جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟

جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟

Ginseng Benefits جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟

Banner 3 Gif1 جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟

جینسینگ یا جینسنگ یکی از قدیمی‌ترین و همچنین محبوب‌ترین مکمل‌های گیاهی می باشد و همچنین در انواع مکمل‌هایی یافت می‌می شود که ادعا می‌کنند تمام فواید را از کاهش روند پیری گرفته تا افزایش قوه مردانگی (قدرت عضلانی)، دارا می‌باشد. جای تعجب نیست، با توجه به آن ادعا، جینسینگ یک مکمل فوق العاده محبوب و همچنین هزاران ساله باشد! ولی باید توجه داشت آیا علم از آن ادعا حمایت می‌کند؟

جینسینگ چیست؟

بسیاری از گیاهان با بهره بری و استفاده از نام جینسینگ به بازار عرضه شده‌اند، ولی باید توجه داشت اکثر مهندسین و متخصصین بر آن باورند که تنها جینسینگ (آسیایی) و همچنین (جینسینگ آمریکایی) ارزش نام «جینسینگ» را دارند.(جینسینگ اصل خواهند بود). سایر گیاهان با فواید مشابه، گاهی اوقات به عنوان «جینسینگ‌های تقلبی»د شناخته می‌شوند، شامل جینسینگ سیبری ( eleuthero)، برزیلی (sum)، هندی (ashwagandha) و همچنین (maca). علیرغم عنوان «متقلب»، دو نوع آخر یعنی آسیوآنگاندا و همچنین ماکا هر دو در سال شمسی‌های اخیر به علت مواد تشکیل دهنده‌ی‌شان خیلی زیاد محبوب شده‌اند.

جینسینگ آسیایی هزاران سال شمسی در طب سنتی چینی بهره بری و استفاده شده و همچنین اغلب به عنوان پادشاه گیاهان شناخته می‌می شود.

در واقع، جینسینگ پاناکس نام خود را به علت بسیاری از فوایدی گیاهی که بر بدن دارد، می‌گیرد. نوع «پاناکس» به عنوان «درمان‌گر کلی» ترجمه می‌می شود ( pan به معنی کل و همچنین axos به معنی درمان در یونانی می باشد). از سوی دیگر، کلمه جینسینگ به معنای «شبیه به آدم» می باشد، به احتمال زیاد به علت شباهت خاص شکل ظاهری ریشه آن گیاهان با هیبت یک انسان می باشد.

جینسینگ چه فوایدی بر بدن دارد؟

جینسینگ آسیایی اغلب به‌منظور اعمال تحریک بر بدن یا به جریان در آوردن عملی در بدن بکار می‌رود (کاتالیزور واکنش‌هایی مانند سوخت‌وساز)، در حالی که شکل آمریکایی آن هم جهت بهبود ریکاوری و همچنین خاصیت آرامش‌بخشی آن هم بهره بری و استفاده می‌می شود. گیاه‌پزشکان چینی بر آن دو عمل متضاد هم خیلی زیاد تاکید دارند، هر دو اثر داغ و همچنین یا خنک‌کنندگی بر روی بدن و همچنین یا تعادل یین و همچنین یانگ را در خود دارند. در صورتی که چه، روش‌های مدرن و همچنین علمی جهت توصیف آن تضاد نیز وجود دارند.


پیشنهاد مطالعه: دانه چیا چیست؟ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه آن هم را مصرف کنید؟


جینسینگ آسیایی‌ در مقابل جینسینگ آمریکایی

واکنش‌های تضاد‌ آمیزی که در گونه‌ی آسیایی و همچنین آمریکایی نسبت به یکدیگر و همچنین نسبت به مواد تشکیل دهنده فعال آن هم‌ها در اشکال متنوع و گوناگون و مختلف آن دو گونه گیاهی وجود دارد خیلی زیاد مهم می باشد. آن مواد تشکیل‌دهنده فعال به نام جینسینوزاید شناخته می‌می شود و همچنین انواع فراوان جینسینوزاید موجود در ریشه‌ی جینسینگ آسیایی و همچنین آمریکایی به نام‌های Rg1 و همچنین Rb1 شناخته می‌شوند.

مشخص شده می باشد که نسبت بالاترRg1 به Rb1 آن جینسینوزاید‌ها، که در گونه آسیایی فراوان‌تر می باشد، سبب تحریک سیستم عصبی مرکزی می‌می شود. آن علت توضیح می‌دهد که چرا آن نوع جینسینگ اغلب در محصولات تقویت کننده بدن ویا انرژی‌زاها بهره بری و استفاده می‌می شود.

برعکس، نسبت بالاترRb1 به Rg1، رایج در انواع آمریکایی جینسینگ، توضیح می‌دهد که چرا آن فرم اکثرا و بیشتر در تهیه محصولاتی بکار می‌رود که سبب بهبود دوره‌ی ریکاوری و همچنین آرامش فرد، کاهنده قند خون و همچنین یا کاهنده استرس خواهند بود. آن نوع جینسینگ اغلب “سازگارکننده ژنی” نامیده می‌می شود.

سازگار‌کننده ژن چیست؟

سازگارکننده ژنی به بدن در «سازگاری» با فشار و همچنین استرس و همچنین بازگرداندن آن هم به حالت تعادل کمک می‌کند، که آن فشار می‌تواند فیزیکی، شیمیایی، و همچنین‌یا بیولوژیکی باشد. سازگارگر ژن می‌تواند هورمون استرس را در زمانی که مقادیر آن هم در بدن بیش از حد بالا می باشد پایین آورد، و همچنین یا بلعکس می‌تواند در زمانی که مقادیر آن هم خیلی زیاد کم می باشد، افزایش دهد.

نظر بر آن می باشد که آن هم اثر در مورد هورمون‌های آنابولیک و همچنین کاتابولیک (مانند تستوسترون و همچنین کورتیزول)، سیستم ایمنی بدن و همچنین یا هر سیستم غیره ای در بدن که ممکن می باشد مستلزم و نیاز به بازگرداندن تعادل (حفظ حالت هومئوستاز) داشته باشند، اعمال می شود.

Ginseng Benefit جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟آن فرآیند ممکن می باشد به بهبود انعطاف بدن در مقابله با استرس و همچنین فشار‌های متنوع و گوناگون و مختلف کمک کند. نمونه‌هایی از حالات ایجادکننده فشار نامتعادل در بدن عبارتند از: افزایش شدت تمرین، استرس احساسی ناشی از بروز مسائل متنوع و گوناگون و مختلف در محل کار و همچنین یا منزل و خانه و همچنین یا حتی تنش زیست محیطی مانند آلودگی.

فواید موثر جینسینگ بر سلامت چیست؟

انرژی و همچنین عملکرد

تحقیقات اخیر علمی بر روی تمامی مطالعات انسانی در مورد کاربرد جینسینگ مشخص کرد که آن گیاه می‌تواند خستگی را کاهش دهد، انرژی و همچنین انگیزه را بهبود بخشد. یک مطالعه بر اساس یافته‌های مشابه، نشان می‌دهد که بین ۲۰۰-۶۰۰ میلی‌گرم از هر نوعی از گیاه جینسینگ، انرژی روانی و همچنین شناختی را افزایش می‌دهد.

عضله و همچنین ریکاوری از تمرین

جینسینگ به عنوان یک گیاه متعادل کننده، احتمالاً به تو در رشد عضلات و همچنین ریکاوری مناسب در تمرینات اسپورت و ورزشی‌تان کمک می کند. عملاً آن در صورتی رخ می‌دهد که شدت تمرین تو تغییر کند یا فشاری را به تنهایی ساخته یا ایجاد کند که عضلات و همچنین بدن در ساخته یا ایجاد آن فشار نقشی نداشته باشند. جهت مثال، مصرف ۲۰ گرم هر روز خدا جینسینگ آسیایی به مدت هفت روز، در پسران جوان جوون دانشجو، آسیب عضلات و همچنین التهاب ناشی از ورزش را کاهش داد.

آنتی اکسیدان‌ها

مشابه با (زردچوبه)، یکی دیگر از داروهای گیاهی محبوب، جینسینگ شامل مزایا و خاصیت های آنتی‌اکسیدانی قوی می باشد. تمرین اسپورت و ورزشی، افزایش سن، رژیم غذایی با قند بالا، آلودگی محیطی، مواد شیمیایی و همچنین استرس باعث تولید رادیکال‌های آزاد اکسیداتیو در بدن تو می‌می شود. وجود رادیکال‌های آزاد، بیش از حد مجاز، می‌تواند باعث آسیب سلول‌ها می شود و همچنین منجر به بروز پیری زودرس، معظلات و مسائل و مشکلات متابولیکی و همچنین اختلال در عملکرد بدنی می شود.

دو نقطه خیلی زیاد مهم را فراموش نکنید. در نخست، در صورتی که می‌خواهید جینسینگ را به تو به کاهش مرحله فشار جسمی یا ذهنی‌تان کمک کند، پیش از قرار گرفتن در موقعیت تنش‌زا آن هم را مصرف کنید، نه هنگامی که در طی مدت آن هم شرایط. دوم، تنها و فقط ۲گرم جینسینگ در روز می‌تواند آن فواید آنتی‌اکسیدان را جهت‌تان فراهم کند. تا زمانی که از مکمل‌های با کیفیت بهره بری و استفاده کنید، حتی مصرف مقادیر کمی از آن هم نیز می‌تواند اثر مثبت داشته باشد.

Ginseng Benefit1 جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟آیا جینسینگ می‌تواند به تو در کاهش وزن و همچنین چربی‌سوزی کمک کند؟

اکثرا و بیشتر مطالعاتی که بر روی انسان گرفته شده می باشد، می‌گویند خیر، ولی باید توجه داشت فواید کاهش وزن آن هم در انسان همچنان مورد مطالعه محققان قرار دارد. از مطالعات حیوانی و همچنین سلولی مشخص شده می باشد که عصاره‌ی آن گیاه بر روی اشتها و همچنین متابولیسم تأثیر می‌گذارد و همچنین مسیرهای چربی سوز را تحریک می‌کند. از مطالعات انسانی محدود مشخص شده می باشد که مصرف هر روز خدا ۸ گرم جینسینگ آسیایی توسط زنان چاق کمک می‌کند تا وزن کم کنند.

محققان پس نتیجه آن می شود که گرفتند که آن امر باعث بهبود اوضاع باکتری‌های سالم سیستم‌های گوارش می‌می شود. در صورتی که جینسینگ سبب کنترل در وزن‌تان می‌می شود، علت آن هم احتمالاً بایستی و حتما قابلیت گیاه در کمک به کنترل قند خون باشد. از بررسی کردن آماری مطالعات مشخص شده می باشد که با مصرف دوزهای ۲۰۰ تا ۲۰گرم به روش هر روز خدا از جینسینگ‌های آسیایی یا آمریکایی، گلوکز خون ناشتا در اشخاص سالم و همچنین غیر دیابتی کاهش یافته می باشد. بنابر یافته‌های ضد و همچنین نقیضی که در ارتباط و رابطه با جینسینگ و همچنین فواید کاهش وزن آن هم موجود می باشد، سعی کنید تا انتظارات خود را از کاهش وزن و همچنین مصرف جینسینگ به دقت مشخص کردن کنید.

آیا جینسینگ عوارض جانبی دارد؟

بررسی کردن علمی بر مطالعات انسانی تشخیص داده‌اند که جینسینگ پاناکس بی خطر می باشد. مقادیر مجاز آن هم جهت مصرف تقریبا بین ۱۰۰میلی‌گرم تا ۶۰ گرم متغیر می باشد. رایج‌ترین دوز مصرفی آن هم بطور هر روز خدا حدوداً ۲-۶ گرم می باشد.

چقدر جینسینگ بایستی و حتما مصرف کرد؟

اکثر کارشناسان گیاه شناسی توصیه می‌کنند که هر فرد به روش هر روز خدا بین ۱ تا ۳ گرم ریشه گیاه جینسینگ مصرف کنند. با مصرف آن مقادیر می‌توانید جهت مدت کوتاهی از استرس زیاد حاصل تغییرات شدید ساخته یا ایجاد شده در شدت تمرین و همچنین حجم تمرین، ایمن باشید، مخصوصاً در صورتی که همین مقدار دوز یا سه برابر آن هم دوز را جهت یک دوره کوتاه مدت مانند ۳-۶ هفته مصرف کنید.

چگونه بایستی و حتما جینسینگ را مصرف کنم؟

از آنجایی که جینسینگ یک سازگارکننده ژنی می باشد، بنابراین تو می‌تواند هر بار که به شدت ویا بار تمرینات خود اضافه می‌کنید، پس نتیجه آن می شود که بهتری بگیرید، حتی در زمان‌های ریکاوری و همچنین یا روز‌های استراحتی.‌ به عنوان مثال، شروع مصرف گیاه همزمان با تغییر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ی تمرینی و همچنین یا رژیم غذایی، سپس تثبیت مقادیر مصرفی جینسینگ و همچنین همینطور برنامه جذاب و جالب و خوب تمرینی تا شش هفته در حالی که هم‌اکنون بدن‌تان را با فشار جدیدی سازگار می‌کنید. آن عمل باعث می‌می شود که از تمرینات خود پس نتیجه آن می شود که بهتری کسب کنید. جهت کسب تاثیرات کاهش وزن بالقوه جینسینگ آمریکایی و همچنین یا آسیایی و همچنین همچنین کمک به کاهش قند خون، جینسینگ را پیش از صرف غذا یا همراه با غذا میل کنید.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: bodybuilding

telegram elmevarzesh1 جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟

جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۰۴ ۰۱:۵۲:۰۵ نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جینسینگ چه فوایدی دارد و همچنین چگونه بایستی و حتما مصرف می شود؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک