نکاتی عالی برای طراحی بسته بندی مواد غذایی

نکاتی عالی برای طراحی بسته بندی مواد غذایی

به مرور زمان صنایع غذایی توانسته است رشد تصاعدی داشته باشد. شرکت هایی گسترش پیدا کرده اند که تمایل دارند، نظر مصرف کنندگان را به سوی خود جلب کنند. در این میان مشتریان نیز علاقه دارند، مواد غذایی که خریداری می کنند دارای طعم خوب و گزینه های منحصر به فردی باشد.

food packaging 32 نکاتی عالی برای طراحی بسته بندی مواد غذایی

به دلیل رقابت شدیدی که در این صنعت وجود دارد، بسیاری از برندها به دنبال ایجاد تغییرات ظاهری جذاب برای جذب بیشتر مشتریان هستند. یکی از موارد مهمی که می تواند موحب جلب توجه مصرف کنندگان شود، طراحی بسته بندی مواد غذایی است. نکاتی عالی برای طراحی بسته بندی مواد غذایی وجود دارد.

در صورتی که بسته بندی مواد غذایی خلاقانه و منحصر به فرد باشد، مصرف کنندگان تمایل بیشتری برای خرید آن محصول خواهند داشت. در طراحی بسته بندی مواد غذایی مؤلفه های مختلفی تأثیرگذار هستند.

سوال مهمی که در اینجا وجود دارد این است که چه چیزی موجب می شود طراحی برای مشتریان جذاب باشد؟ در اینجا به موارد مهم در طراحی بسته بندی محصولات اشاره می کنیم:

نوع محصول

اولین مؤلفه مهم در طراحی بسته یا پوششی که برای یک محصول باید به آن دقت شود، نوع آن محصول است. در صنعت مواد غذایی شاهد تنوع بسیار زیاد هستیم که بخش های جالبی را به وجود آورده است. در طراحی که برای بسته بندی انجام می شود لازم است به ارزش های کاربردی و شناختی محصول مورد نظر دقت شود.

رنگ

برای طراحی بسته بسته موفق نمی توان یک رنگ خاص را عنوان کرد، این مورد مربوط به سلیقه طراح بوده که از چه رنگی در طراحی استفاده کند. در این زمینه می توان از رنگ های مرتبط با محصول استفاده کرد.

شکل

لازم است در طراحی بسته بندی مواد غذایی این نکته در نظر گرفته شود که هنگامی که شکل بسته بندی محصول منحصر به فرد باشد، آن محصول موحب جلب توجه مشتریان می شود. اما باید بدانید که این اشکال نمی تواند تضمینی برای موفقیت محصول باشد.

دستورالعمل

در هر طراحی محصول باید دستور العمل ها را لحاظ کرد. دستورالعمل هایی مانند زمان تولید، تاریخ انقضا، آدرس کارخانه یا شرکت و ترکیبات به کار برده شده از اطلاعات ضروری هستند که لحاظ کردن آن در طراحی بسته بندی غیر قابل اجتناب است.

به روز بودن

تا جایی که امکان دارد بهتر است برای طراحی بسته بندی یک محصول از ترفندها و تکنیک های نو و جدید استفاده شود تا نظر مصرف کنندگان به سوی آن محصول جلب شده و با فروش بالایی همراه باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد طراحی دسته بندی می توانید به سایت کی نگار  www.knegar.com مراجعه نمایید و از آموزش ها و خدمات این سایت بهره مند شوید

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نکاتی عالی برای طراحی بسته بندی مواد غذایی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک