تماشای تلویزیون یا کرا با کامپیوتر را به کمتر از ۲ ساعت در روز برسانید.ورزش های هوازی که سبب افزایش سرعت تنفس و همچنین ضربان قلب می می شود در اولویت می باشند.

ورزش بیش از حد در جوانان و نوجوانان

بعضی دخترک های جوان و ازدواج نکرده سنین نوجوانی به انجام ورزش های طولانی مدت و همچنین شدید می پردازند. آن ورزش ها که می توانند رقابتی یا غیر رقابتی باشندعمدتا" شامل شنا، ژیمناستیک و همچنین تنیس می باشد. آن نوع ورزش کردن سبب بروز بعضی چالش ها جهت رشد و همچنین تکامل آن دسته از اشخاص خواهد شد.
دخترانی که به ورزش های طولانی مدت و همچنین شدید می پردازند و همچنین تغذیه ی مناسب و همچنین گرفتن انرِژی کافی ندارند دچار کاهش رشد و همچنین تاخیر بلوغ خوهند شد، تاخیر بلوغ شامل تاخیر در شروع سیکل های ماهیانه یا پیشرفت کند بلوغ می باشد.دخترک های جوان و ازدواج نکرده ورزشکاری که بیش از ۱۶ سال شمسی دارند و همچنین سیکل های ماهیانه ی آن هم ها شروع نشده می باشد یا آنکه قبلا" عادت ماهیانه می شده اند و همچنین بیش از ۳ ماه می باشد که قاعدگی آن هم ها متوقف شده می باشد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنند.

تغذیه در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان

زمانی که ورزش می کنیم احتیاجات غذایی ومیزان کالری مورد مستلزم و نیاز فرد افزایش می یابد و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد فرد رژیم غذایی مناسبی  متشکل از هر ۵ نوع ماده ی غذایی اصلی را مصرف کنند. دخترانی که گیاهخوارندو ورزش می کنند مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد رژیم غذایی مناسبی داشته باشند. در آن اشخاص بهره بری و استفاده از گیاهان شامل آهن و همچنین پروتئین بالا مثل غلات کامل، نان، اسفناج، بادام زمینی، زردآلو و همچنین لوبیا و همچنین باقلا و همچنین سوبا مناسب می باشد.دخترک های جوان و ازدواج نکرده ورزشکار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد به مقدار و اندازه و میزان کلسیم و همچنین آهن رژیم غذایی توجه بسیاری داشته باشند و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد مقدار بسیاری آب قبل، حین و همچنین بعد از ورزش بنوشند.

دکتر مریم میرزا نجفی

ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان در تاریخ ۵ April 2012 | 12:08 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورزش و همچنین بلوغ در دخترک های جوان و ازدواج نکرده نوجوان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک