تاریخچه #c

%name تاریخچه #c

آموزش سی شارپ

اریخچه #c
تاریخچه # cسی‌شارپ
همچون زبان پروگرام ‌نویسی جاوا زبانی‌ست شئ‌گرا و خیلی سطح بالا (high level).محصول کمپانی Microsoft و بر پایه .NET از آنجایی که شئ‌گرائی و سطح بالا بودن از وسائل های مدیریّت مؤثّر و کارآمد پیچیدگی در محیط پیچیدۀ اینترنت مدرن می باشند ، در واقع می‌شود جاوا و سی‌شارپ را از عبارت زبانهای مهم برای ایجاد انجام پروگرام ‌های کاربر دی تحت وب (web applications) و خدمات وب دانست.
آموزش C#

سکّوی دات نتبر اساس ادّعای شرکـت مایکروسافت، این زبان در سال ۲۰۰۰ بوسیله تیمی به سرکردگی آندرس هلزبرگ و نیز سکات ویلتاموث تولید و ساخته شد. سی‌شارپ که تنها برای دات نت است در کل ه NET Platform SDK.ارائه گردید که در محیط های برنامـه نویسی استودیوی بصری دات نت (Visual Studio .NET)، در ورژن ‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ آن موجود است. دستورات زبان سی‌شارپ مانند جاوا سطح بالا تر از C و ++C است و برای مثال برنامـه نویس مستقیما به اشاره گرها یا منابع سیسـتم دسترسی ندارد.در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰ میلادی بود که شرکـت مایکروسافت ابداع و ایجاد سکّوی (platform) جدید پروگرام نویسی را موسوم به دات نت (Microsoft .NET) اعلام نمود. در جهت اصلاح سکّوهای قبلی مایکروسافت، دات نت مد تازه‌ای را برای ایجاد برنامـه های کاربر دیارائه می‌دهد که در آنجا زبان های گوناگون می توانند در کنار نیز قرار گیرند با یکدیگر به همکاری بپردازند. این درست مد کوچک‌تری ست از همه محیط اینترنت بدانگونه که عوامل گوناگون میتوانند در سطوحی وسیع به همکاری اقدام کنند.

انعطاف پذیری سی شارپسی شارپ زبانی است بسیار زیاد شی گرا و بر پایه .NET Framework این زبان مانند بسياري از زبانهای شی گرای دیگر از فایل های کتابخانه ای خود استفاده می نماید و همين طور تنها بر روی سیسـتم علت ی که .NET Framework بر روی آن نصب باشد اجرا می شود سی شارپ به کلی برای دات نت طراحی شده و به اضافه تولید پروژه های Console Programs در تولید Windows Application هم بسیار زیاد قوی است سی شارپ بر پایه نظریه اولیه C طراحی شده همين طور بسیار زیاد ی از صفات را از C++ و Java و Delphi به ارث برده است در کل سی شارپ یک زبان مدرنیزه شی گرا است که در محیط Visual Studio بسیار زیاد قدرت یافته است . منبع اطلاعات در سی شارپسی شارپ میتواند به بهتر ی با Database ها رابطه برقرار کرده آنها را ویرایش و یا از آنها اطلاعات بگیرد این ویژگی که در Visual Studio .NET به بهتر ی پشتیبانی شده کار را برای فرد خیلی آسان کرده تا جایی که فقط با چند دستور آسان میتوان با منبع اطلاعات رابطه برقرار کرد

فایلهای تولیدی در سی شارپفایلهایی که بیشتر با فرد سر کار دارند عبارتند از : فایلهای با پسوند .Sln :این فایل سطح بالای Solution است که جهت هر پروگرام یک فایـل از این نوع موجود است . هر فایل Solution یک یا چند فایـل پروژه را در دارد. فایلهای با پسوند .Csproj: این یک فایل پروژه C# است .هر فایل پروژه یک یا چند فایـل سورس دارد . فایـل های سورس در یک پروژه بایستی به زبان برنامـه نویسی نوشته شود . فایلهای با پسوند Cs: این فایل سورس است و کد برنامـه در این فایـل نوشته می شود این فایل حاوی کدی است که ویژوال استودیو به صورت کار ایجاد می نماید . فایل Assemblyinfo.cs: این فایل سورس دیگر است با این فرق که می توان از این فایـل برای اضافه کردن موارد ی مثل اسم نویسنده و تاریخ نوشتن پروگرام و امثال آن به پروگرام استفاده می شود. فایل .Ico: این آیکون پروگرام است .آیکونی که در زمان اجرای پروگرام در نوار وظیفه قرار می گیرد.

وسائل های دیگر در سی شارپسی شارپ نه تنها ویژه ساخت یک پروگرام DOS یا Windows Form است بلکه میتوان با آن برنامـه های کاربر دی تری مانند Movie Collection ها را به صورت سفارشی کمپایل کرد حتی قدرتبسیار زیاد بالای این زبان در ساخت Screen Saver ها هم خیلی زبانزد است که این خود نوعی مزیت نسبت به C++ یا دیگر برنامـه های برنامـه نویسی به شمار میرود

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تاریخچه #c”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک