طراحی سایت: مهارت های نو طراحی وب سایت 2016

در این متن لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب بایستی بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد ارزیابی قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت و رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی سایت را داریم پس در شروع هر سال باید زمانی را به تولید و ساخت این لیست ها اختصاص دهیم.
%name طراحی سایت: مهارت های نو طراحی  وب سایت 2016

در طراحی وب بایستی بدانید که بر روی چه چیزی تمرکز بکنید تا بتوانید همگام با سرعت پیشرفت آن جلو بروید.
صنعت طراحی سایت با سرعت حیرت آوری در حال پیشرفت تغییر است و به نظر می آید که هر سال با سرعت بیشتر بیشتر گسترش پیدا خواهد کرد. از ۱۰ طراح وب سایت یا برنامـه نویس بپرسید که امسال چه چیزی می بایست یاد بگیرید آن گاه با ۱۰ جواب مختلف رو به رو خواهید شد.
در این مطلب لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب باید بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد نقد قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی سایت را داریم پس در شروع هر سال می بایست زمانی را به تولید و ساخت این لیست ها اختصاص دهیم.
این لیست با کمک افراد خبره در طراحی سایت تولید و ساخت شده و مجموعه ای از مهارت های نو طراحی وب در سال ۲۰۱۶ است .

%name طراحی سایت: مهارت های نو طراحی  وب سایت 2016

۱٫ موارد پایه ای را دوباره مورد تحلیل قرار دهید.
در مسیر پیشرفت تغییر، هیچ وقت موارد پایه ای را فراموش نکنید. HTML، CSS و جاوا اسکریپت ساختار پایه ای وب هستند . درست فهمیدن به کار بردن آن ها خیلی خیلی مهم است.
کتابخانه ها و وسائل های طراحی وب گذرا می باشند ولی فقط مهارت هایی که همـواره در وب باقی میمانند ۳ رکن اصلی طراحی سایت یعنی : کد (HTML)، سبک (style) و عملکرد با مصرف از اسکریپت های مستقل میباشند.

۲٫ تکنیک های ساختاری

شیوه قرار گیری اجزا در صفحه نمایش پیوسته در حال تغییر است. پیشرفت های هیجان انگیزی در این زمینه وجود دارد : ماژول ساختاری جعبه انعطاف پذیر و ساختار شبکه ای CSS که سریع در حال رشد تکامل هستند . این تکنیک ها جهت رابط طراحی طراحی رسپانسیو زیاد مناسب هستند .
جعبه انعطاف پذیر (فلکس باکس) نوع ساختار است که برای طراحی رابط فرد ی سئو شده است.

چنانچه تازه کار هستید پیشنهاد میکنم ساختار CSS را بیاموزید.

۳٫ طراحی ماژولار

همچنان که سایز صفحه های تمایش تغییر میکنند مفاهیم ی هم که برای آن ها طراحی میکنیم تغییر پیدا میکنند. چیزی که ما نیاز داریم بلوک های سازنده محتوا هستند که خودشان را با هر محیطی سازگار میکنند. یادگیری طراحی ماژولار با قطعه های محتوا به عنوان یک اساس در طراحی سایت به ما در ایجاد محتوایی که با هر شرایطی سازگار است کمک می نماید که این یک مهارت قدرتمند است .
متد Brad Frost فرد را به جای ساختن صفحات به ایجاد سیسـتم های طراحی تشویق می نماید . Brad Frost در کتاب خود به نام طراحی اتمی در مورد اینروش میگوید : “مشاهدات من برای پیدا کردن متدولوژی در زمینه سیـستم های طراحی رابط من را به سمت مطالب الهام آمیز در زمینه ها و صنایع دیگر هدایت کرد. زمینه هایی مثل معماری طراحی صنعتی سیسـتم های ماژولار هوشمندی را برای تولید محصولات پیچیده مانند هواپیما، کشتی برج ها گسترش داده اند.”
دستاورد Frost حاوی سیستم های طراحی تولید و ساخته شده از اتم ها، مولکول ها، اجزاء، الگوها صفحات است .

۴٫ قواعد تایپوگرافی

۹۵ درصد از اطلاعات در وب به صورت نوشتاری می باشند . پس بسیار زیاد منطقی است که یک طراح وب سایت در زمینه روش نوشتار یا همان تایپوگرافی هم آموزش ببیند.
کلمات عناصر ضروری در طراحی سایت میباشند طراحان وبسایت اکثرا با کلمات سر کار دارند. گذاشتن کمی جهت یادگیری روش نوشتار و تأثیر آن بر روی تجربه فرد میتواند تا میزان بسياري شما را به جلو ببرد.
تایپوگرافی خوب باعث لذت بردن خوانندگان یک محتوا می شود و تمام ما بایستی به آن تذکر کنیم.

۵٫ وسائل های نمونه سازی

وسائل های نمونه سازی در طی چند سال قدیم بیان شده سریع در حال پیشرفت گسترش هستند . وسائل هایی مانند InVision، Marvel و Principle طراحان را قادر میسازند تا سریع و به راحتی نمونه های دیجیتالی کاملاً تکامل یافته ایجاد نمایند.
چنانچه تمرکز شما بر روی ظاهر (frontend) است ، توانایی طراحی و نمونه سازی وب وبسایت از قالب به حالت نهایی خیلی مهم ارزشمند است .
این پیشرفت در وسائل ها به این مفهوم است که طراحانی که بر روی طراحی محصولات پیچیده و تعلت ی تمرکز دارند حال دارای ابزرای هستند که میتوانند ایده ها ذهنیت خود را تبدیل به نمونه ای کامل نمایند که بر روی تعلت کاربر همين طور انیمیشن زیبا و حرکت ها تأکید دارد.
اما داشتن اطلاعات دانش کافی راجع به چیزی که قابل انجام است و چیزی که باید کدنویسی شود نیز بسیار زیاد مهم است. دانش کافی در زمینه طراحی سایت آشنا بودن با شیوه کار وسائل های نمونه سازی دیجیتال موفق یت به روز بودن شما را تضمین خواهد کرد.

۶٫ قواعد کارتون جالب

%name طراحی سایت: مهارت های نو طراحی  وب سایت 2016
Webdesign Düsseldorf
درخواست جهت وجود کارتون در طراحی ها روز به روز افزایش می یابد. انیمیشن های ظریف و تعلت ات که به خوب ی استفاده شده باشند میتوانند تمایز بین پروگرام یا وبسایت کامل جذاب یک وبسایت ایستا و غیر بصری باشند.
ارزش درک اصولی که زیربنای کارتون جالب هستند مانند بندی و دانش فضای ی رو به افزایش است . مطالب بسیار زیاد ی جهت یادگیری در این زمینه وجود دارد که خوب است با کار دیزنی (the work of disney) شروع کنید.
وسائل کاربر دی بسياري وجود دارند که به شما مجوز میدهند تا در یک طراحی تعلت ی بر روی کارتون جالب کار بکنید و معرفت این وسائل ها جهت طراحان زیاد مفید و کمک کننده خواهد بود. برخي از با اهمیت زیاد ترین این وسائل ها عبارتند از : After Effects، Framer Atomic
نکته با اهمیت زیاد اینجاست که در طراحی سایت می بایست به اندازه در محل مناسب از انیمیشن زیبا مصرف کرد در واقع به گفته سوفی پکستون “رابط فرد ی شما فیلم جالب دیزنی نیست !”

۷٫ گرافیک های برداری مقیاس پذیر (SVG)

گرافیک های برداری مقیاس پذیر مدتی است که مورد بحث قرار گرفته بیان شده اند. فهمیدن و درک این مفاهیم مهارت بسیار زیاد خوب ی است . در مبارزه پیوسته بین تصاویر با کیفیت بالا استرس های در عملکرد وب، تنها یک مورد جهت لوگوها، آیکون ها و تصاویر در وب وجود دارد آن نیز گرافیک های برداری مقیاس پذیر یا همان SVG است . این گرافیک ها در صفحه نمایش ها با رزولوشن های مختلف کیفیت را از دست نمی دهند به راحتی قابل ویرایش و تغییر هستند .
مصرف از SVG ها ویژگی ها یی دارد : کاهش سایز فایـل ها، بازبینی عملکرد امکان مصرف از کارتون های کوچک کارآمد. که این موارد از دیدگاه عملکردی خیلی مفید خوب هستند . پس اختصاص زمانی جهت یادگیری SVG ها به پیشرفت شما کمک بسياري خواهد کرد.

۸٫ API ها

API ها میزان ی پیچیسده هستند ولی به این مفهوم نیست که نمی توان کمی بیشتر راجع به آن ها دانست یاد گرفت. همـواره خوب است با مهارت هایی که حتی میزان ی از حیطه کار و فیلد ما خارج هستند هم آشنا شویم.
مرورگرها API های نو ی را پیاده سازی کرده اند پس آشنایی با API ها به پروگرام نویسان این امکان را میدهد که وبسایت های مرتب تر تمیـز تری ایجاد کنند.

۹٫ عملکرد

مطمئناً تمام ما زمانی صفحات سنگین و حجیم ایجاد کرده ایم. میدانیم که بایستی بهتر این کار را انجام میدادیم (بهینه سازی ) هم اکنون همـواره باید به یادآوری کنیم که به اندازه سنگینی صفحات و عملکرد آن ها دقت نماییم.
هر چقدر وب را آسان تر نگه داریم جذاب تر خواهد بود !
پس پیشنهاد می شود که زمانی را صرف یادگیری نکات عملکردی نمایید : جمع و جور سازی تصاویر، کم اندازه بودن HTML، CSS و جاوا اسکریپت، کاهش افزونه ای سنگین و غیره.
جهان ی وب در حال ستیز و کشمکش با تصاویر غول پیکر، زمینه های فیلم زیبا یی عظیم الجثه مقادیر رو به بیشتر شدن فونت های وب است ! بیایید کمی در جهت كم شدن این موارد گام برداریم از بپرسیم که چگونه میتوانم اندازه محتوا را کاهش دهم. به این ترتیب حتی کاربر انتان نیز سپاسگزار شما خواهند بود.
۱۰٫ فناوری های نو در افق

hololens%20 %20Copy%201 طراحی سایت: مهارت های نو طراحی  وب سایت 2016

جهان ی وب سریع در حال پیشرفت است این پیشرفت دائمی باعث نمایان شدن گاهي تکنولوژی های نو و هیجان انگیز در افق شده است. البته اگر چه در حال حاضر این تکنولوژی ها در دسترس ما نیستند ولی با این سرعت پیشرفت احتمالا به زودی در دسترس باشند.
واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، رابط گفتمانی و … تکنولوژی های بسياري در آینده برای یادگیری وجود دارد. همیشه بهتر است که از بقیه جلوتر باشید میزان ی راجع به این تکنولوژی ها تحقیق و بررسي نمایید تا ذهنیتی از آن ها داشته باشید.
با توجه به افزایش خدمات پیام محور، یکی از بخش هایی که میتوان روی آن تمرکز کرد رابط های پیام محور فرم های گفتاری رابط فرد ی (رابط گفتاری) است .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طراحی سایت: مهارت های نو طراحی وب سایت ۲۰۱۶”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک