چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟

چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟

پروتئین یک ماده سازنده می باشد و همچنین بر خلاف کربوهیدرات ها که اکثرا و بیشتر به عنوان منبع سوختی حاضر و همچنین آماده جهت بدن عمل می کنند، پروتئین ها اکثرا و بیشتر به عنوان یک ماده ساختمانی عمل می کنند. بعد از آب، پروتئین بیشترین ماده سازنده بدنتان را تشکیل می دهد. آن ماده در هر عضو زنده بدن تو وجود دارد و همچنین وجود آن هم جهت رشد و همچنین نمو تمام بافت های بدن نیز مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. قسمت اعظم بافت های زیرا و به درستی که خودن، عضلات، قلب، مغز، پوست، مو و همچنین ناخن ها از پروتیئن ساخته شده می باشد.

Betball90 468 چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟

protein 1 elmevarzesh چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟همچنین پروتیئن جهت تولید هورمون ها مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. هورمون ها در مورد اعمال متنوع و گوناگون و مختلف بدن شامل رشد‏، سوخت و همچنین ساز و همچنین رشد جنسی و زناشویی و جنسی نقش تنظیم کننده دارند. پروتئین تعادل اسید و همچنین باز خون را تنظیم می کند و همچنین تعادل آب بدن را در حد مناسبی نگاه می دارد. وجود آن ماده جهت ساخت آنزیم ها که جهت اعمال حیاتی خود به آن هم ها مستلزم و نیاز داریم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. پروتئین در فرایند ساخت پادتن ها که اجزای اساسی دستگاه ایمنی شماست کمک بسزایی می کند. آن ماده در هر فرایندی از تولید شیر مادر گرفته تا لخته شدن خون مورد مستلزم و نیاز می باشد.

  منابع غذایی پروتئین ها

  • گوشت قرمز
  • فرآورده های امعاء و همچنین احشاء، ماکیان و همچنین گوشت شکار
  • ماهی ها
  • تخم مرغ
  • فرآورده های لبنی

توضیح کامل در خصوص منابع غذایی پروتئین را در اینجا مطالعه کنید.کلیک کنید

telegram elmevarzesh1 چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟

کمبود پروتئین و همچنین عوارض آن هم

کمبود پروتئین می تواند منجر به ناهنجاری های رشد بدنی و همچنین نمو بافتی ناقص می شود مانند مو، ناخن و همچنین پوست و همچنین همچنین عضلات تو قوام خود را از  دست می دهد. کمبود پروتئین در کودکان باعث کاهش رشد بدن می می شود، در حالی که در بالغین به شکل خستگی و همچنین کمبود انرژی، افسردگی، ضعف، استعداد ابتلا به عفونت به خاطر نقص دستگاه ایمنی، کاهش سرعت التیام زخم ها و همچنین کاهش سرعت بهبودی بعد از ابتلا به بیماری ها می باشد.

پس نتیجه آن می شود که خوردن بیش از حد پروتئین ها مشابه افراط در مصرف چربی ها یا کربوهیدارت ها می باشد: کبد تو اضافه پروتئین را به  چربی تغییر پیدا کردن می کند و همچنین آن هم را در بافت های بدن ذخیره می کند. بهر حال از نظر ارزش کالری، پروتئین ها ارزشی برابر با نصف چربی ها را دارند. یک گرم پروتئین شامل حدوداً ۵/۶۵  کالری می باشد که برابر با انرژی کربوهیدارت ها به نسبت ۴ به ۱ می باشد.

تهیه و همچنین تدوین: elmevarzesh.com

منبع: تغذیه اسپورت و ورزشی، فردریک هاتفیلد ؛ ترجمه روین شاهوردیان

چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟ در تاریخ ۲ October 2013 | 3:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چرا بدن ما به پروتئین مستلزم و نیاز دارد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک