تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟

تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟

exercise old men تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟

Banner 3 Gif1 تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟

تعداد قابل ملاحظه‌ای از اشخاص ۶۵ سال شمسی به بالا تحت تأثیر آسیب‌های خفیف شناختی خواهند بود. مطالعات جدید نشان داد که تمرینات آیروبیک تأثیرات چشم‌ گیری روی آن بیماران دارد.

اختلال شناختی خفیف تا مقدار و اندازه‌ای ناشی از کاهش توانایی شناختی در اشخاص ۶۵ سال شمسی به بالا می باشد. آن اشخاص احتمالاً تجربه‌ی شناختی خفیف حافظه را داشته‌اند. ولی باید توجه داشت نه در حد گسترده‌ای که فعالیت‌های روزمره‌ی آن هم‌ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

به هر حال بررسی کردن‌ها مبنی بر آن می باشد که بین ۵ تا ۲۰ قسمت و بخش از جمعیت سالمند مبتلا به اختلال شناختی خفیف خواهند بود. اختلاف شناختی خفیف اغلب منجر به بیماری آلزایمر یا فراموشی می‌می شود. بعضی مطالعات نشان داده که ۸۰ قسمت و بخش از بیمارانی که مبتلا به اختلاف شناختی خفیف بودند بعد از ۶ سال شمسی  مبتلا به آلزایمر شدند.

تحقیقات قبلی نشان داد که ورزش کردن ممکن می باشد حجم‌ مغز را افزایش دهد و همچنین باعث تقویت حافظه می شود.

در حال حاضر، مطالعات جدید آن موضوع را اثبات و یا تایید می‌کند که نه تنها باعث افزایش حجم مغز می‌می شود بلکه توانایی شناختی را در بیمارانی که مبتلا به اختلال شناختی خفیف خواهند بود بالا می برد.

بررسی کردن تأثیر ورزش در بیماران مبتلا به اختلال شناختی خفیف

محققان به روش اتفاقی ۳۵ فرد یا شخص از اشخاص مبتلا به آن بیماری که ورزش کردند را مورد بررسی کردن قرار دادند. آن هم‌ها شرکت کنندگان را به ۲ تیم تقسیم کردند: تیم اول ۱۶ فرد یا شخص از اشخاص با میانگین سنی ۶۳ سال شمسی و همچنین تیم بعدی که تحت کنترل بودند، ۱۹ فرد یا شخص از اشخاص با میانگین سنی ۶۷ سال شمسی.

شرکت کنندگان تیم قبلی که ورزش‌های هوازی مانند تردمیل، دوچرخه و همچنین الپتکال انجام می‌دادند و همچنین به مدت ۶ ماه ، ۴ بار در هفته ورزش می‌کردند و همچنین تیمی که تحت کنترل بودند به آن هم مقدار و اندازه و میزان تمرینات قدرتی یا کار با وزنه انجام می دادند.

محققان از مغز تمام شدکت کنندگان قبل و همچنین بعد از ۶ ماه اسکن گرفتند. تصویر مغز با توجه به شکل قراردادی و همچنین مقدار و اندازه بیومکانیک مقایسه شد و همچنین به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که تصویر مغز از نظر حجم و همچنین شکل تغییر شکل داده می باشد. یکی از محققان میگوید: ما MRI را با رزولوشن کیفیت بالا گرفتیم تا تغییرات آناتومی در نواحی مغز را در داده‌های حجمی و همچنین اطلاعات وابسته به دست آوریم.

عملکرد اجرایی با فعالیت های هوازی بهبود یافت

در پایان ماه ششم‌، شرکت کنندگان مورد بازبینی قرار گرفتند تا تأثیر ورزش بر روی عملکرد شناختی آن هم‌ها بررسی کردن می شود. یکی از محققین می‌گوید: حتی در آن مدت کوتاه ما متوجه شدیم که ورزش تغییرات قابل ملاحظه‌ای را در مغز آن هم‌ها ساخته یا ایجاد کرده می باشد.

افرادی که در برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی آیروبیک شرکت کرده بودند در مقایسه با افرادی که در تیم‌های قدرتی بودند به روش قابل ملاحظه‌ای عملکرد اجرایی بالاتری داشتند. محققان در هر دو  تیم به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که حجم‌ سلول‌های خاکستری مغز افزایش پیدا کرده می باشد که شامل لب گیجگاهی که مسئول حافظه کوتاه مدت می باشد، می می شود. در مقایسه با تیمی که ورزش‌های قدرتی انجام دادند، تیم آیروبیک از نظر نگهداری حجم کلی مغز کامل‌تر بودند و همچنین حجم ماده خاکستری و همچنین بافت مغزی بالاتری داشتند.

محققان دریافتند تیمی که ورزش‌های قدرتی انجام دادند ماده سفید مغزشان در بافت موضعی به عنوان فیبر رابط عمل می‌کند. آن‌ تغییر شکل اغلب به علت از بین رفتن حجمی از مغز می باشد. ‌ولی باید توجه داشت نه دائما. تغییرات جهت‌دار در مغز بدون تغییر حجم آن هم نشانه‌ای مبنی بر بیماری عصبی می باشد. ممکن می باشد نشانه ها و علائم حساس‌تری جهت تغییرات جزئی که در نواحی ویژه ای از ‌مغز رخ می‌دهد قبل از تغییرات حجمی در MRI قابل روئیت باشد.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: medicalnewstoday

telegram elmevarzesh1 تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟

تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟ در تاریخ ۲۰۱۷-۰۴-۰۶ ۱۱:۳۵:۴۴ نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تمرینات آیروبیک (ورزش‌های هوازی) چگونه اقتدار و قدرت یادگیری حافظه در سنین پیری را بالا می‌برد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک