موقعیت ماهواره ای شهر وارنا

%name موقعیت ماهواره ای شهر وارنا

تور وارنا

وارنا (به بلغاری: Варна) یکی از شهرهای بلغارستان و واقع در استان وارنا است.
وارنا بعد از صوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است.منطقهٔ ساحلی گلدن سندز (golden sands): مجتمع ماسه های طلایی مروارید های آرمیده در بین انبوهی از تپه های جنگلی ماسه های سفید وطلایی آبهای زلال آبی ، انعکاسی از بهشت بر روی وسیع ترین ساحل شمال وارنا بامساحتی به ابعاد ۵/۳ کیلومتر طول و ۱۰۰ متر عرض دمای ۲۷-۳۱ درجه سانتیگراد است .در شمال وارنا سرزمین ماسه های طلایی Golden Sands که به واقع مروارید سواحل بلغاری دریای سیاه است که به شکرانه پوشش گیاهی منحصر به فرد، طراوت خنکی جنگل، پهنه وسیع ماسه های طلایی آرام و امن تسهیلات ورزشی تفریحی بسياري همچون زمین های تنیس، مینی گلف، مین های والیبال بستکبال در امتداد گذرگاه ساحلی آن وجود دارد. استخرهای شنا با آب معدنی سرسره های آبی همیشه طراوت، شور و نشاطی مثال زدنی را جهت گردشپرهزینه به ارمغان می آورد. مجموعه تفریحی گلدن سندز نزدیک به ۱۰۰ لنگرگاه جهت قایق های تفریحی عرضه می نماید. هتلهای مجهز با شرایطی عالی آسایش میهمانان محترم را فراهم می سازند. گاهي از بین مشهور ترین هتلهای زنجیره ای جهان می باشند .هتلهایی احاطه شده با زمین های چمن، گلزارها و جنگل که امکانات خیلی مناسب و جذابی برای آب بهبود ی با وجود چشـم ه های آب معدنی ارائه می نمایند.
وارنا با ۳۵۱٬۵۵۲ نفر جمعیت (سال ۲۰۰۶) بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود.این شهر در ۴۷۰ کیلومتری شمال شرقی صوفیه (پایتخت) قرار دارد و شهرهای با اهمیت اطراف آن عبارتند از :دوبریچ (۴۵ کیلومتر شمالی)- شومن(۸۰ کیلومتر غربی)و بورگاس (۱۴۵ کیلومتر جنوب غربی).حدکثر مبوسیله دمای این شهر به ۳۱ درجه در ماه اوت می‌رسد .
وارنا یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا است.فرهنگ های زیاد در این منطقه به نیز آمیخته شده اند. در حومه وارنا وقت حفاریهای باستان شناسی در مکانی که نکروپولیس نامیده می شود، قدیمی ترین گنجینه طلای جهان مربوط به هزاره چهارم قبل از میلاد کشف کردند.این شهر طی سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۶ به نام استالین نامیده می‌شد.
فرودگاه وارنا در ۸ کیلو متری غرب وارنا واقع شده است.حمل و نقل عمومی در این شهر مبتنی بر تافردی اختصاصی ، مینی بوسهای مسیر ثابت، اتوبوس، اتوبوس برقی است .
اکثر تافردی ها در وارنا قابل اعتماد هستند ، اما از راننده هایی که در خارج از ایستگاه های قطار و اتوبوس منتظر مسافران هستند بر حذز باشید.
تاکسی های این شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ کرایه با مصرف از تافردی متر انجام می گیرد. نام راننده و شرکت تاکسی مورد نظر در کنسول جلوی اتومبیل نصب شده است. تاکسی ها را می توان دراطراف تقاطع های بزرگ بیابید یا میتوانید با مصرف از تلفن آنها را بخدمت بگیرید.نرخ تاکسی به ازای هر کیلو متر بین ۰٫۹ تا ۱ لوا است که این نرخ در روزهای تعطیل تا ۳۰ درصد هم ممکن است بیشتر شدن یابد.

اقتصاد
وارنا از نظر اقتصاد تفریحی ؛ نقش خیلی مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد.اهالی این شهر از انواع و انواع شگردها جهت کسب درآمد بهره می‌برند. اجاره دادن سایبان تخت در حاشیه ساحل همين طور اجاره دادن اتومبیل ، موتورسیکلت، دوچرخه اسب‌های کوتاه قد، از عبارت این شگردهاست. در بازارچه‌های اطراف این مناطق ساحلی، انواع انواع جانوران نظیر طوطی، میمون، تمساح و مارهای کوچک و بزرگ موجود است تا گردشپرهزینه در ازای پرداخت مبلغی آن‌ها را در اختیار گرفته عکس جالب یادگاری بگیرند.
وارنا یکی از شهرهای فعال و در حال گسترش بلغارستان جاده های ارتباطی بهتر هوای عالی و حمل نقل دریایی راه آهن است. این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در امر صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال است .

ساختار شهری وارنا
در چشم انداز شهر وارنا از داخـل دریا، وارنا تولید و ساخته شده در طبقات متعددی با ارتفاع ۳ تا ۲۰ متر جلوه می نماید ، گویی که از آسمان برون آمده تا ساحل سرازیر می شود. ساحل عریضی که گاه تا ۵۰ متر پهنا پیدا می نماید . چشم ه های آب معدنی این شهر را به یکی از زیبا ترین مراکز تفریحی با شهرتی جهان ی تبدیل کرده است. در آبراه ارتباطی دریا با دریاچه وارنا بزرگترین سازه حمل و نقلی شبه جزیره بالکان یعنی پل آسپاروخوف تولید و ساخته شده است.
اکثرا اقوام این شهر سفیدپوست از تیره های بلغار، ترک، یونانی ارمنی هستند ، ضمن این که مسلمانان در این شهر زندگی می کنند. ۷۰ درصد مردم، ارتدوکس مسیحی و ۹ درصد، مسلمان هستند . زبان رسمی آنها بلغاری است که با خط سیریایی نوشته می شود. اما زبان های ترکی، یونانی و ارمنی در بین مردمان این شهر رایج است.آنچه که می بایست درمورد مردمان این شهر معمولا اهالی بلغارستان گفت، این است که در زمان حکومت کمونیستی بر مسلمانان سختی های بسياري تحمیل شد.در سال ۱۹۶۱ دولت بلغارستان، مسلمانان این کشور را تحت فشار قرار داد. حتی مسلمانان حق نداشتند نام نوزاد را به نام های اسلامی خطاب کنند برگزاری فرایض مذهبی به طور دسته جمعی ممنوع بود. بسياري از مساجد تخریب شد و نشر خرید و فروش قرآن و دیگر کتب اسلامی منع شد، همين طور کسی مجوز حج رفتن نداشت.در سال ۱۹۸۹ بر اثر تلاش و مبارزه مسلمانان، دولت بلغارستان، مسلمان را در اجرای فرایض دینی آزاد گذشت در سال ۱۹۹۱ با تغییر قانون مهم بلغارستان، مسیحیت ارتدوکس شرقی به عنوان دین رسمی آزادی مذهبی جهت کلیه اقلیت های دینی از عبارت مسلمانان آزاد شد. از آن پس مسلمانان که بیشتر ترک تبار هستند در حوضه رود آردا در امتداد رود دانوب سواحل وارنا مشغول به زندگی شدند و می توانند آزادانه به اعمال دینی بپردازند. درباره وارنا باید اشاره داشت که به همراه بوداپست و پراگ جزو سه شهر زیبا ی شرق اروپاست
فرهنگ تمدن
تاریخ تمدن در بلغارستان کنونی به ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز میگردد، ساکنان اولیه این منطقه اقوام تراکیان بودند. نام بلغارستان برگرفته از بلغارها است که مردمی ترک بودند که از استپ های شمال دریای سیاه به آنجا مهاجرت کردند بر قبایل اسلاو غلبه نمودند و در سال ۶۸۱ میلادی اولین پادشاهی بلغاری را بنا نهادند.
پادشاهی دوم بلغاری که در سال ۱۱۸۶ در ولیکو تارنووو تأسیس شد، دوباره مرزهای قبلی را برقرار ساخت و عصر طلایی نو ی شروع شد که در طی آن قلمرو بلغار با سه دریای سیاه، دریای آدریاتیک دریای اژه هم مرز بود. در سال ۱۳۹۶، بعد از یک جنگ زیاد ، کشور به سلطه عثمانی ها درآمد. ابتدای قرن هجدهم سرآغازی بر دوره احیای بلغارستان بود که با شکوفایی کلیسا، ادبیات و فرهنگ بلغاری معین می گردد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “موقعیت ماهواره ای شهر وارنا”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک