۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید

۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید

Exercising on Your Period ۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید

Banner 3 Gif1 ۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید

چند روز عادت ماهیانه بهانه‌ی خوبی می باشد جهت آنکه همه‌ی کارها را رها کنید و همچنین روی تخت‌خود یا کاناپه جلوی تلویزیون دراز بکشید و همچنین چیپس نمک و همچنین سرکه‌ای بخورید! ولی باید توجه داشت آن پاکت چیپس شکم پف‌کرده و همچنین بقیه‌ی آثار بدی که بر بدن‌تان می‌گذارد را از بین نمی‌برد ولی باید توجه داشت  ورزش می‌تواند. در اینجا نکاتی را جهت‌تان آورده‌ایم که به هنگام عادت ماهیانه چگونه و چطوری بایستی و حتما ورزش کنید و همچنین تو هم آن موارد و نکات را بخاطر بسپارید.

۱. چه نوعی از تمرینات اسپورت و ورزشی را بایستی و حتما جدی بگیرید؟

بهانه ورزش نکردن را کنار بگذارید. زیرا و به درستی که کم ورزش کردن یا انجام هر تمرینات غیره ای بهتر از اصلاً ورزش نکردن می باشد. آنکه چه نوعی از تمرینات را بایستی و حتما جدی بگیرید به آن بستگی دارد که چه نوع فکری در مورد‌ی آن هم‌ها دارید.

ولی باید توجه داشت در صورتی که می‌خواهید که از تلاش‌های‌تان رضایت‌قسمت و بخش‌ترین پس نتیجه آن می شود که را بگیرید، پس تمرینات با شدت بالا  ( اینتروال ) را انتخاب کنید و همچنین آن هم را جدی بگیرید. به دو دلیل: دلیل اول آن می باشد که تمرینات اسپورت و ورزشی باعث افزایش مقدار و اندازه و میزان ترشح هورمون اندورفین، که هورمون ساخته یا ایجاد احساسات خوب در بدن ماست، می‌می شود.

همچنین هورمون‌های پروستاگلاندین را کاهش و همچنین یا از بدن حذف می‌کنند، آن هورمون‌های شیمیایی در هنگام عادت ماهیانه ترشح می‌شوند (یا در مواقعی که علائمی از آسیب یا بیماری پیش می‌آید) مانند تورم، انقباض عضلانی، درد و همچنین تب. بنابراین هرچه اکثرا و بیشتر و همچنین با شدت بالاتری ورزش کنید اندورفین بیشتری ترشح می‌کنید و همچنین هورمون‌های بد کاهش بیشتری یافته نتیجتاً احساس درد کمتری به هنگام عادت ماهیانه‌تان می‌کنید.

دوم آنکه هورمون‌های جنسی و زناشویی و جنسی مانند پروژسترون و همچنین استروژن در هنگام عادت ماهیانه به پایین‌ترین حد خود می‌رسند، به آن معنی که بدن تو دسترسی اکثرا و بیشتر و همچنین راحت‌تری (نسبت به زمانی که در اواسط عادت ماهیانه قرار دارید)، به منابع قند و همچنین گلیکوژن دارد. یعنی آنکه تو سوخت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت انجام تمرینات اسپورت و ورزشی‌تان با شدت بالا دارید و همچنین جهت‌تان قابل دسترس می باشدپس نگران نباشید تو می‌توانید به حد بالای تمرینات به راحتی برسید.

۲. تمرینات هوازی بهتر از تمرینات مقاومتی می باشد

در صورتی که هدف‌تان کاهش نشانه ها و علائم و همچنین تسکین آن هم‌هاست، در هنگامی که در دوران قاعدگی هستید بایستی و حتما از کار با دمبل کم کنید و همچنین تمرین تردمیل‌تان را افزایش دهید. دانشمندان کشف کردند که ارتباط و رابطه‌ی خیلی زیاد تنگاتنگی بین ظرفیت هوازی و همچنین علائمPMS (سندرم پیش‌ از قاعدگی) مانند، درد شکم، اسهال و همچنین یا یبوست، کمر‌درد، نفخ و همچنین پف کردن شکم، آکنه و همچنین غیره وجود دارد.

هنگام و زمانی که تمرینات هوازی‌تان اکثرا و بیشتر می‌می شود، آن نشانه ها و علائم کاهش بیشتری می‌یابند. همچنین دانشمندان با نگاهی عمیق‌تر و همچنین تحقیقات اکثرا و بیشتر دریافته‌اند که ارتباط و رابطه‌ای بین دو متغیر ظرفیت بی‌هوازی و همچنین تمرینات مقاومتی وجود ندارد.همچنین و علاوه بر آن موضوع هنگام قاعدگی دمای بدن کاهش می‌یابد که به دلیل افت ترشح هورمون‌های بدن می باشد.


پیشنهاد مطالعه: تمرینات هوازی یا کاردیو چیست و همچنین چه ویژگی های دارد؟


آن موضوع باعث افزایش مدت زمانی می‌می شود که از تمرینات احساس خستگی می‌کنید. (دوره‌ی خستگی به تعویق می‌افتد، دیرتر خسته می‌شوید) بنابراین می‌توانید بدون خسته‌کردن دستگاه عصبی مرکزی گرمای بیشتری ذخیره کنید که آن جهت تو به معنی آن هم می باشد که ( انجام تمرینات سرعتی اینتروال نسبت به دوره‌ی نیمه‌ی قاعدگی جهت تو آسان‌تر می باشد)

۳. تمرینات اسپورت و ورزشی شدت قاعدگی‌تان را کم نمی‌کند

در روزهای اول، مقدار و اندازه و میزان قاعدگی خیلی زیاد شدید می باشد و همچنین بهتر می باشد که از تمریناتی مانند شرکت در کلاس‌های TRX بهره بری و استفاده‌ کنید. ولی باید توجه داشت در صورتی که آن تمرینات جزیی از تمرینات منظم شماست، می‌توانید آن هم را سبک‌تر انجام دهید. تمرینات منظم باشدت متوسط می‌تواند تا حدودی به‌روش ماهانه از شدت خون‌ریزی بکاهد، می‌تواند به یک شیوه‌ی جلوگیری‌کننده‌ی جدی تغییر پیدا کردن می شود، نه به دلیل خود تمرین بلکه به‌روش بدون واسطه و غیر مستقیم.

زیرا و به درستی که استروژن کاهش می‌یابد، هنگام و زمانی که چربی کاهش یابد، در پس نتیجه آن می شود که استروژن در لایه‌های رحم جمع می شود (زمانی که عادت ماهیانه هستید). یعنی آنکه؛ هنگام و زمانی که تمرین منظم انجام می‌دهید (همراه با رژیم‌غذایی سالم) چربی از دست می‌دهید در پس نتیجه آن می شود که آن هم استروژن کاهش می‌یابد و همچنین از شدت قاعدگی‌تان کاسته می‌می شود.

متاسفانه تاثیر تمرینات منظم دراز مدت می باشد و همچنین فوراً بر روی چرخه‌ی قاعدگی‌تان اثر نمی‌گذارد. بایستی و حتما قبول کنیم که قاعدگی یک چرخه‌ی قاعده‌مند می باشد. یعنی هنگام و زمانی که قاعدگی شروع می‌می شود لایه‌های رحم قبلا در طول یک ماه زخیم شده‌اند و همچنین زمانی که عادت ماهیانه می‌شوید به دلیل آنکه به‌هر دلیلی حاملگی رخ نمی‌دهد، بنابراین بافت رحم فرو می‌ریزد و همچنین به صورت دوران قاعدگی نمایان می‌می شود. پس تمرینات منظم آن هم دقیقه و همچنین سریعاً بر روی چرخه‌ی قاعدگی‌تان تاثیری ندارد.

۴. تمرینات منظم اسپورت و ورزشی سایر نشانه ها و علائم را از بین می‌برد

بنابراین متوجه شدیم که تمرینات منظم شدت قاعدگی را کم نمی‌کند و همچنین یا در صورتی که هم آن عمل را انجام دهد، تاثیر آن هم دراز مدت می باشد. ولی باید توجه داشت سایر نشانه ها و علائم مانند نفخ و همچنین پف کردن شکم را از بین می‌برد. در هنگام تمرینات منظم، بدن‌تان آب از دست می‌دهد، که پف کردگی شکم تا حدودی از بین می‌رود.

تحقیقات بسیاری نشان می‌دهد که ارتباط و رابطه‌ی تنگاتنگی میان تمرینات با شدت بالا و همچنین کاهش نشانه ها و علائم PMS وجود دارد. تحقیقات نشر یافته شده شده در مجله‌ی کری‌سنت (مجله‌ی علم پزشکی جدید اسپورت و ورزشی و همچنین بیولوژی) مبنی بر آن هم می باشد که در صورتی که در هفته ۳بار تمرین کنید، بویژه تمریناتی که باعث بالا رفتن ضربان قلب‌تان می شود، علائمی مانند سر درد،خستگی و همچنین کوفتگی عضلانی، درد سینه‌ها را در هنگام قاعدگی تا حد بسیاری کاهش می‌دهد.


پیشنهاد مطالعه: ورزش در قاعدگی جهت کاهش درد قاعدگی


۵. تو در دوران قاعدگی کمتر دچار آسیب می‌شوید

در صورتی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید که تمرین کردن در دوره‌ی قاعدگی‌تان باعث افزایش خطر آسیب دیدگی می‌می شود، بایستی و حتما بگوییم که اشتباه می‌کنید. آن یک داستان ساختگی می باشد. به دلیل خاصیت آن دوره‌ی ماهیانه و همچنین به دلیل آنکه به منظور آمادگی بدن جهت فاز بعدی یعنی دوره‌ی حاملگی هورمون‌های ویژه ای ترشح می‌می شود که آن هورمون‌ها باعث انعطاف‌پذیرتر شدن بدن می‌می شود بنابراین در آن دوره آسیب دیدگی خیلی زیاد کمتر می باشد.

تمام تمرینات شدید خود را در آن دوره تنظیم کنید و همچنین به شدت تمرین کنید. تحقیقات نشان می‌دهند که حتی در زنانی که خطر آسیب به هر دلیلی اکثرا و بیشتر می باشد، انجام تمرینات هماهنگی عصب-عضله می‌تواند خطر آسیب را در آنان به نصف برساند.

تنها مشکلاتی که می‌تواند به هنگام تمرین در دوره‌ی قاعدگی‌تان پیش آید، از دست دادن خون و همچنین آنمی (کمبود آهن) مزمن  و همچنین خستگی می باشد، زیرا و به درستی که مانند روزهای عادی نمی‌توانید به آن هم شدت تمرین کنید. همچنین به فشاری که به مفاصل خود وارد می‌کنید هم بایستی و حتما توجه کنید.

تحقیقات نشان داده می باشد که فشار وارده در دوره‌ی تخمک‌گذاری نسبت به دوره‌ی قاعدگی (روزهای اول) اکثرا و بیشتر احساس می‌می شود. ورزشکاران یادگرفته‌اند که چگونه بایستی و حتما فشار را در آن دوره‌ها کنترل کنند و همچنین چگونه فشار وارده را تا۵۰-۶۰٪ کاهش دهند و همچنین اقتدار و قدرت و همچنین هماهنگی‌شان را تقویت کنند.


پیشنهاد مطالعه: ۵ دلیل که باعث به تعویق افتادن دوره قاعدگی در خانم‌ها می‌می شود


۶. بدانید که تمریناتی که انجام می‌دهید هنوز کارساز خواهند بود

به تمرینات خود توجه کنید. بدانید چه دوره‌ای بایستی و حتما به تمرین بپردازید و همچنین چه دوره‌ای را صرف استراحت کنید. نگران شدت تمرینات خود نباشید تنها و فقط در صورتی تمرینات خود را به تعویق بیاندازید که کمبود آهن شدید و همچنین قاعدگی سنگینی داشته باشید.

بدانید که هر تمرینی هر چقدر هم کم بهتر از بی‌تمرینی می باشد. تحقیقات نشان داده می باشد که دونده‌های زن در دو دوره‌ی چرخه‌ی قاعدگی‌شان یعنی اول و همچنین نیمه‌ی دور دوم دوره‌ی قاعدگی تمرینات خوبی اجرا و همچنین همچنین رقابت‌هایی با رکوردهای بالا کسب می‌کنند. پس همین در حال حاظر کفش‌های خود را بپوشید و همچنین تمرین کنید و همچنین جهت بدن‌ خود ارزش قائل شوید. در حال حاظر زمان عرق ریختن می باشد.

تهیه و همچنین ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: fitnessmagazine

telegram elmevarzesh1 ۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید

۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۰۱ ۰۰:۴۱:۳۸ نشر یافته شده شده می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۶ نقطه‌ای که بایستی و حتما در مورد ورزش به هنگام عادت ماهیانه بدانید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک