سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟

سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟

cla supplement سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟

Banner 3 Gif1 سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟

سی ال ای ( Cla ) یک نوع مکمل خوراکی و همچنین مختصر شده واژه «اسید لینولئیک مزدوج» می باشد آن مکمل یک نوع اسید چرب اشباع نشده می باشد که به تیم اسیدهای چرب ضروری تعلق دارد. آن ماده به روش طبیعی در گوشت گاو و همچنین لبنیات یافت و همچنین مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که باعث چربی سوزی می‌می شود. در واقعیت و حقیقت مکمل Cla یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های چربی سوزی در جهان می باشد، بعضی اشخاص بر آن باور خواهند بود که آن مکمل می‌تواند سایر مزایا و خاصیت های سالم چربی‌ها را نیز با خود داشته باشد. آن مقاله به جزئیاتی در ارتباط و رابطه با Cla می‌پردازد و همچنین تاثیرات آن هم را بر مقدار و اندازه و میزان وزن تان و همچنین سلامت عمومی تو، بازگو می‌کند.

مکمل سی ال ای چیست؟

در حال حاضر Cla در صنعت ورزش و همچنین تناسب اندام توجه‌ها را به سمت خود جلب کرده می باشد. ولی باید توجه داشت آیا آن مکمل لاغری به مقدار و اندازه‌ای که محبوب‌اش کارساز نیز می باشد؟ آیا جهت بدن مفید می باشد؟ آیا می‌تواند مکمل خوبی جهت کاهش وزن باشد؟ تاثیر مصرف مکمل سی ال ای بر کاهش وزن چیست؟ سایر عوارض جانبی آن هم چیست؟ در واقع پاسخ به آن سوالات در آن جمله نهفته می باشد که بین Cla طبیعی که در مواد غذایی وجود دارد و همچنین Cla که به شکل مکمل مصرف می‌می شود، تفاوت‌هایی وجود دارد.

اسید لینولئیک معمول‌ترین امگا ۶ یافت شده در روغن‌های گیاهی می باشد و همچنین همچنین در سایر مواد خوراکی مانند گوشت گوسفند و همچنین گاو و همچنین یا محصولات لبنی یافت می‌می شود. ولی باید توجه داشت در مکمل‌های Cla تولید شده به صورت صنعتی از روغن‌های ناسالم گیاهی بهره بری و استفاده شده می باشد. با توجه به آنکه در آن ترکیب غیر اشباع چربی ترانس (پیوند دوگانه در اسید چرب) یافت می‌می شود، آن رو مصرف روغن ترانس صنعتی که در غذاهای حیوانی یافت نمی‌می شود ولی باید توجه داشت در آن مکمل‌ها موجود می باشد، می‌تواند مضر باشد.


پیشنهاد مطالعه: قرص چربی سوز ونوستات چیست و همچنین چگونه باعث کاهش وزن می‌می شود؟


منابع سی ال ای (میلی‌گرم Cla در هر گرم از چربی)

منابع حیوانی و همچنین فرآورده‌های آن هم/ مقدار و اندازه و میزان Cla موجود (میلی‌گرمCla در هر گرم از چربی)

  • تکه گوشت لخم جدید و تو و تازه گاو /۴.۲
  • گوشت ران گاو – ۵.۶
  • مرغ – ۰.۹
  • شیرگاو – ۵.۵
  • پنیر- ۴.۵
  • پنیر چدار- ۳.۶

فواید مصرف سی ال ای

علت محبوبیت Cla به عنوان مکمل غذایی ارتباط آن هم با کاهش وزن و همچنین لاغری می باشد. مصرف آن مکمل می‌تواند باعث کاهش وزن و همچنین چربی سوزی از طریق یک سری واکنش‌های بیوشیمیایی می شود که آن خود در نهایت باعث افزایش مقدار و اندازه و میزان متابولیسم پایه می‌می شود. افزایش مقدار و اندازه و میزان متابولیسم پایه بدین معناست که بایستی و حتما کالری بیشتری جهت انجام یک فعالیت سوزانده می شود. متابولیسم پایه حداقل مقدار انرژی می باشد که بدن مستلزم و نیاز دارد تا فعالیتی را انجام دهد. Cla در تغییر یک سری واکنش‌های متابولیکی که فعالیت سلول‌های چربی بدن را تنظیم می‌کنند، دخیل می باشد. تصور می‌می شود که از طریق افزایش ، سی ال ای، BMR می‌تواند مقدار و اندازه و میزان قسمت و بخش چربی به عضله را کاهش داده و همچنین مصرف انرژی را افزایش دهد.

طبق مطالعه‌ای که بر روی موش‌ها در سال شمسی ۱۹۹۸ گرفته شده می باشد. (آن آزمایش جهت ۶ هفته انجام شد که به تیمی از موش‌ها Cla داده شد و همچنین جهت باقی هوش‌ها آن مکمل بهره بری و استفاده نشد)، مشخص شد که بعد از ۶ هفته آن هم تیم از موش‌هایی که مکمل مصرف کرده بودند به روش قابل ملاحظه‌ای در مقدار و اندازه و میزان انرژی مصرفی، مقدار و اندازه و میزان رشد و همچنین توده چربی بدن کاهش داشتند. (بدون در نظر گرفتن ترکیب مواد خوراکی داخل رژیم مصرفی آن هم‌ها) آن داده‌ها نشان می‌دهد که سی ال ای باعث افزایش مقدار و اندازه و میزان سوخت و همچنین ساز در موش‌ها و همچنین کاهش توده چربی در بدن آن هم‌ها شد.


پیشنهاد مطالعه: چه مکمل های اسپورت و ورزشی نباید باهم مصرف شوند؟


از طرف دیگر آن مکمل لاغری سبب افزایش رشد عضلانی می‌می شود. از آنجایی که عضلات به روش متابولیکی در حال فعالیت خواهند بود، یک افزایش در توده بدون چربی (عضلات) به معنی کالری سوزی اکثرا و بیشتر بدن می باشد. دمصرف مکمل Cla سبب کاهش کلسترول بد خون، مقاومت انسولین و همچنین سطوح قند خون می‌می شود. آن مکمل همچنین سبب تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌می شود. بایستی و حتما توجه داشت که مصرف مکمل «به روش کلی هر مکملی که باشد» با ورزش و همچنین رژیم غذایی صحیح و همچنین کافی و همچنین منظم تاثیر بیشتری بر بدن دارد. گرچه ورزش بیش از حد موجب سرکوب سیستم ایمنی می‌می شود، ولی باید توجه داشت مطالعات نشان می‌دهند که با مصرف آن مکمل و همچنین تغذیه متناسب و همچنین کافی، می‌توانید نه تنها از سرکوب سیستم ایمنی جلوگیری کنید بلکه آن هم را نیز تقویت کنید.

عوارض مکمل Cla

در صورت مصرف آن مکمل به مقدار بیش از مقدار و اندازه، احتمالاً بایستی و حتما انتظار بروز عوارض جانبی سی ال ای (مشابه با تمام مکمل‌های غذایی دیگر) را داشته باشید. آن عوارض شامل درد شکمی، اسهال، تهوع و همچنین نفخ و همچنین همچنین افزایش خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت در اشخاص چاق می‌می شود. Cla می‌تواند جهت جنین و همچنین نوزادان خطرناک باشد، بنابراین مادران باردار بایستی و حتما از مصرف آن مکمل خودداری کنند.آن مکمل همچنین می‌تواند باعث انباشته چربی در کبد می شود (بیماری کبد چرب). البته در صورتی که از Cla به مقدار و اندازه و میزان اندک با تغذیه مناسب و همچنین کافی مصرف می شود یا به روش طبیعی از منابع خوراکی حیوانی بهره بری و استفاده می شود، جهت سلامت عمومی فرد مفید می باشد و همچنین فواید نام برده شده را بر بدن خواهد داشت.

چه زمانی و همچنین چه مقدار بایستی و حتما از مکمل Cla مصرف کرد؟

دوزهای متفاوتی جهت مصرف آن مکمل پیشنهاد شده می باشد. به عبارت دیگر جهت کمک به کاهش توده چربی بدن، مقدار و اندازه و میزان مصرف آن هم بایستی و حتما بین ۱.۸ تا ۷ گرم از سی ال ای به روش هر روز خدا باشد. مکمل‌های اسید لینولئیک معمولاً به شکل کپسول جامد ژله‌ای و همچنین یا به صورت پودر در اشکال و همچنین غلظت‌های متنوع و گوناگون و مختلف وجود دارد. جهت کسب نتایج بهینه، توصیه می‌کنیم ۲ عدد کپسول ژله‌ای همراه با ۱ تا ۳ وعده غذایی در طول روز مصرف کنید. تو بایستی و حتما از بین محصولات متنوع Cla محصولی را بهره بری و استفاده کنید که حاوی ۸۰٪Cla باشد. توجه داشته باشید که مصرف آن مکمل با مواد خوراکی حاوی پروتئین بالا مانند شیر سبب کاهش وقوع حالاتی مانند اسهال و همچنین تهوع می‌می شود.

توصیه‌هایی جهت تو به منظور مصرف خانگی

گرچه مصرف Cla به وسیله ترکیب آن هم با مواد خوراکی غنی از پروتئین و همچنین رژیم غذایی صحیح و همچنین کافی و همچنین انجام فعالیت اسپورت و ورزشی منظم تاثیر بیشتری بر وزنه بدن دارد، ولی باید توجه داشت به هیچ عنوان لاغر شدن تو را تضمین نمی‌کند. Cla با وجود تاثیر بسزا بر کاهش توده چربی، سبب رشد توده بدون چربی یا آن هم عضلات می‌می شود. در صورتی که Cla را با چندین منابع غذایی مصرف کردید و همچنین هنوز مطمئن نیستید که چگونه و چطوری و همچنین یا چه مقدار به تناسب بدن‌تان بایستی و حتما از آن مکمل مصرف کنید با مربی یا کارشناس تغذیه مشورت کنید. یا در صورتی که تمرینات اسپورت و ورزشی خیلی زیاد شدید مقاومتی انجام می‌دهید، مکمل سی ال ای می‌تواند تو را جهت رسیدن به هدف تناسب اندام و همچنین کسب وزن دلخواه‌تان یاری دهد.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منابع: healthline + livestrong + myprotein

telegram elmevarzesh1 سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟

سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۰۴ ۰۱:۴۳:۱۳ نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سی ال ای چیست؟ مکمل cla چه فواید و همچنین عوارضی دارد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک