کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمند

کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمند

خانم های سالمندی که از نشانه ها و علائم سرما خوردگی عذاب می کشید، بهتر می باشد قدم زدن را شروع کنید. در طول سال شمسی ها دیده شده می باشد؛ خانم های پیری که به صورت مرتب ورزش های سبکی مثل پیاده روی انجام داده اند، کمتر دچار سرما خوردگی شده اند.انجام ورزش سبک تا متوسط مثل پیاده روی به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه، ۵ روز در هفته، می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و همچنین از سرماخوردگی جلوگیری کند. به طوری که مقدار و اندازه و میزان سرما خوردگی سالمندانی که آن مقدار و اندازه و میزان در هفته ورزش می کنند ۳ برابر کمتر از افرادی می باشد که هیچ گونه اسپورت و ورزشی انجام نمی دهند. حتی دیده شده می باشد، تاثیرات و همچنین اثرات ورزش در سالمندان از مصرف مولتی ویتامین ها در جلوگیری از سرماخوردگی اکثرا و بیشتر می باشد.
grandma with exercise کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمندانجام حرکات اسپورت و ورزشی سبک تا متوسط به دو دلیل باعث کاهش سرما خوردگی می می شود؛ یکی آنکه سلول های ایمنی بدن را افزایش می دهد و همچنین دیگر آنکه باعث افزایش ترشح مواد ایمنی از غدد بزاقی می می شود که از وارد شدن عوامل عفونی به دستگاه تنفس فوقانی جلوگیری می کند.بهترین فعالیت اسپورت و ورزشی جهت رسیدن به آن منظور، پیاده روی به صورت تند می باشد. آن ورزش حتی اکثرا و بیشتر از ورزش های کششی در پیشگیری از سرماخوردگی موثر می باشد.

Betball90 468 کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمند

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد یادآوری کنیم که ورزش های سنگین و همچنین خسته کننده نه تنها باعث کاهش عفونت های تنفسی و همچنین سرما خوردگی نمی می شود بلکه افزایش ابتلا به آن بیماری ها را در پی دارد، زیرا در اثر ورزش های سنگین، سیستم ایمنی دچار ضعف می می شود.پس یادتان نرود که ورزش بایستی و حتما سبک تا متوسط باشد و همچنین به صورت مرتب حداقل ۵ روز در هفته و همچنین هر بار به مدت ۳۰ دقیقه انجام می شود. انجام آن مقدار و اندازه و میزان ورزش همچنین و علاوه بر جلوگیری از سرما خوردگی، به سلامت سیستم قلبی و همچنین عروقی و همچنین حفظ تناسب اندام هم کمک می کند.

دکتر سحر میرپور

telegram elmevarzesh1 کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمند

کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمند در تاریخ ۵ April 2012 | 12:53 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کاهش سرما خوردگی با ورزش در خانم های سالمند”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک