اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی

اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی

در صورتی که یک بدن ساز و همچنین یا ورزشکار حرفه ای هستید، به روش حتم یکی از دغدغه های اصلی تو بایستی و حتما بالا بردن کارآیی و همچنین انرژی بدن تان باشد. شاید سپری کردن مدت زمانی طولانی در باشگاه اسپورت و ورزشی بتواند تو را به هدفتان نزدیک کند. ولی باید توجه داشت امروزه جهت پس نتیجه آن می شود که گرفتن راه های میان بر خیلی زیاد زیاد غیره ای هم وجود دارند. به ویژه جهت جوانان و نوجوانان و همچنین جوانانی که زندگی کاری و همچنین درسی پر مشغله ای را دنبال می کنند بعضی از اشخاص تصور می کنند که تنها با بهره بری و استفاده از بعضی از داروهایی که با نام مکمل های اسپورت و ورزشی معروف شده اند می توانند بدون هیچ گونه تلاش و همچنین زحمتی به پس نتیجه آن می شود که مطلوب دست پیدا کنند، ولی باید توجه داشت آیا به راستی مکمل ها می توانند چنین کاری را انجام دهند؟ و همچنین آیا بهره بری و استفاده از آن هم ها ضرری را به همراه ندارد؟

468 60 اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی

مکمل اسپورت و ورزشی چیست؟

مکمل های اسپورت و ورزشی محصولاتی خواهند بود که جهت بالا بردن کارایی ورزشکاران بهره بری و استفاده می شوند. آن موارد در انواع و همچنین اقسام مختلفی وارد بازار می شوند: ویتامین ها، مواد ترکیبی و همچنین ساختگی، هورمون ها، اغلب آن هم ها هم یک دستور بهره بری و استفاده بلند و همچنین بالا دارند و همچنین از هر کجا می توانید آن هم ها را تهیه نمایید.
بسیاری از اشخاص براین باورند که مکمل ها می توانند بر آن هم ها کمک کنند تا توده های ماهیچه ای حجیم تر، نیرو و همچنین استحکام بیشتری پیدا کنند، عده غیره ای هم خواهند بود که از مکمل های اسپورت و ورزشی صرفاً جهت کاهش وزن بدن شان سود می جویند، بایستی و حتما بدانید که در صورتی که تا به حال فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن بهره بری و استفاده از مکمل های اسپورت و ورزشی به ذهن تان رسیده می باشد، در آن میان تنها نیستید؛ بسیاری از جوانان زمانی که نزد پزشک اسپورت و ورزشی رفت و آمد و مراجعه می کنند، تمایل دارند تا در مورد مکمل ها و همچنین نحوه کارایی آن هم ها اطلاعات بیشتری داشته باشند.

supplements اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی

telegram elmevarzesh1 اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی

سوال اکثرا و بیشتر جوانان آن می باشد که طرز بهره بری و استفاده از مکمل ها به چه صورت بوده و همچنین آیا بهره بری و استفاده از آن هم ها شامل ضریب اطمینان بالایی هست یا خیر.

تقریباً تمام محصولاتی که در قفسه های سوپر مارکت دیدن می کنید و همچنین داروهایی که در داروخانه به چشمتان می خورند، شامل برچسبی خواهند بود که نوعی تائیدیه از اداره کل خوراک و همچنین دام می باشد. تائیدیه آن وزارت منزل و خانه به شهروندان و مردم شهر اطمینان می دهد که محصولاتی را که مصرف می کنند، شامل: غذا، نوشیدنی و همچنین دارو همه و همچنین همه شامل استانداردهای کیفی مورد مستلزم و نیاز خواهند بود. ولی باید توجه داشت مکمل های غذایی زیر نظر آن اداره تولید نمی شوند و همچنین هیچ کدام از آن هم ها بر روی کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان آزمایش نشده اند.

آن امر بدان معناست که هیچ دانشمند و همچنین یا علم پزشکی جدید نمی داند که آیا مصرف آن مواد جهت جوانان و نوجوانان مناسب می باشد یا خیر.نهاد های متنوع و گوناگون و مختلف اسپورت و ورزشی نظریه های متفاوتی را در مورد مکمل ها جهت خود معین کرده اند. لیگ ملی فوتبال، انجمن اسپورت و ورزشی دانشجویان سراسر کشور، و همچنین کمیته بین المللی المپیک مصرف موادی نظیر: استروئید، افدرا و همچنین اندرستونوئید را ممنوع کرده و همچنین ورزشکارانی که از آن اموارد بهره بری و استفاده کنند، از مسابقات اسپورت و ورزشی حذف خواهند شد.
مکمل های رایج و همچنین تاثیر آن هم ها بر روی بدن

در مورد مکمل ها چه از هم تیمی خود در رختکن چیزهایی شنیده باشید، چه از فروشنده سر کوچه، باز هم آن احتمال وجود دارد که متوجه نباشید داستان از چه قرار می باشد و همچنین عملکرد آن مکمل ها چگونه می باشد و همچنین می تواند چه خطراتی را جهت بدن تو در برداشته باشند.

استروئیدهای آنابولیک

استروئیدهای آنابولیک از انواع هورمون هایی خواهند بود که به بدن کمک می کنند تا بافت های ماهیچه را افزایش داده و همچنین مقدار و اندازه و میزان توده ماهیچه ای را به حداکثر برساند. استروئیدها (که با نام عصاره و همچنین یا جوهر نیز شناخته می شوند) ساختاری شبیه به هورمون مردانه «تستوسترون» دارند. تستوسترون به روش طبیعی به مقدار زیاد در آقایون و همچنین به مقدار و اندازه و میزان کمی در بانوان ترشح می می شود. زمانی که شخص استروئید مصرف کند، بافت های ماهیچه ای بدن تحریک می شوند و همچنین عضلات پهناور و بزرگ تر و همچنین قوی تر را ساخته یا ایجاد می نماید.

ولی باید توجه داشت مصرف استروئید می تواند تاثیرات جانبی منفی را نیز در برداشته باشد که عبارتند از: فشار خون بالا، بیماری های قلبی، بیماری های کلیوی، سرطان، اختلالات ادراری، معظلات و مسائل و مشکلات روده ای، سکته، لخته شدن خون و همچنین بی خوابی. فردی یا شخصی که استروئید مصرف می کند، ممکن می باشد بتواند ماهیچه های بزرگتری را در بدن خود پرورش دهد، ولی باید توجه داشت در معرض طاسی و همچنین هم چنین آکنه های پوستی شدید نیز قرار می گیرد.آقایانی که از آن شیوه بهره بری و استفاده می کنند با معظلات و مسائل و مشکلات رشد غیرطبیعی سینه ها، ناباروری و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات در ارتباط و رابطه با نعوظ مواجه خواهند بود.

معظلات و مسائل و مشکلات خانم ها نیز عبارت می باشد از:

بم شدن صدا، کوچک شدن سینه ها، معظلات و مسائل و مشکلات وابسته به قاعدگی، افزایش موهای صورت و همچنین بدن.استروئید مشکلاتی را در احساسات فرد مصرف کننده ساخته یا ایجاد می کند که عبارتند از: تغییر ناگهانی حالات درونی، رفتارهای پرخاشگرانه، کج خلقی، افسردگی، تهاجم و همچنین انظار و افکار خودکشی.نوجوانانی که استروئید را از طریق سرنگ های آلوده تزریق می کنند در معرض ریسک ابتلا به ایدز و همچنین یا هپاتیت نیز قرار می گیرند.
 

اندرواستروئید و همچنین DHEA

اندرواستروئید (که معمولاً با نام اختصاری آندرو نیز شناخته می می شود) و همچنین هم چنین DHEA که نام اختصاری (Dehydroepiandrosterone) می باشد، از انواع دیگر مرسوم مکمل ها به شمار می روند. آن دو ماده از پروهورمون ها یا آن هم "استروئیدهای طبیعی" تشکیل شده اند که قابلیت آن را دارند که در بدن انسان به تستوسترون تجزیه شوند.

به تا حال شواهد مستندی در ارتباط و رابطه با تاثیرات جانبی آن مواد در دست نیست، ولی باید توجه داشت در صورتی که از آن هم ها در دوز بالا بهره بری و استفاده می شود، تاثیرات شدیدتری درست شبیه به استروئیدهای آنابولیک را در بر خواهند داشت. هم چنین آن دو ماه موجب می شوند که تعادل هورمونی در بدن مصرف کنندگان بر هم بخورد. از دیگر معایب آن هم می قدرت به: سرطان بیضه، ناباروری، حمله قلبی، رشد بی رویه سینه ها و همچنین کوچک شدن آلت تناسلی اشاره کرد.

در صورتی که از آن مکمل ها پیش از سنین رشد بهره بری و استفاده می شود، آن هم گاه آن احتمال وجود دارد که شخص مصرف کننده هیچ گاه به رشد کامل دست پیدا نکرده و همچنین بلوغ نشود. آن هم روش که می دانید، بدن انسان ها به روش طبیعی بعد از رسیدن به بلوغ، از رشد کردن متوقف می می شود و همچنین ترشح بعضی از هورمون ها در آن هم، به حداقل مقدار و اندازه و میزان خود می رسد.

در آن میان، مصرف استروئید سبب می می شود تا عملکرد طبیعی بدن با اختلال مواجه شده و همچنین رشد نرمال آن هم نیز متوقف گردد. نوجوانانی که هورمون های متنوع مصرف می کنند، با آن کسب و کار خود باعث می شوند که مقدار و اندازه و میزان هورمون ها در بدنشان به سطح معینی برسد، در چنین زمانی واکنش طبیعی بدن از آن قرار می باشد که تصور می کند زمان بلوغ فرا رسیده؛ بنابراین رشد استخوان ها خیلی پیش از موعد مقرر، متوقف می می شود.

هورمون رشد در انسان

یکی دیگر از مکمل های غذایی که ممکن می باشد در مورد آن هم چیزهای شنیده باشید، هورمون رشد (HGH) می باشد. آن امکان وجود دارد که پزشکان در شرایط خاص جهت بیمارانی که شامل رشد ناکافی و همچنین یا بعضی دیگر از معظلات و مسائل و مشکلات هورمونی خواهند بود، آن دارو را تجویز نمایند تا با کمک آن هم بتوانند مراحل رشد طبیعی خود را تجربه کنند. از سوی دیگر بعضی از ورزشکاران که درصدد حجیم تر کردن عضلات بدن خود خواهند بود، نیز به اشتباه از آن هورمون بهره بری و استفاده می کنند. نوجوانانی که از آن هورمون بهره بری و استفاده می کنند، رشد طبیعی خود را با مشکل مواجه می سازند و همچنین بایستی و حتما منتظر عواقب بعدی آن هم نیز باشند.

کراتین

کراتین به روش طبیعی در کبد، کلیه و همچنین لوزالمعده ترشح می می شود. هم چنین در غذاهای نظیر: گوشت قرمز و همچنین ماهی نیز به وفور یافت می می شود. زمانی که از مکمل کراتین بهره بری و استفاده می می شود، مقدار و اندازه و میزان اضافه کراتین، در ماهیچه ها ذخیره می می شود و همچنین اشخاص تصور می کنند که مصرف آن هم در هنگام ورزش و همچنین تمرین به آن هم ها نیرو و همچنین انرژی بیشتری می بخشد.

انواع و همچنین اقسام متنوع و گوناگون و مختلف کراتین وجود دارد: از قرص و همچنین پودر گرفته تا ژل و همچنین … و همچنین در آن میان جوانان و نوجوانان یکی از پر مصرف ترین طرفداران آن هم خواهند بود. آن هم ها معمولاً جهت انرژی و همچنین استقامت اکثرا و بیشتر از کراتین بهره بری و استفاده می کنند، ولی باید توجه داشت در هیچ مرکز علمی معتبر، تاثیر آن هم بر روی کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان تست نشده می باشد؛ ولی باید توجه داشت در بررسی کردن های اخیر، ثابت شده که می تواند منجر به گرفتگی و همچنین در بعضی موارد پارگی بافت ماهیچه ای نیز بشود.

تاثیرات جانبی رواج پیدا کرده آن هم عبارتند از: اضافه وزن، اسهال، دردهای شکمی و همچنین کم شدن آب بدن. هم چنین به گفته های مبنی بر مصرف کراتین و همچنین بروز صرع و همچنین ناراحتی های کلیوی نیز به نقل شده می باشد.

چربی سوزها

سوزاننده های چربی (که گاهی با نام ترموژنیک ها نیز شناخته می شوند)، آن مکمل سیستم عصبی بدن انسان را تحریک کرده و همچنین کاری می کند تا متابولیسم بدن تسریع پیدا کند و همچنین سوخت و همچنین ساز آن هم بالا رود. بعضی از جوانان و نوجوانان جهت کاهش وزن و همچنین یا افزایش انرژی بدن خود از افدرین بهره بری و استفاده می کنند. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که مصرف آن ماده جهت هیچ یک از تیم های سنی تجویز نمی می شود. مکمل هایی که شامل افدرا خواهند بود را می قدرت در شمار خطرناک ترین و همچنین مضرترین مکمل ها قرار داد. شواهد گویای آن مطلب خواهند بود که آن مواد سبب بروز بیماری هایی نظیر: معظلات و مسائل و مشکلات قلبی و همچنین سکته شده و همچنین گهگاه حتی مردن و مرگ را نیز با خود به همراه می آورند.

آیا مکمل ها از من ورزشکار بهتری می سازند؟

مکمل های اسپورت و ورزشی به تا حال به روش تصویب شده و مصوب قانون بر روی جوانان و نوجوانان و همچنین کودکان تست نشده اند. ولی باید توجه داشت تحقیقاتی که بر روی بزرگسالان انجام شده، حاکی از آن مطلب خواهند بود که حتی بهترین انواع آن هم ها، قادر به برآوردن وعده های داده شده، نمی باشند. اغلب آن هم ها نمی توانند تو را قدرتمندتر سازند و همچنین تقریباً هیچ یک از آن هم ها نمی توانند سرعت تو را بالا برده و همچنین تجربه و مهارت بالا هایتان را افزایش دهند.
اکثرا و بیشتر فاکتورها، به توانایی فردی ورزشکار بستگی دارد- از قبیل رژیم غذایی، مقدار و اندازه و میزان خواب و همچنین استراحت، مسائل وراثتی و همچنین ژنتیکی و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب اسپورت و ورزشی- و همچنین واقعیت و حقیقت آن جاست که مکمل های اسپورت و ورزشی صرفاً تو را در ریسک بالایی جهت ابتلا به بیماری های متنوع و گوناگون و مختلف قرار می دهند. بنابراین به جای آن که جهت تقویت بدن و همچنین بدست آوردن نیرو و همچنین قدرت خود به مکمل های اسپورت و ورزشی روی بیاورید، بهتر می باشد به دنبال پیروی از یک رژیم غذایی سالم و همچنین انجام تمرین های مکرر ایروبیک باشید.

نکاتی جهت مقابله با فشار موجود بر روی ورزشکاران در مسابقات

تصاویری که جهت تبلیغ مکمل های اسپورت و ورزشی بهره بری و استفاده می شوند، معمولاً تو را به اشتباه می اندازند چرا که دائما در آگهی ها از مدل های خوش اندام و همچنین قوی هیکل بهره بری و استفاده می کنند. بایستی و حتما همواره به خاطر داشته باشید که هدف مبلغین، صرفاً بالا بردن مقدار و اندازه و میزان فروش مکمل هاست. به آن دلیل که مکمل ها تحت نظر نهاد جهانی مواد غذایی قرار نمی گیرند، فروشنده ها هیچ گونه الزامی مبنی بر هشدار دادن به شهروندان و مردم شهر در مورد تاثیرات جانبی منفی آن مواد ندارند. جوانان و نوجوانان و همچنین کودکان علاقه خیلی زیاد بسیاری به مصرف آن مکمل ها از خود نشان می دهند، چرا که بدن آن هم ها رشد آرامی در پرورش ماهیچه ها دارد و همچنین شرکت های تولید کننده مکمل نیز وانمود می کنند یک راه حل آسان و همچنین سریع همین محصولات خودشان خواهند بود.پول خود را بی خودی صرف مکمل های گران نرخ و همچنین خطرناک نکنید. در عوض جهت آن که در مسابقات خوش بدرخشید، موارد زیر را امتحان کنید:

اولویت استراحت کردن
در اکثر پژوهش ها اثبات شده که جوانان و نوجوانان و همچنین جوانان در طول شبانه روز بایستی و حتما ۸ ساعت استراحت کنند. آیا تو آن کار را انجام می دهید؟ هنگامی که خسته و همچنین کسل، از تمرین به منزل و خانه باز می گردید، نباید تا دیر وقت بر روی تکالیف خود کار کنید. سعی کنید که حجم بیشتری از درس های خود را در روزهای تعطیل و همچنین آخر هفته ها انجام دهید تا سایر روزها بتوانید زمان بیشتری را به استراحت کردن اختصاص دهید. در صورتی که بعد از مدرسه بایستی و حتما سر یک کار نیمه وقت بروید، حداقل در فصل ورزش آن مقدار ساعت ها را به حداقل مقدار و اندازه و میزان خود برسانید.

تمدد اعصاب
تحصیل، کار و همچنین ورزش تو را مجبور می کند که سراسیمه از یک کار به کار دیگر بروید. ولی باید توجه داشت در صورتی که بتوانید چند لحظه را جهت بدست آوردن آرامش و همچنین تمدد اعصاب صبر کنید، آن هم وقت از بازده بالاتری برخوردار می شوید. سعی کنید تصویر پیروزی خود را در مسابقات بعدی مجسم کنید. آرام یک جای ساکت بنشینید و همچنین روی تنفس خود تمرکز کنید؛ آن امر زنگ تفریح کوتاهی به تو داده و همچنین سبب می می شود که جهت انجام فعالیت بعدی آمادگی بیشتری پیدا کنید.

غذای سالم
غذاهای سرخ شده، پرچرب و همچنین شیرین بر روی عملکرد تو تاثیر بسیاری می گذارند. سعی کنید حتی الامکان از غذاهایی نظیر گوشت آب پز، غلات، سبزیجات، میوه های جدید و تو و تازه و همچنین لبنیات کم چرب بهره بری و استفاده کنید. البته در صورتی که سالی یکبار، پیروزی خود را همراه با دوستانتان در پیتزا فروشی جشن بگیرید، اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. ولی باید توجه داشت بهتر می باشد غذاها و همچنین میان وعده هایی را انتخاب کنید که وزن بدن تو را ثابت نگه داشته و همچنین کارایی بدنتان را نیز افزایش دهد.

خوردن مکرر
گاهی اوقات جوانان و نوجوانان عادت پیدا می کنند که صبحانه میل نکنند، بعد نهار را زودتر از موعد صرف می کنند و همچنین انتظار دارند که در بازی که بعدازظهر قرار می باشد در آن هم شرکت کنند، پس نتیجه آن می شود که مطلوبی بدست آورند؛ ولی باید توجه داشت معمولاً با آن روش به سرعت از پا در می آیند، به آن دلیل که انرژی کافی جهت ادامه فعالیت های هر روز خدا خود را از دست می دهند. عدم مصرف غذا به مقدار و اندازه کافی، جوانان و نوجوانان را در معرض خطر گرفتگی عضلات قرار می دهد. بنابراین بایستی و حتما از خوردن نهار در روزهای مسابقه اطمینان خاطر حاصل کنید. در صورتی که پیش از شروع مسابقه احساس گرسنگی به تو دست داد، بهتر می باشد میان وعده های راحت و همچنین کم حجمی را در کیف دستی خود همراه داشته باشید، مثل: میوه، کلوچه و همچنین یا پنیر حلقه ای. هم چنین بعد از اتمام تمرینات بایستی و حتما غذای خوبی بخورید.

پرهیز از مواد زیان آور
نوشیدن مشروبات الکلی، سیگار کشیدن و همچنین بهره بری و استفاده از موادمخدر در شمار گزینه های نادرست قرار می گیرند. سیگار کشیدن، ظرفیت هوای ذخیره شده در ریه ها را کاهش داده و همچنین موجب می می شود که نتوانید به درستی تنفس کنید. الکل، واکنش تو را کند کرده و همچنین تو را خسته می کند. مواد اعتیاد آور و مخدر نیز هماهنگی دست و همچنین چشم را پایین آورده و همچنین هشیاری شان را نیز تا حد خیلی زیاد بسیاری کاهش می دهد. هم چنین در صورتی که تو در حین بهره بری و استفاده از چنین موادی دستگیر شوید، بایستی و حتما با تیم خود خداحافظی کنید. تعداد قابل توجهی از مدارس، هیچ گونه نرمشی در آن مورد از خود نشان نمی دهند.

آموزش شدیدتر و همچنین زیرکانه تر
در صورتی که احساس می کنید که در حین بازی بسکتبال نفس کم می آورید، بایستی و حتما بر روی سیستم قلبی- عروقی خود اکثرا و بیشتر کار کنید. در صورتی که می خواهید در بازی فوتبال از عضلات پای قویتری برخوردار باشید، بایستی و حتما تحت نظر یک پزشک و همچنین مربی با تجربه، تمرین های ثابت نگه داشتن وزن و همچنین تقویت ماهیچه ها را به صورت مکرر تکرار کنید. در آن جا بایستی و حتما اضافه کرد که پیش از آن که هر دگرگونی و تغییری در برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی و همچنین یا تمرین های خود بدهید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید. حتماً می دانید که یک شبه نمی توانید تمام رویاهایتان را متحقق سازید. افزایش توانایی و همچنین نیرو در طول زمان و همچنین با تلاش و همچنین کوشش هم روش مطمئن تری می باشد، و همچنین هم به نفع بدنتان می باشد.

مشورت با متخصصین
در صورتی که نگران وزن خود هستید و همچنین احساس می کنید که رژیم غذایی تان می تواند بر روی عملکرد تان تاثیر بسزایی داشته باشد، با پزشک خود مشورت کنید و همچنین یا پیشامد جدید را با متخصص تغذیه در میان بگذارید تا تو را در مسیر درست هدایت کنند. مربی های ورزش نیز می توانند به تو کمک کنند تا در هنگام تمرین، اکثرا و بیشتر بر روی نقاط ضعف خود تمرین کنید. در صورتی که باز هم راضی نشده اید که: "مکمل های اسپورت و ورزشی به هیچ عنوان نمی توانند به تو کمک کنند" می توانید در آن باره با پزشک و همچنین یا داروساز صحبت کنید. پزشکان می توانند جایگزین مناسبی با توجه به فیزیک بدن و همچنین ورزش هایی که انجام می دهید به جای مکمل ها به تو پیشنهاد دهند.

منبع:khanevadeyema.com

اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی در تاریخ ۱۲ May 2012 | 6:05 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اطلاعاتی در مورد مکمل های اسپورت و ورزشی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک