آموزش نصب جوملا در دایرکت آدم ین (Directadmin)

روش نصب جوملا در دایرکت آدم ین (Directadmin)
what is joomla آموزش نصب جوملا در دایرکت آدم ین (Directadmin)
آموزش جوملا
آموزش جوملا فارسی

در این مطلب نصب جوملا بسته نصب زود جوملا در دایرکت آدم ین (سیـستم مدیریت هاست Directadmin) همراه با تصاویر و ذکر جزئیات آموزش داده می شود و به موارد شما در بخش نظرات جواب داده خواهد شد.
در نصب جوملا یا بسته نصبی جوملا شما اکثرا ٌ یه فایل زیپ دارید که از وب سایت دانـلود جوملا و یا از وبسایت خرید دانـلود قالب با عنوان بسته نصب سريع جوملا دریافت کرده اید. مد نظر داشته باشید که بسته نصبی جوملا بسته نصب زود قالب ها از نظر نحوه نصب با یکدیگر هیچ فرق ی ندارد. پس در صورتی که می خواهید بسته جوملا یا بسته نصب سریع را در سیـستم مدیریت هاست دایرکت آدم ین (Directadmin) نصب نمایید این آموزش به شما یاری خواهد کرد که بتوانید بسته خود را به راحتی در دایرکت آدم ین نصب نمایید

چنانچه بسته نصبی جوملا را از وب سایت جوملای جهان ی دانلود کرده باشید بسته شما نامش شبیه به این است: Joomla_3.4.8-Stable-Full_Package.zip

و اگر در حال نصب بسته نصب زود قالب دانـلود ی از وبسایت جومی هستید نام بسته شما شبیه به این است: Persian_JM_XXX_Quick_Start_Package_V1.1_J3.x_Coded.zip

در قالب های خریداری شده از وبسایت جومی چند فایل جهت شما ارسال می شود که لازم است فایل صحیح را برای نصب انتخاب نمایید. اگر می خواهید بسته نصب زود را نصب بکنید توجه بکنید که در نام فایل به احتمال زیاد کلمه Quick Start وجود داشته باشد و اگه می خواهید بسته نصبی شما فارسی باشد ضروری است به وجود کلمه Persian در نام فایل دقت بفرمایید. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه به این آدرس مراجعه نمایید: نحوه مصرف از فایل های قالب‌های سایت جومی

حال که فایل بسته نصبی ما معین شد در ادامه وارد مراحل نصب می شوید:

۱- در وهله اول ضروری است وارد بخش مدیریت دایرکت آدم ین شویم. برای ورود به بخش مدیریت دایرکت آدم ین شما به سه مورد نیاز دارید: ۱- آدرس ورود به دایرکت آدم ین (در بسياري از هاست ها آدرس مدیریت دایرکت آدم ین با اضافه کردن دو نقطه ۲۲۲۲ به انتهای آدرس دامنه معین می شود مانند: www.domain.com:2222. اما این فقط یک مثال است. مطمئنا این آدرس را مدیر هاست در اختیار شما قرار داده است ) ۲- نام کاربر ی ۳- رمز رد شدن

نکته: ظاهر دایرکت آدم ین در نسخه های مختلف آن کمی ممکن است مفرق باشد ولی عملکرد آن فرق ی ندارد.

۲- در این وهله ضروری است فایل نصبی را در بخش مدیریت فایل های دایرکت آدم ین آپلود بارگذری بکنید . در صفحه اصلی مدیریت دایرکت آدم ین روی مورد files کلیک نمایید:

پس وارد پوشه public_html شوید:

اگر هاستتان را جهت اولین بار است که می خواهید استفاده بکنید در داخـل public_html میزان ی فایـل وجود دارد که لازم است تمام این فایـل ها را حذف نمایید برای افرادی که قبلا روی سایتشان هم اطلاعاتی بوده توصیه میشه برای آن که مشکلی پیش نیاید تمام فایـل های موجود در پوشه public_html را حذف کنند تا بعد از راه اندازی سایت، یک وب سایت بدون مساله و پاک داشته باشند. برای حذف فایـل های موجود روی مورد Select پس بر روی مورد Delete کلیک نمایید.

هم اکنون جهت آپلود فایـل در پایین همین صفحه بر روی مورد Upload files to current directory کلیک نمایید:

از طریق مورد Choose File فایـل مورد نظر را در رایانه گزینش کرده ، پس بر روی مورد Upload Files کلیک بکنید .

چنانچه آپلود به صورت کامل انجام شده باشد با پیام Upload successful مواجه خواهید شد. پس بر روی مورد here (در تصویر زیر معین شده) کلیک نمایید تا به public_html برگردید:

نکته: اگر در حال نصب بسته نصب سريع قالب های تجاری غیر وبسایت جومی هستید علاوه بـر بسته نصبی که آپلود کردید فایلی با نام tmplicence.txt هم جهت شما ارسال شده ضروری است آن را به همین نحوه در همین مسیر آپلود نمایید.

۳- در این وهله ضروری است بسته آپلود شده را از حالت زیپ خارج (Extract) نمایید. برای این کار در همان پوشه public_html روبروی نام فایل بر روی مورد Extract کلیک بکنید :

در صفحه باز شده هم مجددا بر روی مورد Extract کلیک بکنید :

چنانچه عملیات به درستی انجام شده باشد پیام File Extracted نمایش داده می شود. پس بر روی مورد go که در عکس معین شده کلیک نمایید تا به صفحه قبل برگردید.

۴- در این وهله می بایست یک دیتابیس همراه با نام کاربر ی رمز عبور ایجاد نمایید. برای این کار ابتدا با کلیک بر روی مورد home به صفحه اول دایرکت آدم ین بر می گردید.

در صفحه اول دایرکت آدم ین بر روی مورد MySQL Management کلیک بکنید :

در صفحه باز شده بر روی مورد Create new Database کلیک بکنید :

در بخش دیتابیس Database Name Database Username جهت هر کدام کلمه حداکثر ۷ کارکتری انگلیسی بنویسید و فقط از حروف و عدد مصرف بکنید . سعی بکنید جهت امنیت بیشتر، این کلمات معنا دار نباشند. (جهت مثال از اسم خودتان مصرف نکنید).

جهت Password پیشنهاد میشه از پسورد انتخاب ی دایرکت آدم ین مصرف بکنید و روی مورد Random کلیک کرده پس بر روی مورد Create کلیک نمایید.

در وهله بعد باید به شما اطلاعات دیتابیس را مانند تصویر به صورت کامل بدهد. اگر خطا یا error دریافت کردید احتمـا لا در بخش Database Name Database Username کاراکتر های غیر مجاز وارد کرده اید و یا تعداد کاراکترها بیش از ۷ کاراکتر است.

زمانی که اطلاعات دیتابیس به شما نمایش داده شد، به احتمال زیاد آن را کپی بکنید در جایی ایمن نگاه دارید زیرا در زمان نصب و یا بعد از آن مورد نیاز خواهد بود.

۵- هم اکنون ضروری است وارد مراحل نصب جوملا شویم. جهت این کار فقط کافیست آدرس دامنه (Domain) وبسایت خود را در مرورگر وارد نمایید تا وارد مراحل نصب جوملا شوید.

در این وهله اگر از از بسته نصبی جوملای فارسی استفاده کرده باشید مراحل به صورت فارسی است. ولی اگر مراحل صفحه انگلیسی بود از طریق مورد گزینش زبان این مورد را به Persian (فارسی) تغییر دهید تا زبان نصب فارسی شود.

نام سایت: در این بخش اسم سایتتان هر چه که هستن را می نویسید مثلا: “گروه فناوری و اطلاعات جومی”.

ایمیل مدیر ارشد: ایمیل ی که در این بخش وارد می بکنید ایمیل مهم سایت شما خواهد بود گزارشات و تمام کار ها اگر قرار باشد به مدیر اطلاع داده شود به این پست الکترونیکی اعلام می شود.

نام فرد ی مدیر ارشد: نام کاربر ی برای مدیر مهم وبسایت فردی که تمام دسترسی ها در جوملا خواهد بود. این شناسه فرد ی خیلی با اهمیت هست و سعی بکنید جهت این مورد از حروف پیچیده استفاده نمایید و به هیچ عنوان از کلمه های آسان مثل “admin” یا “test” یا “demo” استفاده نکنید. سعی بکنید کلمات بی مفهوم با ترکیب اعداد مصرف نمایید.

رمز عبور مدیر ارشد: رمز مربوط به مدیر اافزایش که به تمام بخش های جوملا دسترسی خواهد داشت. سعی بکنید رمز پیچیده گزینش بکنید که حاوی حروف بزرگ کوچک همچنین اعداد کاراکترها باشد، همين طور می توانید از فاصله نیز مصرف نمایید. پسورد شما بهتر است که حداقل ۸ کاراکتر پیچیده باشد.

دوباره تکرار رمز عبور مدیر ارشد: همان رمزی که در بالا نوشتید را در این بخش هم تکرار بکنید .

توضیح ات متا: این مورد اجباری نیست ولی می توانید شرحی از توضیح ات و کار های سایتتان بسیار زیاد کوتاه بنویسید. بعد از تکمیل این موارد بر روی مورد ادامه کلیک نمایید.

۶- این وهله مربوط به انجام تنظیمات مربوط به پایگاه داده یا همان دیتابیس است. در این بخش به اطلاعات دیتابیسی که در وهله ۴ تهیه و تولید اید نیاز است.

نوع پایگاه داده: این مورد نیازی به تغییر ندارد بر روی mySQLi بایستی بماند، به جز در شرایط ویِژگزینشه که قاعدتا بوسیله کارشناس انجام خواهد شد.

نام هاست: این مورد در اطلاعات دیتابیسی که ساخـته اید با نام Host معین شده است. اما این مورد در ۹۹٪ مواقع باید با عبارت : localhost تکمیل شود.

نام فرد ی: این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تولید و ساخته اید با نام Username معین شده کافیس دقیقا همان را در این بخش وارد کنیم در نمونه ما این مورد tesffda_ai4onk2 است.

رمز عبور : این مورد در اطلاعات دیتابیسی که تهیه و تولید اید با نام Password معین شده کافیس دقیقا همان را در این بخش وارد کنیم در نمونه ما این مورد l92nefuze است.

پیشوند جداول: این مورد پسوند جداول دیتابیس است که به صورت اتفاقی رندوم توسط جوملا جهت وب سایت شما در نظر گرفته می شود نیازی به تغییر آن نیست به جز در شرایط ویِژگزینشه که قاعدتا بوسیله کارشناس انجام خواهد شد.

فرایند پایگاه داده قدیم: این مورد نیز نیازی به تغییر ندارد زیر پایگاه داده شما از قبل اطلاعاتی روی آن وجود ندارد.

بعد از تکمیل بر روی ادامه کلیک می کنیم.

۷- در وهله بعد از شما سوال می شود که چه اطلاعاتی می خواهید با نصب جوملا بر روی وبسایت شما نصب شود. مورد های این صفحه در بسته های نصبی جوملا مفرق است.

اگر در حال نصب بسته قالب های وبسایت جومی هستید این صفحه را به این شکل مشاهده می بکنید :

در اینجا این مورد به صورت پیش فرض بر روی “نصب قالب فارسی دانلود شده از سایت جومی” قرار دارد و نیازی به تغییر وجود ندارد. در صورتی که آن را به هیچکدام تغییردهید قالب دانلود شده از وب سایت جومی نصب نخواهد شد و جوملای خام بدون قالب و اطلاعات نمونه برای شما نصب می شود.

در اینجا می توانید بدون تغییر بر روی نصب کلیک کرده به وهله بعدی بروید.

اگر در حال نصب بسته جوملا دانلود شده از وب سایت مهم جوملا هستید در این وهله با عکس زیر روبرو خواهید شد.

در این بخش امکانات متنوعی در زمینه با اطلاعات نمونه به شما می دهد که می توانید با سلیقه نیاز خود مورد مناسب را گزینش نمایید پس بر روی مورد نصب کلیک نمایید.

۸- در وهله پایانی نصب به انتها رسیده است در این بخش شما چند مورد پیش روی خود دارید که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

در برخي ورژن های نصبی در این وهله دکمه‌ای با نام “وهله اضافی: نصب زبان ها” وجود دارد دارند. با مصرف از این دکمه شما می توانید زبان‌های دیگری به جوملای خود اضافه بکنید که اما اجباری به مصرف از آن وجود ندارد و لازم است بدانید که اگر هم اکنون از این مورد مصرف نکنید بعدها هم شما به راحتی می توانید از طریق مدیریت جوملا هر تعداد زبان اضافه که می خواهید به جوملای اضافه نمایید. اگر نمی خواهید از “دکمه وهله اضافی: نصب زبان ها” مصرف بکنید یا این دکمه در صفحه شما وجود ندارد لطفا وهله بعدی یعنی وهله ۹ را نادیده بگیرید و سراغ وهله ۱۰ بروید.

۹- اضافه کردن زبان اضافه به جوملا جهت این کار بر روی دکمه “وهله اضافی: نصب زبان ها” کلیک بکنید .

زبان های مورد نظر خود را در لیست انتخاب بکنید و پس بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

فعال کردن ویژگی چند زبانه: با فعال کردن این مورد وب سایت شما قابلیت چند زبانه شدن پیدا می نماید .

درمورد زبان پیش فرض مدیریت وبسایت نیز می توانید معین بکنید زبان سایت مدیریت جوملای شما به صورت پیش فرض کدام از زبان های موجود باشد.

اما همان گونه که گفته شد بعد از انتها نصب ورود به مدیریت جوملا نیز قادر به استفاده از این امکانات خواهید بود.

در انتها بر روی مورد ادامه کلیک نمایید.

۱۰- حذف پوشه نصب جوملا: با زدن این دکمه پوشه نصب جوملا حذف می شود شما امکان این را خواهید داشت که بتوانید وارد سایت مدیریت جوملای شوید. چنانچه این دکمه کلیک نشود پوشه Installation حذف نشود شما امکان مشاهده سایت و مدیریت را نخواهید داشت مجددا این صفحه به شما نمایش داده می شود.

دکمه سایت شما را به مسیر اصلی یا تمام آدرس سایتتان منتقل می نماید .

دکمه مدیریت شما را به صفحه مدیریت جوملایتان منتقل می نماید . اما چنانچه این صفحه بسته شد نپرهزینه نباشید با اضافه کردن کلمه administrator به آدرس سایتتان می توانید به راحتی وارد مدیریت جوملا شوید. مثلا: www.domain.com/administrator

نام کاربر ی رمز گذشتن مدیریت جوملای شما هم همان است که در وهله ۵ جهت سایتتان در نظر گرفته اید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آموزش نصب جوملا در دایرکت آدم ین (Directadmin)”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک