چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟

چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟

Sedentary lifestyle چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟

Banner 3 Gif1 چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟

نتایج تحقیقات گفتن می‌کند خانم‌هایی که سبک زندگی خود را به نشستن ( زیاد نشستن ) سوق می‌دهند در مقایسه با آن هم‌هایی که هر روز ورزش می‌کنند سلول‌های پیرتری دارند.

بررسی کردن‌هایی که بر روی ۱۵۰۰ خانم  ۶۴ تا ۹۵ ساله انجام شد نشان داد که خانم‌هایی که اکثرا و بیشتر روز را در حال نشستن خواهند بود و همچنین کمتر از ۴۰ دقیقه در روز فعالیت اسپورت و ورزشی دارند، سلول‌های‌شان ۸ سال شمسی پیرتر می باشد. زیرا و به درستی که‌ محافظ   DNAبا افزایش سن تمایل به کوتاه شدن و همچنین ساییده شدن دارد، سلول‌ها هم شروع  به پیر شدن می‌کنند.

محققان کالیفرنیا گفتن کردند که سلامت و همچنین سبک زندگی شامل عواملی می باشد که می‌تواند آن فرآیند را افزایش دهد. حتی در سنین بالا هم مهم می باشد که فعال باشیم و همچنین از بیش از ۱۰ ساعت نشستن در روز دوری کنیم.

علت آن اتفاق چیست؟

با افزایش سن رشته‌های DNA به روش طبیعی کوتاه می‌شوند. کروموزوم‌هایی که از DNA تشکیل شده‌اند و همچنین شاخه‌هایی که از عامل ژنتیک محافظت می‌کنند، در پیر شدن سلول نقش دارند. آن رشته‌ها که شبیه بند‌های پلاستیکی‌اند وظیفه دارند از خراب شدن کروموزوم جلوگیری کنند.

یکی از شاخص‌های سن بیولوژیکی که دائما با سن عددی برابر نیست طول آن شاخه‌هاست. در شاخه‌های کوچک شده خطر بیماری‌های قلبی ، دیابت وسرطان افزایش می‌یابد. هر چقدر که شهروندان و مردم شهر ورزش منظم‌تر داشته باشند، اثر آن هم در طول آن شاخه‌ها ظاهر می‌می شود.

مطلب مرتبط: چرا کم تحرکی و همچنین نشستن طولانی مدت بیش از چاق شدن موجب مردن و مرگ می می شود؟

فواید ورزش

خانم‌هایی که زیاد می‌نشینند و همچنین حداقل نیم ساعت در روز ورزش می‌کنند، شاخه‌های کوچک‌تری ندارند. ورزش بایستی و حتما از جوانی شروع می شود و همچنین فعالیت فیزیکی به عنوان بخشی از زندگی روزمره ما ادامه پیدا کند حتی تا زمانی که پیر می‌شویم.

نهاد سلامت به اشخاص نه پیر نه جوون و همچنین پیر توصیه می‌کند که نشستن‌های طولانی مدت را با فعالیت‌های سبک جایگزین کنند. رفتار ساالمندان عاملی می باشد که به عنوان یک خطر مستقل در برابر سلامت و همچنین بیماری آن هم‌ها در نظر گرفته می‌می شود.

به روش کل اشخاص ۶۵ ساله یا سن بالاتر جهت تغییر و همچنین تناسب اندام بایستی و حتما سعی کنند:

  • حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی متعادل مثل دوچرخه سواری یا پیاده روی در طول هفته داشته باشند.
  • تمرینات قدرتی را دو یا چند بار در هفته با تمرکز بر روی عضلات اصلی انجام دهند. ( پاها، باسن، پشت، شکم، سینه، شانه‌ها و همچنین بازوها)
  • سالمندانی که تعادل ضعیفی دارند هم بایستی و حتما جهت افزایش  تعادل و همچنین هماهنگی حداقل هفته‌ای ۲ بار ورزش کنند.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: bbc

telegram elmevarzesh1 چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟

چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟ در تاریخ ۲۰۱۷-۰۳-۲۳ ۰۶:۰۰:۵۸ نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چرا زیاد نشستن باعث پیر شدن سلول‌های بدن می‌می شود؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک