مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

گلوتامین یک اسید آمینه غیر ضروری می باشد که توسط بدن ساخته می می شود و همچنین  بیشترین اسید آمینه ای می باشد که در پلاسما و همچنین عضلات اسکلتی یافت می می شود. غلظت گلوتامین خون در یک فرد سالم  3 تا ۴ برابر سایر اسیدهای آمینه می باشد. حدوداً ۶۰%  اسید آمینه درون سلولی را تشکیل می دهد و همچنین تقریبا" از عضلات به مقدار ۹ گرم در روز به داخل خون ترشح می می شود. تحقیقات انجام شده در مورد گلوتامین به وضوح نشان داده می باشد آن اسید آمینه به راحتی قادر می باشد تا عضلات را از گزند تجزیه شدن پروتئین در امان نگه داشته و همچنین پدیده مخرب آتروفی عضلات را به خوبی مهار کند.

468 60 مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

glutamine مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟آن اسید آمینه که به شکل مکمل نیز تهیه و همچنین عرضه می می شود در افزایش حجم سلول ها و همچنین در تشدید سنتز پروتئین در عضلات نقش مهمی را ایفا کرده و همچنین مزایا و خاصیت های آنتی کاتابولیکی خیلی زیاد قدرتمندی نیز دارد. گفته می می شود که گلوتامین تاثیر قدرتمندی در افزایش مقدار و اندازه و میزان ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن نیز داشته می باشد.  مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به توضیح نیست که تاثیر هورمون رشد در افزایش حجم و همچنین اقتدار و قدرت عضلانی و همچنین در تشدید فرایند چربی سوزی بر همگان روشن و همچنین ثابت شده می باشد.

فواید گلوتامین

شامل فواید ذکر شده جهت گلوتامین می قدرت به تقویت حافظه، افزایش حجم و همچنین آب عضلات و همچنین مفاصل، جلوگیری از تخریب بافت عضلانی و همچنین ترمیم بافت عضلانی، انتقال نیتروژن بین ارگان ها، حفظ تعادل اسید و همچنین باز، افزایش ترشح هورمون رشد، منبع انرژی سلول های مخاطی روده، منبع انرژی سلول های سیستم ایمنی و همچنین تنظیم سنتز و همچنین تجزیه پروتئین اشاره کرد.ANTONIO 1999   گفتن کرد که حفظ سطوح درون سلولی گلوتامین در جلوگیری از تجزیه پروتئین عضله اسکلتی موثر می باشد.

telegram elmevarzesh1 مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

افرادی که با تمرینات سنگین آشنایی دارند از آن واقعیت و حقیقت مسلم آگاهی کامل دارند که پرداختن مداوم به تمرینات شدید بدنی خواه و همچنین ناخواه با پدیده تجزیه شدن پروتئین در عضلات همراه می می شود. ورزشکاران آن پدیده مخرب را به نام پدیده کاتابولیسم می شناسند.

گفته می می شود که مصرف مقادیر کافی از آن اسید آمینه امکان و همچنین احتمال بروز آن پدیده در بدن ورزشکاران رشته های قدرتی را به حداقل ممکن می رساند. آن اسید آمینه مخصوصا" جهت افرادی که در دوره های کات به سر برده و همچنین یا به نیت و اراده کم کردن از مقدار و اندازه و میزان چربی زاید در بدن خود تمرین کرده و همچنین یا در رژیم های چربی سوزی به سر می برند از اهمیت خیلی زیاد بالایی برخوردار می باشد. زمانی که ورزشکاران نیت و اراده کم کردن از وزن خود را داشته و همچنین در عین حال نیز نگران از دست رفتن حجم عضلانی باشند آن اسید آمینه جهت آنان حکم طلا و همچنین کیمیا را پیدا می کند.

اکثرا و بیشتر توصیه های گرفته شده به مصرف گلوتامین در دوره های ریکاوری بعد از تمرینات شدید اشاره شده می باشد. معمولا" مصرف گلوتامین بعد از یک هفته پس نتیجه آن می شود که خود را آشکار می کند. تو از نظر جسمی احساس بهتری داشته، هنگام ورزش از انرژی بیشتری برخوردار بوده و همچنین کمتر دچار خستگی و همچنین درد عضلانی می شوید.

مقدار و اندازه و میزان مصرف گلوتامین

بدنسازان و همچنین افرادی که به ورزش های قدرتی می پردازند جهت بهره مند شدن از مزایا و خاصیت های مطلوب آن اسید آمینه در بدن بایستی و حتما هر روز خدا ۵ الی ۱۵ گرم از آن اسید آمینه را مصرف کنند. آن مقدار را می قدرت در ۲ الی ۳  سروینگ مصرف نمود. به آن مهم نیز توجه داشته باشید که در کنار مصرف مکمل های حاوی آن ماده طبیعی می قدرت از طریق رژیم هر روز خدا غذایی نیز مقادیر بسیاری از آن ماده را وارد بدن نمود.

گلوتامین را می قدرت در ۳ وعده بیدار شدن از خواب، بعد از تمرین و همچنین قبل از خواب به مقدار و اندازه و میزان هر بار ۵ گرم بهره بری و استفاده می شود. شایان ذکر می باشد تحقیقات بیشمار نشان می دهد که مصرف ۵ گرم گلوتامین دقیقا" قبل از خواب بطور قابل توجهی باعث افزایش هورمون رشد می می شود.

نقطه:

مجله علم ورزش هیچ نظری در خصوص انواع برندهای آن مکمل ندارد و همچنین در آن خصوص نیز مشاوره نمی دهد.

تهیه و همچنین تدوین: elmevarzesh.com

مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟ در تاریخ ۲۷ June 2012 | 12:20 am نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مکمل گلوتامین چیست و همچنین شیوه مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک