مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

l glutamine مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

Banner 3 Gif1 مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

گلوتامین یک اسید آمینه غیر ضروری می باشد که توسط بدن ساخته می می شود و همچنین بیشترین اسید آمینه ای می باشد که در پلاسما و همچنین عضلات اسکلتی یافت می می شود. غلظت گلوتامین خون در یک فرد سالم  ۳ تا ۴ برابر سایر اسیدهای آمینه می باشد.

حدوداً ۶۰%  اسید آمینه درون سلولی را تشکیل می دهد و همچنین تقریباً از عضلات به مقدار ۹ گرم در روز به داخل خون ترشح می می شود. تحقیقات انجام شده در مورد گلوتامین به وضوح نشان داده می باشد آن اسید آمینه به راحتی قادر می باشد تا عضلات را از گزند تجزیه شدن پروتئین در امان نگه داشته و همچنین پدیده مخرب آتروفی عضلات را به خوبی مهار کند. آن اسید آمینه نقش کلیدی در متابولیسم پروتئین، حجم سلولی و همچنین ضد کاتابولیسم دارد.

آن اسید آمینه که به شکل مکمل نیز تهیه و همچنین عرضه می می شود در افزایش حجم سلول ها و همچنین در تشدید سنتز پروتئین در عضلات نقش مهمی را ایفا کرده و همچنین مزایا و خاصیت های آنتی کاتابولیکی خیلی زیاد قدرتمندی نیز دارد.

گفته می می شود که گلوتامین تاثیر قدرتمندی در افزایش مقدار و اندازه و میزان ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن نیز داشته می باشد.  مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به توضیح نیست که تاثیر هورمون رشد در افزایش حجم و همچنین اقتدار و قدرت عضلانی و همچنین در تشدید فرایند چربی سوزی بر همگان روشن و همچنین ثابت شده می باشد.


پیشنهاد مطالعه:  اسید آمینه (آمینو اسید) چیست؟ اسید آمینه ضروری و همچنین غیر ضروری چه تفاوتی با هم دارند؟


چرا بدن به گلوتامین مستلزم و نیاز دارد؟

بدن انسان جهت انتقال آمونیاک و همچنین نیتروژن در سراسر بدن از طریق رگ‌های خونی نیازمند بهره بری و استفاده از گلوتامین می‌باشد. به همین دلیل بدن دائما سعی‌ می‌کند جریان گلوتامین موجود درون رگ‌های خونی را دائما ثابت نگه دارد. دستگاه ایمنی و همچنین دستگاه گوارش هر دو نیازمند گلوتامین خواهند بود. دستگاه گوارش در بعضی‌ موارد که فرد از رژیم با پروتئین بالا بهره بری و استفاده می‌کند به دلیل کمبود گلوتامین میتواند دچار مشکلاتی می شود.

هنگامی که ورزشکار به صورت منظم و همچنین دائمی به تمرینات سنگین فیزیکی‌ مشغل می‌می شود، نیازمند مقادیر بیشتری گلوتامین نسبت به آن هم چیزی می باشد که بدن به روش طبیعی آن هم را تولید می‌کند.

در صورتی که بدن نتواند گلوتامین مورد مستلزم و نیاز خود را از طریق رگ‌های خونی گرفتن کند، مجبور می‌می شود سراغ عضلات برود. در آن حالت گلوتامین موجود درون ماهیچه‌ها شکسته شده و همچنین به درون جریان خون وارد می‌می شود.

فواید گلوتامین

شامل فواید ذکر شده جهت گلوتامین می قدرت به تقویت حافظه، افزایش حجم و همچنین آب عضلات و همچنین مفاصل، جلوگیری از تخریب بافت عضلانی و همچنین ترمیم بافت عضلانی، انتقال نیتروژن بین ارگان ها، حفظ تعادل اسید و همچنین باز، افزایش ترشح هورمون رشد، منبع انرژی سلول های مخاطی روده، منبع انرژی سلول های سیستم ایمنی و همچنین تنظیم سنتز و همچنین تجزیه پروتئین اشاره کرد. ANTONIO 1999  گفتن کرد که حفظ سطوح درون سلولی گلوتامین در جلوگیری از تجزیه پروتئین عضله اسکلتی موثر می باشد.


پیشنهاد مطالعه: تعادل نیتروژنی چیست و همچنین چگونه باعث عضله ‌سازی می‌می شود؟


افرادی که با تمرینات سنگین آشنایی دارند از آن واقعیت و حقیقت مسلم آگاهی کامل دارند که پرداختن مداوم به تمرینات شدید بدنی خواه و همچنین ناخواه با پدیده تجزیه شدن پروتئین در عضلات همراه می می شود. ورزشکاران آن پدیده مخرب را به نام پدیده کاتابولیسم می شناسند.

گفته می می شود که مصرف مقادیر کافی از آن اسید آمینه امکان و همچنین احتمال بروز آن پدیده در بدن ورزشکاران رشته های قدرتی را به حداقل ممکن می رساند. آن اسید آمینه مخصوصا” جهت افرادی که در دوره های کات به سر برده و همچنین یا به نیت و اراده کم کردن از مقدار و اندازه و میزان چربی زاید در بدن خود تمرین کرده و همچنین یا در رژیم های چربی سوزی به سر می برند از اهمیت خیلی زیاد بالایی برخوردار می باشد. زمانی که ورزشکاران نیت و اراده کم کردن از وزن خود را داشته و همچنین در عین حال نیز نگران از دست رفتن حجم عضلانی باشند آن اسید آمینه جهت آنان حکم طلا و همچنین کیمیا را پیدا می کند.

l glutamine1 مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

اکثرا و بیشتر توصیه های گرفته شده به مصرف گلوتامین در دوره های ریکاوری بعد از تمرینات شدید اشاره شده می باشد. معمولاً مصرف گلوتامین بعد از یک هفته پس نتیجه آن می شود که خود را آشکار می کند. تو از نظر جسمی احساس بهتری داشته، هنگام ورزش از انرژی بیشتری برخوردار بوده و همچنین کمتر دچار خستگی و همچنین درد عضلانی می شوید.

فواید گلوتامین در عضله‌ سازی

  • تحریک سنتز پروتئین در عضلات با در اختیار گذاشتن نیتروژن جهت تولید پروتئین
  • کاهش زمان ریکاوری عضلات
  • افزایش تولید هورمون رشد
  • کاهش کاتابولیسم در طول تمرینات
  • افزایش استقامت به وسیله جایگزین کردن گلیکوژن در شرایطی که گلیکوژن بدن تخلیه شده می باشد
  • کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌ها به وسیله تقویت سیستم ایمنی بدن

عوارض گلوتامین چیست؟

اگرچه تا کنون عوارض جانبی جهت گلوتامین نقل از نشده می باشد ولی بایستی و حتما به یاد داشته باشید که گلوتامین یک نوع آمینو اسید می باشد و همچنین هنگام و زمانی که بیش از حد مورد مستلزم و نیاز بدن مصرف می شود، نیتروژن اضافه بایستی و حتما دفع گردد. هنگام و زمانی که گلوتامین تجزیه می‌می شود، آمونیاک را تولید می‌کند، اگرچه آن ماده در بدن جمع نمی‌می شود. پس نباید بیش از حد مصرف می شود.

مصرف همزمان گلوتامین با کراتین

تو نباید کراتین و همچنین گلوتامین را با هم مصرف کنید زیرا آن دو مکمل به حامل‌ها و همچنین ناقل‌های یکسانی در بدن وابسته خواهند بود. زمانی‌ که آن دو مکمل با هم مصرف شوند جهت وصل شدن با حامل‌ها به رقابت می‌پردازند و همچنین یکی برنده شده و همچنین غیره ای بازنده می‌شوند.


پیشنهاد مطالعه: چه مکمل های اسپورت و ورزشی نباید باهم مصرف شوند؟


مقدار و اندازه و میزان مصرف گلوتامین

بدنسازان و همچنین افرادی که به ورزش های قدرتی می پردازند جهت بهره مند شدن از مزایا و خاصیت های مطلوب آن اسید آمینه در بدن بایستی و حتما هر روز خدا ۵ الی ۱۵ گرم از آن اسید آمینه را مصرف کنند. آن مقدار را می قدرت در ۲ الی ۳ سروینگ مصرف نمود. به آن مهم نیز توجه داشته باشید که در کنار مصرف مکمل های حاوی آن ماده طبیعی می قدرت از طریق رژیم هر روز خدا غذایی نیز مقادیر بسیاری از آن ماده را وارد بدن نمود.

آن مکمل را می قدرت در ۳ وعده بیدار شدن از خواب یا قبل از تمرین؛ بعد از تمرین و همچنین قبل از خواب به مقدار و اندازه و میزان هر بار ۵ گرم بهره بری و استفاده می شود. شایان ذکر می باشد تحقیقات بی شمار نشان می دهد که مصرف ۵ گرم آن هم دقیقا” قبل از خواب بطور قابل توجهی باعث افزایش هورمون رشد می می شود. در روزهای غیر تمرین نیز یک وعده قبل از خواب مصرف می شود.

نقطه:

مجله علم ورزش هیچ نظری در خصوص انواع برندهای آن مکمل ندارد و همچنین در آن خصوص نیز مشاوره نمی دهد. آن مطلب در خرداد ماه ۱۳۹۷ بروزرسانی شد.

تهیه و همچنین تدوین: elmevarzesh.com

telegram elmevarzesh1 مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟

مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟ در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۱۷ ۰۰:۲۰:۰۷ نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مکمل گلوتامین چیست و همچنین روش مصرف گلوتامین چگونه می باشد؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک